Telesiyej , teleski , babylift , T-bar hepsi burada - Sayfa 17
Sayfa 17/19 İlkİlk ... 71516171819 SonSon
181 sonuçtan 161 ile 170 arası

Konu: Telesiyej , teleski , babylift , T-bar hepsi burada

Standart Ynt: Telesiyej , teleski , babylift , T-bar hepsi burada

Alıntı Sir-Deacon Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar herkese selam, buraya yeni üye oldum, geçen sene snowboarda başladım , yanlız bu T bar la yukarı taşıma konusunda geçen sene çok sıkıntı çektim, bu arada bir okulda pazarlama üzerine master yaparken, ders gereği bir ürün tasarlayıp pazarlama planını yaparak sunum yapmamız istendi, benimde aklıma bu kullanışsız T-Bar'lar yerine kullanılacak bir sistem tasarlamak geldi, Benim tahminim T-bar denen sistemler kayakçılar için tasarlanmış ancak snowboardçuların pistlerde yer almasıyla birlikte bu sistem tamamen kullanışsız ve tehlikeli bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Tasarladığım sistem bildiğiniz taşıma bantlarının kar pistlerine taşınması şeklinde, szin görüşlerinize ve önerilerinize ihtiyacım var. Kafanızda sizin düşündüğünüz bir sistemde fikir verebilir, ancak sizce yukarı doğru sizi taşıyan bir bantla yolculuğu tercih edermiydiniz ya da bu bantın kendi fikrinizce nasıl özellikler içermesini isterdiniz. Bu konudaki bilgileriniz projem için ldukça yararlı olacak
    Tbar'ın 2 ucuna bağlı diktörken halı gibi bir plastik olsa yerde sürünen, geçerken üstüne atliycaksin popo üstü, seni yukarı kadar sürükliycek böyle güzel güzel..
    N.Serdar Baş A rh+ (Kan verecek kişi fenerliyse kaderime terkedin lütfen)
    Burton Custom X
    Burton Cartel Binding
    Gs Forması

walla bence bu hali guzel hem yukari dogru ilerlerken de kayma firsatimiz oluyo :D
    ~~ Burton Dominant 156 ~~&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Meric Akbay<br />&nbsp; &nbsp; ~~ Burton Freestyle ~~&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Ankara<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; ~~ Vans Mantra ~~&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 0 RH (+)

Evet resmen tasarlanmış bir sistemmiş, magic carpet diye aratınca yapılmış çözümler görülüyor, yanlız anladığım kadarıyla eğim yükseldikçe problemler oluşuyor, baby liftlerde çocuklar için kullanılabilir, bide sanırım bazı kullanıcılarda mide bulantısı yapıyormuş, daha dik kısımlarda kardan korunması için tünel gibi bir alanın içinde olması gerekebilir, bunun yanında buzlanmada bozulma riskleri nasıl olur ar-ge sinden maliyetine iyice hesaplanmalı.

Snowdigger ın fikri çok daha mantıklı geldi bana, ek olarak şu hani kamyon iç lastiği şeklinde bir oturakla seni yukarı taşıyan bir sistem hem daha hızlı hem rahat taşırdı gibi geliyor. Bu konuda düşüncelerinizi de merak ediyorum
    http://www.myspace.com/sirdeacon

T barı ilk kullandığımda 2 kişi uşudağ da yukarı doğru çıkıyoduk ve bi anda yalpalamamla arkada boşta duran ayağım bir anda kayarak yere yapıştım ;D
    Bacağımın teki takılmış bi şekilde sırt üstü yerlerde sürüne sürüne yukarı çıkarken yanımdaki arkadaşım beni kaldırmaya çalışıyodu.
    Tam bi rezillikti Uludağda tüm millet bu görüntüye gülüyodu ;D
    Tam arkadaşım yolun yarısında beni kaldırmayı başarmışken bu sefer kendi bacağı takılmış ve aynı pozisyonda bu sefer o sürüklenmeye başladı.
    Sonrası ise T bar bizi yenmişti.
    Kendimizi bırakmıştık...
    T bar ile ilk tanışmamız inanılmazdı ;D
    Board&nbsp; &nbsp; : Burton Elite 155<br />Bağlama : Flow <br />Bot&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; : Vans Mantra

süü
    Ziyaretçi

geçen sene bende iki kere fena düştüm biri uludagda mandıradan çıkarken digeride kartalyada..bacagımdaki morluklar 1 ay geçmedi..insanı yoran birşey bu t barlar..

Kartalkayada arkadaki pistte 2 3 defa ,indim cıktım cok guzel. Sonra tekrar cıkıyorum saga sola bakınarak rahat rahat birden yalpaladım we yapıstım yere. Sonra asagı kaydım tekrar cıkmaya calıstım ama dusecem stresiyle tam 5 6 defa daha cıkarken cakıldım. Bi dusecem stresine girdinmi cakılıyorsun walla.
    Board:&nbsp; &nbsp;&nbsp; Burton Clash 151<br />Bağlama: Burton Mission M<br />Bot:&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Burton Moto <br /><br />Cenk Taylan Eryiğit 1978 0 RH (+) İstanbul

Tamamen psıkolojık dıyorum bır defa dusunce arkası gelıyorr ve devamlı dusuyorsunuzz.Bırde bekleyen sırası fazla ise stres ıle bırlıkte duşmeler artıyor .Sanıyorum teleski ve T - barı tecrube ettıkce kullanımı daha rahat olacaktır.
    FTWO prime......board<br />FTWO mondo....baglama<br />FTWO wayne.....bot <br /><br />Giray KÜREKÇİ<br /><br />İstanbul --KÜÇÜKÇEKMECE--

Alıntı gamze Nickli Üyeden Alıntı
    evet ya çok fena morartıyor bacağı benim de oldu geçen sene, ne yapmamız gerekiyor morarmaması için ??
    gayet kolay aslında ama sadece biraz sabır gerekiyor.ben bacak aram ağrımaya başladığımda 3faklı yöntem uyguluyorum
    1.eldivenin tekinin çıkarıp t kısmına takıyorum baya yumuşaklık sağlıyor
    2.beceren gbi 2.bölgedeki otellerin önündeki gbi az eğimli pistlerde sonlara doğru çıkarıp elimle tutuyorum
    3.diz kapağımın arkasına takıyorum

bunlardan biri işe yarayabilir

bide ufak bi ipucu, eger tek baglama sokulmus sekilde cikiyorsaniz ve takmak istiyorsaniz, t-bari dizlerinize dogru indirip ogle baglayin cok farkediyo :D
    ~~ Burton Dominant 156 ~~&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Meric Akbay<br />&nbsp; &nbsp; ~~ Burton Freestyle ~~&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Ankara<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; ~~ Vans Mantra ~~&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; 0 RH (+)

ok
    Ziyaretçi

uludağda diğerlerine oranla daha rahat ve kolay t-bar hangisi ?

Sayfa 17/19 İlkİlk ... 71516171819 SonSon