Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ? - Sayfa 8
Sayfa 8/23 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
225 sonuçtan 71 ile 80 arası

Konu: Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ?

Standart Cevap: Snowboard seçimi ?

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben onu nasıl atlaşmışım hacı GNU Rider Choise'ide eklemek lazım tabi hepsi aklımda değildi listeyi yaparken ama benim sıralamam da TRS'den sonra gelir Rider Choise. TRS'yi almadım ya içim içimi yiyor gönlümde yatan aslandır TRS :(
    hehe biri GNU Rider Choise mı dedi. Valla dün Kartepe de bomba gibi bir performans sergiledi , doğru bir seçim yaptıgımı görmek güzeldi

Alıntı OGZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden kimse FLOW u öner miyor merak ettiğim için soruyorum..
    flow board konusundan ziyade bağlama konusunda uzmanlaşmış yeni şeyler çıkartan bir firmadır. ama union kadar olabileceğini zannetmiyorum.

marka bazında sıralamak gerekirse
    board:
    libtech
    gnu
    capita
    burton

bağlama:
    union
    flow
    gnu

bot:
    thirty two
    dc
    burton

mont-pant:
    686
    nomis
    ride
    volcom
    vans
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

TRS'nin wide olmadığı için GNU Rider Choise'i al kafan rahat etsin tak üstüne de union veya gnu bağlamayı al bi de thirty two lashed bot on numara olur pantalon olarak 686 mont olarak ta nomis çaktın mı bi de oakley crowbar fire iridium, kask dersen Giro G10mx, eldiven dersen Dakine, snowboard çantası ve sırt çantası dersen Dakine pipe bag ve Dakine Heli Pro DLX, diz dirseklik falan filan dersen de Protec'i tek geçerim. aşağıdaki konuda benim bu sezon kullandığım malzemeler var onlara bir gözat board, bağlama, bot, mont konusunda aşağıdaki topiktekini değilde burda yazdıklarımı dikkate al.

http://forum.kartutkusu.com/kayak-ve...-gosterin.html

bu siralama istatistik olarak satıl alma kabiliyet ozellik olarakmi yoksa sadece senin dusunucenmi
    kan grubu :0 Rh+ <br />uqur@¬p cengel<br />BURSA/ipekcilik<br />snowboard

Alıntı ugguralp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu siralama istatistik olarak satıl alma kabiliyet ozellik olarakmi yoksa sadece senin dusunucenmi
    amerikadaki satış rakamlarını gözönüne alırsak çok farklı markalar örneğin ride, rome, k2 gibi markalar bazı noktalarda bilinen markaları bile geçiyor. istatistikten ziyade benim araştırmam, özellik, snowboard reviewlerinde verilen notlar, kullanıp tecrübe ettiklerim ve gönlümde yatan aslanlara göre yaptığım bir sıralama yani biraz ordan biraz kendi düşüncem ortaya karışık birşeyler

bence board olayi biraz teklonojiden daha cok sana hitap eden boardu bulmaktir banana teklolojisi var diye gidip bir board almam kendime ama deseni guzel olan gorunusu bana hitap eden board bana daha cazip gelir baglama konusunda GNU gercekten buyuk kolaylık
    kan grubu :0 Rh+ <br />uqur@¬p cengel<br />BURSA/ipekcilik<br />snowboard

Alıntı ugguralp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence board olayi biraz teklonojiden daha cok sana hitap eden boardu bulmaktir banana teklolojisi var diye gidip bir board almam kendime ama deseni guzel olan gorunusu bana hitap eden board bana daha cazip gelir baglama konusunda GNU gercekten buyuk kolaylık
    evet ya gnu bağlama gerçekten büyük kolaylık board delüsü ve atahazarda var 2 tıkla bağlamayı takıyorlar ben de orda cırt cırt cırt sıkılaştırmayla uğraşıyorum :D :D :D

flow kullanmadığım için yorum yapamam, Burton, libtech, gnu karşılaştırması yapabilirim. Ama bir kullanıcı olarak tüm markalar üzerine genel yorum yapmam gerekirse git GoodWood ödüllerine bak derim. Bir board 5 sene üst üste Good wood' a giriyorsa (2006-2011 Libteck Skate Banana) son sene yani 2012 de giremiyorsa ki bu sene Attack Banana yı çıkardı onunla girdi. GNU 2012 de Good Wood'a 2 board birden soktuysa (Park Pickle ve Rider Choise) ki bunlardan biri Good Wood'un yanında snowboarder's Best of Test 2012 yi de alması şuan kullandığım board hakkında rahatça yorum yapmamı sağlıyor ama 2012 good woodlarda rosignol ve salamonun hakkınıda yememek lazım.

Flow hakkındaki yorumum ise iyi bir board olmakla beraber başlangıç boardı olabileceğini söyleyebilirim ama kullananlardan ayrıntılı bilgi alman iyi olur.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Ben 4 yil Flow Quantum kullandim, tabiri caiz ise tas gibi boarddur kendisi. Bu arada esneklik olarak da tas gibidir :p
    Saka bir ya da flow quantum cidden iyi bir tercihtir. Yine siteden bir arkadasima sattim, oda keyifle kullandigini soyledi. Geri satayim dese hemen alirim 2. Board olarak

Standart Cevap: Snowboard Tavsiye Topiği - Hangi Snowboard u Almalıyım, Snowboard Seçimi ?

Selamlar,

boardla yeni tanımış ama çok hızlı bağlanmış biri olarak kiralama fiyatlarını görünce kendi boardumla kaymanın çok daha mantıklı olucağını ve sonuç olarak kendi boarduna alışmanında artısı olucağını düşünüyorum. sezon kapanana kadar her haftasonuda kaymayı düşündüğümü eklemek isterim.

Sonuç olarak 178cm boy 88 kg 42,5-43 normal ayakkabı kalıbım. Fazla hiper aktif biri olarak boardla daha çok hareket ediceğimi düşünüyorum hoplayıp zıplamak gibi tabi park gözümde daha cazip gözüksede uzun vadede olucağını zannetmiyorum forumlarda okuduklarımı kendi beklentilerimle karşılaştırınca daha çok 158 civarında bir board boyu uygun olucaktır gibi gördüm ve işi açıkçasıda burton'un clash 58 modelinin ilk boardum olmasını düşünüyorum. Tabi burtonun sitesindeki board finderda 55 modelini önermesi garibime geldi.

Siz tecrübeli arkadaşlar ne önerirsiniz.

Ek bilgi olarakta kilomu düzenli bir şekilde 80lere çekiyorum bu kilodada kalmayacağım( inşallah )
    Konu Aybiou tarafından (25-01-2012 Saat 12:52 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 8/23 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler