Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ? - Sayfa 19
Sayfa 19/23 İlkİlk ... 91718192021 ... SonSon
225 sonuçtan 181 ile 190 arası

Konu: Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ?

Standart Cevap: Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ?

Alıntı ondertatlidil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Ben 5 yildir kayak yapiyorum ama snowboard a gecmek istiyorum.2 haftadir arastiriyorum snowboard secimi hakkinda giris seviyesi bir board dusunuyorum.
    Boyum 187 kilom 110.kilo biraz fazla olunca board konusunda kararsiz kaldim.
    Iki board aklimda.
    Birisi rossignol district
    Digeri rossignol circuit
    161 cm wide olanlarini buldum ancak kiloma uygun mudur problem yasar miyim bilmiyorum.ayni modellerin 166 cm olanlari da var ama onun da renklerini tasarimini begenmedim.5 cm o kadar fark eder mi kayarken.161 cm kiloma uygun mudur?yardimci olursaniz sevinirim.simdiden tesekkurler.iyi forumlar.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bir 10-15kg verebilseniz 161ler cuk oturur aslinda...

Standart Cevap: Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ?

Alıntı ondertatlidil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Ben 5 yildir kayak yapiyorum ama snowboard a gecmek istiyorum.2 haftadir arastiriyorum snowboard secimi hakkinda giris seviyesi bir board dusunuyorum.
    Boyum 187 kilom 110.kilo biraz fazla olunca board konusunda kararsiz kaldim.
    Iki board aklimda.
    Birisi rossignol district
    Digeri rossignol circuit
    161 cm wide olanlarini buldum ancak kiloma uygun mudur problem yasar miyim bilmiyorum.ayni modellerin 166 cm olanlari da var ama onun da renklerini tasarimini begenmedim.5 cm o kadar fark eder mi kayarken.161 cm kiloma uygun mudur?yardimci olursaniz sevinirim.simdiden tesekkurler.iyi forumlar.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    LBS olarak 242 lbs siniz...Bu durumda Distric için en üst boy olan 161, circuit için 166 wide uygun.. Bolkar yaparsanız 161 yetersiz kalacaktır. Rengi boş verip 166 almak daha mantıklı..

Bordun özelliği, yüzerliğinin iyi olmasındadır..Eğer ağırlığınızı tolere edecek bir boyda bord almazsanız bastığınız alan başına düşen yük artar ve batarsınız..Bu nedenle boy önemlidir. 5 cm ise dönüş çapınızın artmasına yol açar iken batmadan yol almanızı sağlar...
    Konu iynem tarafından (19-01-2018 Saat 10:25 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Şu an sarıkamıştayım skate banana 2018 kiraladım istanbuldan 2 gündür kayıyorum şiddetle tavsiye ediyorum

evet ben de oliver_han arkadasimiza katiliyorum ... 110 kilo icin 161 biraz kisa senin ihtiyacin 166 W bir tahta veya 15 kilo kadar vermek cok daha iyi olur ... fazla kilo ile bu sporu yaparken alinan riskler artacaktir ...
    Konu Bombadillo tarafından (19-01-2018 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Benim görüşğm boardun kilodan ziyade boya göre alınması daha iyi gibi şöyle düşnürsek bikaç gün kaydınız ve iyi beslendiğinizi düşünün 1-2 kilo verilir tabi diğer günlerde iyi beslenilirse boyum 183 şu an 90 kiloyum ve herjafta düzenli şekilde kilo veriyorum. Şu an 154 board kullanıyorum bikaç kişi bana 160 board önerdi. 160 board alırsam onu yönlendirmekten maksimum 2 gün aralıksız kayabilirdim. O boardu yönlendirmek çok zor bide kendini geliştirme aşamasında olan biri boardu kullanmayı bırakır

Merhaba.5 senedir düzenli birşekilde board kayıyorum 2 senedir 15-20 günlük bazen 1 ayı geçen kalma sürem oldu bu sure zarfında milli takımda olan bir kaç arkadasımla kayma fırsatı buldum kayma düzeyim orta ++ ancak bu zamana kadar hep kiraladım almaya pek istekli olmadım bu sene 1 ay dağda kaldım ve bu bana çok masraflı gelmeye başladı o yüzden board almaya karar verdim ancak ne tur bir board alacağım konusunda fikrim yok daha çok freestyle a merakım var ama hız slalom bol kar ve pist dışıda kullanmayı seviyorum daha once freestyle board kullanmadığım için bir fikrim yok slalomda beni yorarmış ıstedıgım hızı alabilirmiyim pist dışında rahatlıkla kullanabılırmıyım gibi sorular var kafamda malum yaz ayındada ındırım olduğu için soluğu burda aldım. Boy 1.91 kilo vücud geliştirme ile uğraştığım için sabit bir kilom yok ancak 78-88 arası diyebiliriz. Bir kaç tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum teşekkürler.

kilo çok değil ama boyunuz uzun maşallah... ayak ölçünüz 44 ve üzerindeyse 158 wide veya 160-161 olabilir...

Selamlar Şubat ta Sarıkamış da snowboarda başlayacağım inşallah.
    Hiç tecrübem yok. ayakkabı numaram 45
    1.78cm boyunda 115 kiloyum.
    Tavsiyelerinize açığım. Başlangıç için Decathlonun board ve ayakkabılarını tavsiye eder misiniz?
    4-11 Şubatta Sarıkamış Çamkar otel de olacağız 2 aile, Etkinliğinize katılmak isteriz kabul ederseniz.
    Konu sabonis tarafından (16-10-2018 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir.

Alıntı sabonis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Şubat ta Sarıkamış da snowboarda başlayacağım inşallah.
    Hiç tecrübem yok. ayakkabı numaram 45
    1.78cm boyunda 115 kiloyum.
    Tavsiyelerinize açığım. Başlangıç için Decathlonun board ve ayakkabılarını tavsiye eder misiniz?
    4-11 Şubatta Sarıkamış Çamkar otel de olacağız 2 aile, Etkinliğinize katılmak isteriz kabul ederseniz.
    oncelikle kiralayin ve ders alin derim... zaten dersten sonra cok mecaliniz kalmaz... hijyen konusuna ozen gosteriyorsaniz belki ayaginiza uyan bir bot alabilirsiniz o kadar... 7 gun kaydiktan sonra hosunuza giderse ve hayatinizin devaminda yapacaksaniz ekipman almayi ayrica konusuruz...

Blog Girişleri
    1

bence kirala, bu boy ve kilo ile ile çok zorlanacaksın başarabilir ve seversen kendine 166w bord alırsın.
    ben 39 yaşında 1,86 boy 120 kg ile snowborda başladım,4 gün 2 şer saat ders aldım sonrası çok zevkli geldi kendim geliştirdim.En güzel ekipmanları aldım ve 1 yıl sonra board yapıcam diye diyete başladım tam 90 kg ye düştüm,şimdi sabırsızlıkla sezonun açılmasını bekliyorum !!umarım sende benim gibi bord sever ve kilo verirsin ! sabonıis kardeş

Sayfa 19/23 İlkİlk ... 91718192021 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler