Uludağ da snowboard dersi alan Hülya Avşar Ayağından Sakatlandı - Sayfa 7
Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
65 sonuçtan 61 ile 65 arası

Konu: Uludağ da snowboard dersi alan Hülya Avşar Ayağından Sakatlandı

Ziyaretçi

Standart Cevap: Uludağ da snowboard dersi alan Hülya Avşar Ayağından Sakatlandı

Alıntı osmanref Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben Ortopedi uzmanıyım snowboardda pek böyle yaralanma olduğunu düşünmüyordum görünce snowboarddan ürktüm doğrusu .. Oğlum başlamayı düşünüyor da
    sakatlık ihtimali elbette vardır..ama oğlunun avşar kızı kadar sorun yaşayacağını sanmam :D
    bir de kupeli nin"ahan yine hülyaa.."deyişini duyar gibiyim

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı bkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakatlık ihtimali elbette vardır..ama oğlunun avşar kızı kadar sorun yaşayacağını sanmam :D
    bir de kupeli nin"ahan yine hülyaa.."deyişini duyar gibiyim
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Snowboard extrem bir spor olmasının yanında sakatlanma riski kayak ile karşılaştırıldığında daha düşüktür. Kayak sporunda sadece slalom yaparak inmek istenen zevki vermesi açısından yeterli görülürken, snowboardda hoplamalar, zıplamalar ve kaykay numaraları bu sporu yapanlar tarafından sporun gereği gibi görülmektedir.
    Her sporda olduğu gibi, yaptığınız işin neresinde olduğunu bilir ve ona göre davranırsanız, başınıza kötü şeyler gelmesini biraz engellemiş olursunuz. Mesela bisiklete binmeyi öğrenirsiniz ama en kötü düşüşlerinizi tam da usta olduğunuzu düşündüğünüz anda yaşarsınız.
    Ayrıca çocuklarımızın bir spor hayatının olmasını istiyorsak, spor yaralanmaları da bu hayatın içinde olacaktır. Basketbolda veya futbolda sakatlanmalar daha mı az acaba? Snowboard ile karşılaştırıldığında daha fazla sakatlık yaşandığına eminim. Kayak ve snowboardda gerekli güvenlik elemanlarının biraz fazla olduğunu kabul etmemiz gerekir, ki bunlar sadece soğuk havaya karşı alınmış önlemler değillerdir.
    Konu Bombadillo tarafından (10-02-2010 Saat 11:45 ) değiştirilmiştir.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Alıntı Bombadillo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim asıl kafama takılan konu
    bu kadın en az 3 yıldır snowboard dersi alıyor. Her sene kendisini dağda ders alırken görüyoruz ve gazetelerde de yazılıyor zaten. Hala ne dersi bu artık? Ne düşmesi? Öğrensin artık şu meredi. Öğrenemiyorsa da bıraksın.
    bu sefer dersini aldı...

Alıntı osmanref Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben Ortopedi uzmanıyım snowboardda pek böyle yaralanma olduğunu düşünmüyordum görünce snowboarddan ürktüm doğrusu .. Oğlum başlamayı düşünüyor da
    yazmayı düşünüp de fırsat bulup yazamadığım şey bu işte. kadının düşüncesizce davranarak sakatlanmış olması, insanların kafasında bu sporun tehlikeli olduğuna dair kanıyı kuvvetlendiriyor. oysa bombadillo'nun da dediği gibi örneğin halısahada maç yapmak kesinlikle daha fazla sakatlığa yol açıyor. ben board yaparken ciddi bir sakatlık yaşamadım. ama halısahadan kendime ait en az 5-6 sakatlık sayabilirim...
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Alıntı Bombadillo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Snowboard extrem bir spor olmasının yanında sakatlanma riski kayak ile karşılaştırıldığında daha düşüktür. Kayak sporunda sadece slalom yaparak inmek istenen zevki vermesi açısından yeterli görülürken, snowboardda hoplamalar, zıplamalar ve kaykay numaraları bu sporu yapanlar tarafından sporun gereği gibi görülmektedir.
    Her sporda olduğu gibi, yaptığınız işin neresinde olduğunu bilir ve ona göre davranırsanız, başınıza kötü şeyler gelmesini biraz engellemiş olursunuz. Mesela bisiklete binmeyi öğrenirsiniz ama en kötü düşüşlerinizi tam da usta olduğunuzu düşündüğünüz anda yaşarsınız.
    Ayrıca çocuklarımızın bir spor hayatının olmasını istiyorsak, spor yaralanmaları da bu hayatın içinde olacaktır. Basketbolda veya futbolda sakatlanmalar daha mı az acaba? Snowboard ile karşılaştırıldığında daha fazla sakatlık yaşandığına eminim. Kayak ve snowboardda gerekli güvenlik elemanlarının biraz fazla olduğunu kabul etmemiz gerekir, ki bunlar sadece soğuk havaya karşı alınmış önlemler değillerdir.

+1

Oğuz Yılmaz // Bilgi Hunters # 53
    İstanbul Bilgi Üniversitesi

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567

Bu Konudaki Etiketler