Acemi kayakçı için Arkut Dağı ideal
Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Acemi kayakçı için Arkut Dağı ideal

Standart Acemi kayakçı için Arkut Dağı ideal

Arkadaşlar acemi olduğum için bu akşam benim gibi acemiler için çalıştım acemilere desteğim devam edecektirrrr

Acemi kayakçı için Arkut Dağı ideal

Gerede'nin büyüleyici dağı Arkut'ta kurulan otel ve tesisler, kış turizmi sevdalılarını bekliyor

Bolu'nun Gerede ilçesinde karla taçlanan göknar ağaçları ve büyüleyici doğası ile Arkut Dağı Kayak Merkezi'nin, kayağa başlayacaklar için ideal pistlere sahip olduğu belirtildi. Orman yollarının piste çevrildiği merkezdeki Esentepe Otel, hafta sonları İstanbul ve Ankara'dan gelen tatilcilerle doluyor. 162 yatak kapasiteli otel, Ankara'ya 135, İstanbul'a 300 kilometre uzaklıkta bulunuyor.
    1450 rakımda kurulu otel, 4 kilometre uzaklıktaki 1850 rakıma sahip Arkut Dağı'ndaki pistlere tatilcileri otobüslerle taşıyor. Atlı kızaklar ve kar motosikletleriyle de gezinti yapabilen tatilciler, Esentepe'yi, "Harika bir tatil yeri. Soğuk havaya rağmen, güzelliği insanın içini ısıtıyor" diye anlatıyor.

Sezonu da uzun
    Kayak öğretmeni Haydar Çetinkaya da, merkezin kayağa başlayacaklar için en ideal yer olduğunu belirterek, "750 metre uzunluğundaki çocuk pisti nedeniyle burada kayak öğrenmek çok kolay" derken, Esentepe Otel'in Genel Müdürü Zeki Ciğerci de, 20 Aralık ile 20 Mart arasında kayak yapmaya müsait tesislerinin İstanbul'a üç saat uzaklıkta olduğunu söylüyor.
    MESUT ÇATAK Bolu DHA

Standart Ynt: Acemi kayakçı için Arkut Dağı ideal

esentepe'yi ilk defa duyuyorum. burada tek otel vardır herhalde. kartalkaya'ya göre ne gibi avantajları var? çünkü aşağı yukarı aynı uzaklıktalar istanbul'a.
    Wake me up when november ends...<br />Thank you for snowboarding!<br />Beni övmeyi bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz... Mustafa Kemal Atatürk

bugün esentepede sezonu açtım doğrusu ilk başta ılgaza gitcektim ama gitmeden bi arayım dedim ve ne sölesinler akşam lodos çıkmış bazı bölümlerde taş toprak filan işte bende esentepede karar kıldım ve gittim çok iyiydi;

işte resimler;
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi    

merhaba snowboard06;

Acemi kayakçılar olarak,21 ocak pazar günü Esentepeye gitmeyi düşünüyoruz Ankaradan, Sanırım Elmadağda kar olmayacak... :(

Kayak Malzemesi nereden kiralayabiliriz orada... Geredenin Şehir merkezinden mi yoksa Arkut dağındaki Kayak Merkezinden mi? Kayak kiralamak sorun olur mu? rahat bir şekilde bulabilir miyiz?

Aslında daha önemlisi kar seviyesi kayak için uygun mu ben gitmeden önce oteli aramayı düşünüyorum ama seninde bilgin varsa bu konuda yazarsan "çok süper olur"

Esentepe olmazsa ki İnşallah olur; arabamızı Kartalkayaya yönlendircez ! :-\

Bol karlı günler....

esentepe çok küçük bi pist ama doğayla iç içe kayak ve board hemen pistin yanında kiralıabiliosunuz kar durumu gayet iyiydi bir haftaya kadar ama siz yinede bir sorun

tamamdır! çok sağol snowboard06... board'una taş değmesin 8)

Pist tamamen gölgede. Arkutta Nisan sonuna kadar bişey olmaz kara. İy kayanlar bir kereden fazla gitmezler ama başlıkta dendiği üzere acemiler için tam bir cennet...iki pistvar biri 200 metre filan dieri ise o kadar az eğimli ki kar tam ezilmemişse kayağınız neredeyse kaymıyor bile. Ama doğası mükemmel, sakin ve samimi ortamı, düşük ve sıfıra yakın eğimli pistleri acemiler için ideal bir yer olmasını sağlıyor...
    1. Sıfıra yakın eğimli pist başlangıç aşaması için
    2. Az eğimli olan diğer pist biraz daha geliştirmek için. ( Böyle pistler Kartalkaya'da buluncağını zannetmiyorum).
    3. Ayrıca ucuz geçen sene sınırsız lift 25 YTL idi.

Ben geredeye cok sık gidip gelirim.memleketim olduğu için. arkut dağının doğası gercekten mukemmel ama daha cok tur kayağı için ideal olduğunu düşünüyorum.arkadaşımızın dediği gibi iyi kayan biri bir kere gittiyse bir daha gitmez.bunun yanında adamlar kısacık babylifte gunluk 35 ytl fiyat biçmişler.eski klasik kayakları da 30ytl ye kiralıyolar,fiyatları abartmıslar hemen gazteye falan cıktı diye.orneğin ben erciyesde carving kayaga 10ytl ,gunluk sınırsız teleskiye de 15 ytl oduyorum.

Zaten şu Erciyes in fiyatlarıda hep ağzımı sulandırıyor , bende gidip her kayışımda şu kadar lira daha harcadım diye hesaplama yapmadan doya doya kaymak istiyorum. Bu kadar fiyat farkı nasıl oluşuyor anlamış değilim :P

Sayfa 1/3 123 SonSon