Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ? - Sayfa 6
Sayfa 6/23 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
225 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ?

Standart Cevap: Snowboard seçimi ?

Sevgili NightWindSurf,

Camber ve Camber Humps board tahtaları arasında bahsedilen farkların tamamen rampa atlamaları, ray üstü kaymalar, 360 dönüşler ve kesmeler ile ilgili olduğunu ve kullanım esnasında çok küçük farklar yaratacağını düşünüyorum.

Tüm arkadaşlarımın hoşgörüsüne sığınarak, zamanla board tahtaları üzerinde yapılan bu revizyonların büyük bir kısmının, bir çeşit pazarlama taktiği olduğunu düşünüyor ve her iki tahtanın da aynı işi rahatlıkla görebileceğini belirtmek istiyorum.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

herkese selam olsun.. ben yeni bir üyeyim kendi boardum var ancak satışa çıkarıyorum ve kendime uygun yeni bir board almayı düşünüyorum... boyum 1.80 kilom 62 evet biraz orantısızlık var bana en uygun tahta nasıl olabilir ilginiz için şimdiden teşekkürler..

Alıntı seliX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese selam olsun.. ben yeni bir üyeyim kendi boardum var ancak satışa çıkarıyorum ve kendime uygun yeni bir board almayı düşünüyorum... boyum 1.80 kilom 62 evet biraz orantısızlık var bana en uygun tahta nasıl olabilir ilginiz için şimdiden teşekkürler..
    Kilonuz biraz düşük olduğu için 154'den daha düşük bir boy kullanmanız gerekli diye düşünüyorum
    Fakat alacağınız boardun arkasına baktığınızda bir çıkartma göreceksiniz hangi kilo aralıklarının hangi boy board kullanılması gerektiği o boardun da özelliklerine göre zaten yazıyor olması lazım. Oradan da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bazı satıcılar bu konu hakkında ne yazıkki yeterli bilgiye sahip değiller ve alacağınız boardun boyunu çenenize gelecek şekilde ayarlıyorlar.
    Bu normal kilolu insanlar için bir nebze geçerli olabiliyor fakat sizin gibi biraz zayıf insanlara
    ne yazık ki uzun kaçıyor

Bu arada hoşgeldiniz, iyi forumlar..

Selamlar,

Birçok konuda olduğu gibi yine fikrinizi almam gerekiyor

25 yaş 1,85 boy ve 88-90 kg arası değişmekte olan fiziksel ölçülerim ile 45 numara günlük kullanım ayakkabı

ile yeni başlayacak tamamiyle deneyimsiz ve 0 (sıfır) olan birisine öneriniz ne olabilir .

Tşkler.

Alıntı OGZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

25 yaş 1,85 boy ve 88-90 kg arası değişmekte olan fiziksel ölçülerim ile 45 numara günlük kullanım ayakkabı

ile yeni başlayacak tamamiyle deneyimsiz ve 0 (sıfır) olan birisine öneriniz ne olabilir .

Tşkler.
    Merhabalar Oğz,

Verdiğiniz size bilgileri ışığında siz yapmak istediğiniz şeylere göre 157 cm ile 165 cm ye kadar her boyla kayabilirisiniz. Çok geniş bir boy aralığı olduğunun farkındayım. Eğer sadece freestyle yapacaksanız 156-157 cm, sadece freeride yapacaksanız 163-164 ve 165 cm, fakat her türlü pist şartında kayabileceğiniz bir board düşünüyorsanız 158-159-160 boylar sizin için çok mantıklı olur. Ayrıca ayak numaranız 45 olduğundan wide bir board kullanmanızı tavsiye ederim. Bu özelliklerde bir board düşünürseniz bana özelden bir msj atabilirseniz size yardımcı olabilirim...
    Snow is only frozen water Yeti_Style
    Q nedir abi? Q Quality dir Bro
    www.qsportandstreet.com

PM Attım , tşkler.

