Wakeboard seçimi hakkında bilmemiz gerekenler
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Wakeboard seçimi hakkında bilmemiz gerekenler

Standart Wakeboard seçimi hakkında bilmemiz gerekenler

BOY & AĞIRLIK & GENİŞLİK SEÇİMİ :

47 kg'a kadar .......... 121 cm
    65 kg'a kadar .......... 128 cm
    70 kg'a kadar .......... 131 cm
    75 kg'a kadar .......... 133 cm
    85 kg'a kadar .......... 136 cm
    90 kg'a kadar .......... 139 cm
    90 kg üzeri ............. 140 cm ve üzeri

Bu bilgiler teorik amaçlı olup wakeboard almadan önce kiralama yöntemi ile denemeniz ve vücudunuz için en rahat boyu bulmanız tavsiye edilir.

Genişlik :

Wakeboard'un genişliği wakeboardun su üzerine nasıl durduğunu doğrudan etkiler.Wakeboard genişliğinde bakılıcak 3 yer vardır.Burun, kuyruk ve orta.

Dar burun ve kuyruk suya daha fazla oturacağı için dönüşler keskin ve sert olacaktır. Geniş kuyruk ve burun ise size daha çok freestyle hareket denemenizde ve spinlerde faydalı olacaktır.

Boardun orta kısmındaki genişlik ne kadar fazla olursa board o kadar fazla su yüzeyine olacaktır ve boardun dengesini arttıracaktır.

Ağırlık :
    Hafif olan board her zaman için iyidir.

ROCKER TYPE :

Snowboard'daki ters kamber ve hybrid kamber mantığıyla aynıdır.
    Bunlar :

Continuous (Snowboard daki reverse camber)
    3 Stage (Kuyruk ve burun kısmı daha sert bir açı ile yukarı bakmaktadır.
    Hybrid 3 Stage (Adı üzerinde üstteki iki modelin hibrid halidir.)

MARKALAR :
    WAKEBOARD :

Byerly
    Company
    CWB
    Gator Boards
    Hyperlite
    Liquid Force
    Ronix
    Slingshot

Genelde 2 marka tercih ediliyor. HyperLite ve Liquid Force. Modellerini kendi websitelerinden inceleyebilirsiniz.

BINDINGS :

Byerly
    Company
    CWB
    Hyperlite
    Liquid Force
    Ronix
    Slingshot

Wakeboard'da bağlamalar ayağınızın içine girebileceği, snowboarddaki bot ve bağlamanın bir arada sunulmuşu olarak düşünebiliriz.

Konu nuestra tarafından (23-03-2010 Saat 16:17 ) değiştirilmiştir.
    There must be some kind of way out of here

Standart Cevap: Wakeboard seçimi hakkında bilmemiz gerekenler

ellerine sağlık nuessim...

hazır konu açılmışken danışıyım forumlarda aradım ama bir bilgiye rastlamadım
    Arkadaşlar ben bu yaz beginner seviye bir kiteboard seti edinmek istiyorum. Genel olarak baktığımda turların çoğunda yok mazeme parasıydı yok dersiydi yok gakıydı gukuydu diye fiyata artı değerler ekleniyor. En azından kendi setim olursa hem pratik yapmak için özgür olacağım hem de turları 300 500 ucuza getireceğim. E, rüzgar olsunda caddebostan sahilde adalarda bile yapabilme şansına sahip olmakta işin ayrı keyfi.

Şimdi genel olarak bir google'da onlineshop için araştırma yaptım. Fakat çoğu avrupa konumlu merkezler olduğundan ya euro ile ya da pound ile satılıyor. Şöyle sierrasnowboards tadında abd'de faliyet gösteren aynı zamanda kiteboard satan bir onlineshop bilginiz var mı acaba? (Oliver'den umutluyum )

Alıntı Skywalker34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazır konu açılmışken danışıyım forumlarda aradım ama bir bilgiye rastlamadım
    Arkadaşlar ben bu yaz beginner seviye bir kiteboard seti edinmek istiyorum. Genel olarak baktığımda turların çoğunda yok mazeme parasıydı yok dersiydi yok gakıydı gukuydu diye fiyata artı değerler ekleniyor. En azından kendi setim olursa hem pratik yapmak için özgür olacağım hem de turları 300 500 ucuza getireceğim. E, rüzgar olsunda caddebostan sahilde adalarda bile yapabilme şansına sahip olmakta işin ayrı keyfi.

Şimdi genel olarak bir google'da onlineshop için araştırma yaptım. Fakat çoğu avrupa konumlu merkezler olduğundan ya euro ile ya da pound ile satılıyor. Şöyle sierrasnowboards tadında abd'de faliyet gösteren aynı zamanda kiteboard satan bir onlineshop bilginiz var mı acaba? (Oliver'den umutluyum )
    bu konu ilgi alanım olmadığından ne yazık ki en ufak bir fikrim yok... genelde board satan sitelerin çoğunda wind, kite, wake ekipmanları da oluyor... yalnız yüksek kargo maliyetleri sebebiyle türkiye'ye göndermekte pek istekli olmayabilirler... sanırım işi nuestra'ya havale etsek iyi olacak...

Bu Konudaki Etiketler