20-21 Şubat 2010 İzmir'den Uludağ'a gelmek isteyen arkadaşlar - Sayfa 7
Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
65 sonuçtan 61 ile 65 arası

Konu: 20-21 Şubat 2010 İzmir'den Uludağ'a gelmek isteyen arkadaşlar

Standart Cevap: 20-21 Şubat 2010 İzmir'den Uludağ'a gelmek isteyen arkadaşlar

sezon kapanmadan kalmalı yapalım şu turu. mertoveco duy sesimizi...
    Ummaz olursan, korkmaz olursun

Alıntı goxel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide izmirden :001_smile:
    hem de egesnow!!
    egede kim nerede nasıl :P:P
    bozdağ'a komple çim ekseler daha güzel olur halbuki en azından çim kayağı yaparız mis gibi...
    Ski: Salomon XWing 7
    Boot: Fischer Soma Viron 95 flex
    Helmet: Red Trace Goggle: Giro Root Gloves: Burton Goretex

İlker A. --İZMİR-- Arh(+)
    One life live it... Ski Forever...

Alıntı Anapurna@ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kanada'ya yerleşicem arkadaş
    başka tutku mu bulamadık Tr'de bulaşacak!!!

Alıntı goxel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide izmirden :001_smile:
    gerçekten yarınki turun olması çokgüzel olacaktı ama istanbuldan yapılan turların dahi iptal olduğunu düşünürsek, bu haftaki turun yapılmaması yerinde oldu

ayrıca, kanadaya gitmeyelim, türkiye kanada olsun. hatta izmir toronto olsun

Alıntı lambacini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sezon kapanmadan kalmalı yapalım şu turu. mertoveco duy sesimizi...
    merte ulaşabilene aşkolsun
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Alıntı Kutay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aşağıdaki e-mail bana uzun süre önce gelmişti, hatta fıkralar bölümüne yazmıştım ama bu yazı sanırım tam sizin için miş.

Kanada'ya Taşınan Bir İzmirli'nin Günlüğü

Sevgili Günlük
    12 Ağustos
    Kanada'daki yeni evime taşındım, çok heyecanlıyım. Burası çok güzel.Dağların manzarası muhteşem.
    Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.
    14 Ekim
    Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı.
    Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir kaç geyik gördüm, çok güzeldiler.
    Muhtemelen yer yüzündeki en harika hayvanlar.
    Burası cennet olmalı.
    Burayı çok seviyorum.
    11 Kasım
    Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyor. Böyle harika hayvanları öldürmeyi nasıl olurda isterler anlamıyorum.
    Umarım yakında kar yağışı başlar.Burayı seviyorum.
    2 Aralık
    Dün gece kar yağdı.
    Heryerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece kalktım.
    Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik.
    Kartopu oynadık (ben kazandım).Kar temizleme makinası (belediye'nin) gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık.
    Harika bir yer. Kanada'yı seviyorum .
    12 Aralık
    Dün gece biraz daha kar yağdı.Kar temizleme makinası ile garajın önündeki karları tekrar temizledik.
    Burayı seviyorum.
    19 Aralık
    Dün gece biraz daha kar yagdı. İşe gitmek icin garajdan çıkamadım.
    Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum.
    Kar temizleme makinasına Lanet olsun!
    22 Aralık
    Bu beyaz boktan dün gece biraz daha yağdı. Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı ve belim ağrımaya başladı.
    Kar temizleme makinasının ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendiğini düşünüyorum Pez.....in
    25 Aralık
    S....ttiğimin yılbaşışı.Yine yağdı. Eğer kar temizleme makinasını kullanan pez...i bir elime geçirirsem yemin ederim o p...u gebertecem.
    Yollardaki lanet buzları eritmek için neden daha fazla tuz kullanmadığını anlamıyorum.
    27 Aralık
    Allahın belası dün gece yine yağdı. Kar temizleme makinasının en son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için eve hapsoldum.
    Hiç bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi. 25cm karın kaç kürek edeceğini biliyormusun?
    28 Aralık
    Kuşbeyinli spiker yanılmış. 83cm daha yağdı. Bu gidişle karlar yazdan önce erimez.
    Kar temizleme aracı kara saplandı ve hıyar oğlu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi.
    Karları temizlerken tam altı kürek kırdığımı ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacağımı söyledim.
    4 Ocak
    Nihayet evden çıkabildim.Markete gittim ve yiyecek aldım. Dönüşte lanet geyiğin biri arabamın önüne atladı.
    Arabamda yaklaşık 3000 dolarlık hasar var. Bu hayvanların hepsini gebertmek lazım. Lanet yaratıklar her yerde varlar. Umarım avcılar hepsinin kokünü kurutur.
    3 Mayıs
    Arabayı şehirde bir tamirciye götürdüm.Yollara dokülen baş belası tuzlar yüzünden arabamın kaportası çürümüş.
    10 Mayıs
    Türkiye'ye kesin dönüş yaptım...ve İzmir'e bir daha ayrılmamak üzere yerleştim... S...im Kanada'yı da karı da geyikleride....
    Daha önce yazdığında okumuştum.Yine de aynı fikirdeyim.Yaşam mücadelesi içinde kar yorucu hatta eziyet verici olabilir.Açıkçası yeterince vaktin ve maddi gücün varsa kar zavke dönüşecektir.Bahsettiğim vakit ve nakit olsa yılın 6 ayını St.Moritz'de Zermatt'da Kitzbuhel'de Mont Blanc'da Uludağ'da vs. geçirmeyi çok isterim :D
    Ski: Salomon XWing 7
    Boot: Fischer Soma Viron 95 flex
    Helmet: Red Trace Goggle: Giro Root Gloves: Burton Goretex

İlker A. --İZMİR-- Arh(+)
    One life live it... Ski Forever...

çok güldüm yaa...
    malatyada iken, "ben malatyanın en çok nesini seviyorum biliyor musunuz" diye sorardım;
    cevap:
    "izmire dönüşünü"
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567

Bu Konudaki Etiketler