Alıntı Black_Horse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Oğz,

Verdiğiniz size bilgileri ışığında siz yapmak istediğiniz şeylere göre 157 cm ile 165 cm ye kadar her boyla kayabilirisiniz. Çok geniş bir boy aralığı olduğunun farkındayım. Eğer sadece freestyle yapacaksanız 156-157 cm, sadece freeride yapacaksanız 163-164 ve 165 cm, fakat her türlü pist şartında kayabileceğiniz bir board düşünüyorsanız 158-159-160 boylar sizin için çok mantıklı olur. Ayrıca ayak numaranız 45 olduğundan wide bir board kullanmanızı tavsiye ederim. Bu özelliklerde bir board düşünürseniz bana özelden bir msj atabilirseniz size yardımcı olabilirim...

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kilonuz biraz düşük olduğu için 154'den daha düşük bir boy kullanmanız gerekli diye düşünüyorum
    Fakat alacağınız boardun arkasına baktığınızda bir çıkartma göreceksiniz hangi kilo aralıklarının hangi boy board kullanılması gerektiği o boardun da özelliklerine göre zaten yazıyor olması lazım. Oradan da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bazı satıcılar bu konu hakkında ne yazıkki yeterli bilgiye sahip değiller ve alacağınız boardun boyunu çenenize gelecek şekilde ayarlıyorlar.
    Bu normal kilolu insanlar için bir nebze geçerli olabiliyor fakat sizin gibi biraz zayıf insanlara
    ne yazık ki uzun kaçıyor

Bu arada hoşgeldiniz, iyi forumlar..
    tahmin ettiğim gibi benim board um 54 ve bencede bana göre yorucu bir tahta ama alışmadımda değil hani neyse sonuç olarak satılık şuan.. 1.50 53 arası bakıcam ..yardım ve ilgi için teşekkür ederim ve hoşbulduk

Selamlar,

Tşkler.
    şimdi öncelikle şunu belirtmekte fayda var ayak numarasından dolayı wide (geniş) board alman gerekiyor bu bir.

ikincisi hangi stil kayacağına karar vermen lazım freeride mı, freestyle mı, all mountain mi?

buna karar verdikten sonra karar verdiğin stil içerisinde boardların da kendine göre özellikleri olabiliyor örneğin standart camber, reverse camber, v-rocker, banana modelleri gibi...

ben 172cm 78-80kg 42numara giyen biri olarak hem freestyle hem all mountain takılıyorum hız yapmıyor muyum pistte kullanmıyor muyum evet kullanıyorum biraz freeride da diyebiliriz

bu anlattığım özelliklere göre 158cm Burton The Hero ICS (kanal sistem) snowboard kullanıyorum.

senin anlattığın ölçülere göre hangi stil kayarsan kay 158cm'in altına inme.

tamam freestyle da kısa olması gerekiyor freeride da uzun olması gerekiyor. çünkü kısa olursa boardu daha iyi kontrol ediyorsun dönüşler hareketler kolay oluyor buda freestyle olarak avantaj uzun olursa tam tersi durum oluyor ve fiziksel olarak basınç daha geniş yüzeye yayıldığı için daha fazla ve daha kısa sürede hızlanıyorsun.

benim ölçülere göre 158cm fazla gözükmesine rağmen ben boardu öttüre öttüre kullanıyorum ve hiç bir zorluk çekmiyorum sırf freestyle diye 2-3cm kısa alsam bolkarda saplanır kalırım bu sefer bolkarda kullanamam yani ben hareketleri yapacağım diye freestyle ama bolkarda da kayacağım hızda yapacağım diye uzun bir freestyle board tercih ettim. kendime güvendiğim için boarduda kontrol ederim bana 2-3 cm farketmez dedim umarım anlatabilmişimdir

hatta geçen sene 154-160cm arasında hemen hemen her aralığı kiralama yaparak denedim sırf hangisinde rahat ediyorum anlayabileyim diye. (gerçi boarddan boarda da farkeder)

şimdi benim önerim şu şekilde olacaktır. yukardan aşağıya tercih sırasına göre:

freestyle:
    Capita Horroscope FK
    Gnu Park Pickle
    LibTech Skate Banana
    Burton Hero

All mountain:
    LibTech TRS
    Capita Totally FK'N Awesome
    Gnu Carbon Credit Series

freeride:
    Burton Custom X
    LibTech Attack Banana
    LibTech Travis Rice

Burton spxte, libtech ve gnu freedom'da, capitalar proshopta satılır. spxteki ve proshoptaki arkadaşları tanırım isimlerini hatırlamam ama freedom beyoğlunda Emre ve Hakan var ikisini de tanırım muhabbetim vardır hangisine karar verirsen yardımcı olmaya çalışırım. zaten alacağın zaman sana ölçü konusunda yardımcı olurlar benim hesapladığıma göre senin ölçülerin aşağıdaki gibi olması gerekiyor.

freestyle 157-158 wide
    all mountain 159-160wide
    freeride 162wide

1-2 cm i çok dert etme seçeceğin boardda senin ölçüne en yakın ölçü 1-2cm farkedebilir.
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi öncelikle şunu belirtmekte fayda var ayak numarasından dolayı wide (geniş) board alman gerekiyor bu bir.

ikincisi hangi stil kayacağına karar vermen lazım freeride mı, freestyle mı, all mountain mi?

buna karar verdikten sonra karar verdiğin stil içerisinde boardların da kendine göre özellikleri olabiliyor örneğin standart camber, reverse camber, v-rocker, banana modelleri gibi...

ben 172cm 78-80kg 42numara giyen biri olarak hem freestyle hem all mountain takılıyorum hız yapmıyor muyum pistte kullanmıyor muyum evet kullanıyorum biraz freeride da diyebiliriz

bu anlattığım özelliklere göre 158cm Burton The Hero ICS (kanal sistem) snowboard kullanıyorum.

senin anlattığın ölçülere göre hangi stil kayarsan kay 158cm'in altına inme.

tamam freestyle da kısa olması gerekiyor freeride da uzun olması gerekiyor. çünkü kısa olursa boardu daha iyi kontrol ediyorsun dönüşler hareketler kolay oluyor buda freestyle olarak avantaj uzun olursa tam tersi durum oluyor ve fiziksel olarak basınç daha geniş yüzeye yayıldığı için daha fazla ve daha kısa sürede hızlanıyorsun.

benim ölçülere göre 158cm fazla gözükmesine rağmen ben boardu öttüre öttüre kullanıyorum ve hiç bir zorluk çekmiyorum sırf freestyle diye 2-3cm kısa alsam bolkarda saplanır kalırım bu sefer bolkarda kullanamam yani ben hareketleri yapacağım diye freestyle ama bolkarda da kayacağım hızda yapacağım diye uzun bir freestyle board tercih ettim. kendime güvendiğim için boarduda kontrol ederim bana 2-3 cm farketmez dedim umarım anlatabilmişimdir

hatta geçen sene 154-160cm arasında hemen hemen her aralığı kiralama yaparak denedim sırf hangisinde rahat ediyorum anlayabileyim diye. (gerçi boarddan boarda da farkeder)

şimdi benim önerim şu şekilde olacaktır. yukardan aşağıya tercih sırasına göre:

freestyle:
    Capita Horroscope FK
    Gnu Park Pickle
    LibTech Skate Banana
    Burton Hero

All mountain:
    LibTech TRS
    Capita Totally FK'N Awesome
    Gnu Carbon Credit Series

freeride:
    Burton Custom X
    LibTech Attack Banana
    LibTech Travis Rice

Burton spxte, libtech ve gnu freedom'da, capitalar proshopta satılır. spxteki ve proshoptaki arkadaşları tanırım isimlerini hatırlamam ama freedom beyoğlunda Emre ve Hakan var ikisini de tanırım muhabbetim vardır hangisine karar verirsen yardımcı olmaya çalışırım. zaten alacağın zaman sana ölçü konusunda yardımcı olurlar benim hesapladığıma göre senin ölçülerin aşağıdaki gibi olması gerekiyor.

freestyle 157-158 wide
    all mountain 159-160wide
    freeride 162wide

1-2 cm i çok dert etme seçeceğin boardda senin ölçüne en yakın ölçü 1-2cm farkedebilir.
    Snow ,

158 all mountain soft board , bağlama ve ayakkabı için senden bilgi bekliyorum.
    Burton istemiyorum ama ( nedeni ; tamamiyle işin ticarete dökülmüş olması ve fiyatların gereksiz pahalı olması ) en azından ilk öğrenme aşamasında
    Daha pro olduğum dönemlerde değişiklik yapabilirim.

Bide merak ettiğim wide board öneriyorsunuz ama ayağımın altında kapı gibi bişeyle kaymayacağım değil mi ?

Snow ,

158 all mountain soft board , bağlama ve ayakkabı için senden bilgi bekliyorum.
    Burton istemiyorum ama ( nedeni ; tamamiyle işin ticarete dökülmüş olması ve fiyatların gereksiz pahalı olması ) en azından ilk öğrenme aşamasında
    Daha pro olduğum dönemlerde değişiklik yapabilirim.

Bide merak ettiğim wide board öneriyorsunuz ama ayağımın altında kapı gibi bişeyle kaymayacağım değil mi ?
    ayak numaran 45 olduğu için standart boardda burun ve topuk çok dışarı çıkar ve slalom, carving vs de takılır düşersin dönemezsin bile o derece. mecburen wide (geniş) board olması lazım.. wide boardlarda çok geniş değil 42 ile 45 numara ayakkabıyı yanyana koy ikisinin arasındaki uzunluk farkı neyse aşağı yukarı o kadar fazla geniştir standart boarddan.

all mountain için al LibTech TRS'yi için rahat etsin. benim içimde yatan aslan TRS'dir Hero aldığıma pişman oldum diyemem ama sırf Amerikadan 200-300 dolara denk geldi diye Hero aldım. yani sadece fiyattan dolayı yoksa burda freedom beyoğlundan TRS'yi alacaktım. TRS Hero'dan 2-3 gömlek üstün bir boarddur her türlü heroyu döver tam bir melez boarddur ben çok araştırmıştım amerikadaki forumlardan reviewlere kadar dünya çapında araştırdım.

şimdi gelelim konuya
    board: LibTech TRS
    bağlama: Union veya Gnu veya Flow
    bot: Thirty Two Lashed normal bağcıklı. Hızlı bağcık cart curta hiç gerek yok bende hızlı bağcık sistemi var aynı şekilde uğraşıyorsun bağcıklı daha güzel bir görüntü var ve daha fazla sıkabiliyorsun. Thirty two larda ısıtma sistemi var yani botu aldığın zaman ısıtıyorlar ayağına giyiyorsun bir süre duruyor çıkarttığında içinin kalıbı senin ayak şeklini alıyor böylelikle daha stabil ve kontrol sağlıyorsun bu çok önemli bir özellik.

ben boardu hero aldığım için ve kanal sistem olduğu için kanal sistemde sadece burtonda olduğu için mecburen burton bağlama aldım. amerikadan da düşeşe burton ruler bot denk getirmiştim buda burton olsun dedim.

ben bugün yeni bir set alacak olsam hiç tereddütsüz yukarıda bahsettiğim kombinasyonu kurarım. al istersen hiç uğraşma direkt kısaltayım

Libtech TRS 159+Union+Thirty Two Lashed

yalnız sitesinde TRS'nin wide'ını göremedim wide ı olmayabilir bu durumda 2.tercih olarak Capita Totally'e bak proshoptan.
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Sayfa 6/23 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler