Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ? - Sayfa 11
Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
225 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ?

Standart Cevap: Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ?

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi yazımı okuyunca kafa karıştırıcı olduğunu fark ettim bende yazı üstünde düzeltme için zaman geçmiş burdan düzelteyim.board çeşidi 4 tür. Racing Alpine bunu tavsiye etmediğimi yapmak isteyenlerin kayak yapması gerektiğini söyledim. Freeride, Freestyle (Park) birde freeride freestle arası melez tür Allmountain. Ancak kafa karışıklığını gidermek için bunların hepsini unut snowrockın dediği gibi flex değerlerine de bakılması lazım. Mesela benim boardum Park Pickle bir park boardı ancak ne DC gibi esnek bir park boardı ne de All mountain dan eksik kalır bir yanı var. Sadece All mountain boardlara göre parka biraz daha yatkın DC veya Rome Artifact lere göre Piste biraz daha yatkın Park ile All mountain in sınırında bir board.

GNU Park Pickle ı neden tavsiye etmediğime gelince birisi gelipte size banana ve magnetraction yeknolojisine sahip bir board kötü tukaka tavsiye etmiyorum diyorsa hadilen ordan diyin
    Nazar değmesin diye çok bahsetmiyorum Boardumdan
    sen varya sen dağda herkeste olmasın diye tavsiye etmiyorsun ahanda satacam benim heroyu alacam park pickle vuracam kırbacı üstüne babam çok zengin benim :D :D :D aslında benim amacımda çok esnek bir board tavsiye etmek değil yani freestyle ile all mountain arası olsun hatta all mountain sınırına yakın olsun demek istediğim o yüzden listeye park pickle'ı yazdım clash içinde sertliği 2 gözüküyor çok esnek dedim. yani kategoriye göre değilde eğer ben freestyle ağırlıklı kayacağım all mountainde kayarım bolkarada girerim rampadanda atlarım yer hareketlerini de yaparım diyorsa park pickle gibi bir board tercih etmesi lazım. park boardları freestyle boardlara göre biraz daha sert oluyor ve buda tam freestyle ile all mountain sınırında bir şey oluyor
    Konu snowrock tarafından (26-01-2012 Saat 09:25 ) değiştirilmiştir.
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Standart Cevap: Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ?

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen varya sen dağda herkeste olmasın diye tavsiye etmiyorsun ahanda satacam benim heroyu alacam park pickle vuracam kırbacı üstüne babam çok zengin benim :D :D :D aslında benim amacımda çok esnek bir board tavsiye etmek değil yani freestyle ile all mountain arası olsun hatta all mountain sınırına yakın olsun demek istediğim o yüzden listeye park pickle'ı yazdım clash içinde sertliği 2 gözüküyor çok esnek dedim. yani kategoriye göre değilde eğer ben freestyle ağırlıklı kayacağım all mountainde kayarım bolkarada girerim rampadanda atlarım yer hareketlerini de yaparım diyorsa park pickle gibi bir board tercih etmesi lazım. park boardları freestyle boardlara göre biraz daha sert oluyor ve buda tam freestyle ile all mountain sınırında bir şey oluyor
    işte bende o ilk yazımda tam olarak bunu anlatmaya çalıştım yani park pickle ı freestyle sınıfına değilde park sınıfına koydum sonra dedim ki kendi kendime arkadaş biri çıkıpta derse freestyle ile park aynı şey cevap veremem çünkü hakikaten aynı şey ama siz anladınız neyseki ben park' ı freestyle ile allmountain arasına yerleştiriyorum itiraz eden çıkabilirim çıkarsa da çıksın
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte bende o ilk yazımda tam olarak bunu anlatmaya çalıştım yani park pickle ı freestyle sınıfına değilde park sınıfına koydum sonra dedim ki kendi kendime arkadaş biri çıkıpta derse freestyle ile park aynı şey cevap veremem çünkü hakikaten aynı şey ama siz anladınız neyseki ben park' ı freestyle ile allmountain arasına yerleştiriyorum itiraz eden çıkabilirim çıkarsa da çıksın
    anladım ben seni zaten bende türkiyede şartlar çok uygun olmadığı için park pickle dedim

Konu metetan tarafından (15-02-2012 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.
    SkateBanana candır...

olur olur... amptekli de ne guzel... botu uzun uzun denettir ama... olmadi fark verip daha iyi bir bot alir...

Alıntı metetan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011'in Ağustos ayında ben de SPX'ten böyle bi set almıştım 750 liraya. Aldığım bot da bağlama da daha güzeldi üstelik. Bence acele etmeyin yazı bekleyin hem fiyatlar da daha uygun olacaktır. Ama genel olarak rossignol board flow bağlama ve bottan çok memnunum tavsiye ederim.

Alıntı metetan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana biraz ederinden fazla gibi geldi yazın indirimler oluyor ama ne kadar düşer dersen spx çok indirim yapmıyor en fazla %20 düşsün. ayrıca arkadaşımda rossignol taipan amptek bir board var bende burton hero rossignolu denedim iki boardda 158cm ve kontrolü burtona göre daha zor geldi. belki hero modeli taipana göre daha üst modeldir flexte farklı o ayrı tabi. aynı şekilde arkadaşım da benim boardu denedi o da heronun kontrolünün daha kolay ve daha eğlenceli olduğunu söyledi.

ben sana roxy sugar banana ya bakmanı öneririm. bağlama ve botu da ona göre kararlaştırırsın. hem şu anda alsan en her hafta sonu gitsen en fazla 4 en iyi ihtimal 5 defa kayılabilir. sezonun ortasını geçtik sayılır o yüzden yazı beklemek mantıklı gibi. ayrıca arkadaşın ilk defa yapacaksa önce kiralama yöntemiyle bir denesin hangi ayağı ön hangi board boyunda daha rahat ediyor hangi stil kayacak (freestyle, all mountain, freeride vs) ona bir karar vermesi gerekiyor ona göre boardu tercih etmek gerek. ben board yapacağım bu set iyiymiş deyip almak bana pek mantıklı gelmiyor tercihi etkileyen bir sürü faktör var

Roxy Sugar Banana Snowboard - Women's 2012 | evo
    Konu snowrock tarafından (16-02-2012 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir.

bana biraz ederinden fazla gibi geldi yazın indirimler oluyor ama ne kadar düşer dersen spx çok indirim yapmıyor en fazla %20 düşsün. ayrıca arkadaşımda rossignol taipan amptek bir board var bende burton hero rossignolu denedim iki boardda 158cm ve kontrolü burtona göre daha zor geldi. belki hero modeli taipana göre daha üst modeldir flexte farklı o ayrı tabi. aynı şekilde arkadaşım da benim boardu denedi o da heronun kontrolünün daha kolay ve daha eğlenceli olduğunu söyledi.

ben sana roxy sugar banana ya bakmanı öneririm. bağlama ve botu da ona göre kararlaştırırsın. hem şu anda alsan en her hafta sonu gitsen en fazla 4 en iyi ihtimal 5 defa kayılabilir. sezonun ortasını geçtik sayılır o yüzden yazı beklemek mantıklı gibi. ayrıca arkadaşın ilk defa yapacaksa önce kiralama yöntemiyle bir denesin hangi ayağı ön hangi board boyunda daha rahat ediyor hangi stil kayacak (freestyle, all mountain, freeride vs) ona bir karar vermesi gerekiyor ona göre boardu tercih etmek gerek. ben board yapacağım bu set iyiymiş deyip almak bana pek mantıklı gelmiyor tercihi etkileyen bir sürü faktör var

Roxy Sugar Banana Snowboard - Women's 2012 | evo
    Öğrenme aşamasında boardun teknik özelliklerinin pek de önemi yok bence. Kendimi geliştirene kadar, artık teknik özelliklerin ayrımına varabilecek düzeye gelene kadar uygun fiyatlı bi set almak en güzeli. İyice öğrendikten sonra ve boardum ömrünü doldurunca (3-5 yıl), paraya kıyıp güzel bir Burton almayı düşünüyorum. Elbette Rossignol ile Burton arasında fark vardır. Ama inanın acemi bi boardcu bu farkı anlayamaz

Alıntı baileys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öğrenme aşamasında boardun teknik özelliklerinin pek de önemi yok bence. Kendimi geliştirene kadar, artık teknik özelliklerin ayrımına varabilecek düzeye gelene kadar uygun fiyatlı bi set almak en güzeli. İyice öğrendikten sonra ve boardum ömrünü doldurunca (3-5 yıl), paraya kıyıp güzel bir Burton almayı düşünüyorum. Elbette Rossignol ile Burton arasında fark vardır. Ama inanın acemi bi boardcu bu farkı anlayamaz
    olabilir evet bu mantıklada yaklaşılabilir konuya öğrendikten sonra ve hangi stil kayılacağına karar verdikten sonra ona uygun 2.bir boardta alınabilir. veya kiralama yöntemine gidilip biraz öğrenip stile karar verdikten sonra board alınabilir. yani kişinin ne kadar sürede öğreneceğiyle ve bütçeylede orantılı evet acemi boardcu düz kaydığı için farkedemeyebilir en fazla topuk burun yaptığında tepkimesi nasıl onu belki farkedebilir. çünkü biz test ederken yüksek hızda stabilmi, rampadan atlarken popu nasıl, boardun ucunu kaldırabiliyormuyuz esnekliği ne kadar carvinglerde yer tutuşu nasıl, yer hareketlerinde nasıl, bolkarda nasıl, ollie, 180, 360 da nasıl vs vs diye bakabiliyoruz

...
    Alıntı baileys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    Sanırım sezon sonunu beklemek hem dizilecek sete karar vermek için hem de harcanacak para için daha karlı olacak gibi görünüyor. Fikirleriniz için teşekkür ederim.
    SkateBanana candır...

Sayfa 11/23 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler