Kayak Kıyafetim Nasıl Olmalı?
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak Kıyafetim Nasıl Olmalı?

Standart Kayak Kıyafetim Nasıl Olmalı?

Öncelikle kayak kıyafetleri ve ekipmanları şöyle: Kayak, ayakkabı, fiksasyon (bağlama), baton, mont, pantolon, polar, içlik, şapka, sırt çantası, goggle, maske, eldiven, çorap, kask, moonbot.

Kıyafetlerinde dikkat etmen gereken küçük fakat çok önemli noktalar var. Öncelikle giysilerinin hava koşullarına uygun olması gerekli. Hava koşullarına uyum sağlayabilmek için de uygulanabilecek en uygun çözüm ince ince fakat kat kat giyinmek. İnce kıyafetlerini üst üste giydiğin zaman herhangi bir hava değişikliğinde istediğini çıkarabilir veya tekrar giyebilirsin. Oysa tek bir kat ve kalın bir kıyafet giymiş olursan en ufak bir hava değişiminde bu terlemelere neden olur ve sağlığını olumsuz etkiler. Kayak yaparken terleme konusu gerçekten çok önemli, çünkü ani ısı değişiklikleri terleme ve birden üşüme hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden terletmeyen, teri dışarıya veren gözenekleri olan kumaşlarda kıyafetler seçmek çok önemli. Kayak için önerilen kumaşlar şöyle: Gore-tex, Teflon, Mikro-lite ve Pertex. Bunlar yağmur geçirmeyen ve terin dışarı atılmasını sağlayan kumaşlar.

Sağlık konusunda çok dikkatli olmak ve herhangi bir kıyafet ile kayak yapmaktan kaçınmak şart. Ayrıca bu kıyafetleri ister satın alabilir istersen de kiralayabilirsin.

Standart Ynt: Kayak Kıyafetim Nasıl Olmalı?

Ben aranıza yeni katıldım 14 yaşında bir gencim.Bu sömestre de ailem beni kayak okuluna göndericek ancak kıyafet konusunda sizlere danışmam gerekken şeyler var.Benim kayak pantolonum var ancak kayak montum yok polar ısıtan ama kalın olmayan bir montum var onu giysem birşey farkeder mi?Kask almalımıyım?Gözlük almalımıyım?Cevapları bekliyorum şimdiden teşekkürler
    Mertcan Oktay/BURSA

eğer mont almayı düşünüyorsan en az 5000mmlik bir mont almalısın seni uzun süre götürür,kaskı ben herkese şiddetle tavsiye ediyorum baştan biraz acaip gelebilir fakat şimdi benim için bereden farksız ve bir çok sefer şiddetli darbeleri sönümledi.gözlükte de çift camlı bir gözlük seçersen başka da bir problemin kalmaz.şimdiden kolay gelsin

Peki kayak montu yerine bu polar montu giysem olmazmı?Bide yeniyim bu kayak konusunda 500mm ne demek?Son olarak hangi marka kayak montu benim için iyi ucuz ve kaliteli olur?
    Mertcan Oktay/BURSA

emirgiresunlu
    Ziyaretçi

rüzgar yağış yoksa bence polar yeterli olur ama yağış ve rüzgar geldimi polar yetmiyor.

ben bir çok mont denedim en son quiksilver quiktech 5000 serisi bir mont aldım acaip uygun fiata gecen sene şu an çok memnunum içime sadece tshirt giyiyorum ne sıcak basıo ne üşütüo 5000mm olursa dışarıdan havayı geçirme ölçütü 5000g ise nefes alabilirlik ölçütüdür,koşullar sertleştikçe bu değerlerin artması iyi olur eğer yanlış bilmiyorsam,en uygun alışveriş kesinlile ebayden oluyor

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için Uludağda hava şartları o kadar zorlayıcı olmuyor o nedenle ben sanırım şimdilik polar ile idare edicem polar üstüme olmayınca güzel bir kayak montu alırım.Zaten Uludağda hava zorlayıcı olduğunda ben dağa çıkamıorum ama bu gideceğim kayak kampında hava nasıl olur bilemem artık dayanıcam bir şekilde bu arada o quicksilver mont u kaç liraya aldınız
    Mertcan Oktay/BURSA

royaltech ii marka mı sizce??
    Kayak :Blizzard G-force pro IQ
    Bağlama :Blizzard IQ sport 4.12
    Akayyabı :Atomic h110
    Baton :Blizzard G-force S.E, Blizzard speedcarve carbon
    "Bir ülkede namuslular, en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o ülkede kurtuluş yoktur."

Fiyat/kaliteye göre bence iyi mal...

Alıntı Emir Nickli Üyeden Alıntı
    rüzgar yağış yoksa bence polar yeterli olur ama yağış ve rüzgar geldimi polar yetmiyor.
    +1
    Ok@n Güzelc@n
    Isparta-İzmir
    FoRuM JP WaLKeR

Sayfa 1/2 12 SonSon