telesiyejde asılı kalsak, neler yapabiliriz ? - Sayfa 13
Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213
122 sonuçtan 121 ile 122 arası

Konu: telesiyejde asılı kalsak, neler yapabiliriz ?

Standart Cevap: telesiyejde asılı kalsak, neler yapabiliriz ?

Alıntı nitebore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben henuz canta tasima asamasina gelmedigim icin ince ve/veya ceplerime sigdirabildiklerimle yetiniyorum. bu sezon bunlara bir de "battaniye" adi ile satilan, ilk yardim cantasinin bir parcasi olan birsey aldim. cikarinca yine ayni sekilde katlayamam cekincesinden acmadim, disindan aluminyum folyo gibi gorunuyor. anladigim kadari ile isi kaybini, hic birsey yapmasa, azaltacak, yalitimi artirici bir urun.

zaman uzar ve/veya artik usumekten oteye gecersem cikartir cebimden onu kullanirim.

turkiyede var mi bilmiyorum ama cok az yer kapladigindan alinabilir bir urun..
    trafik çantasındaki versiyonu kazalarda kullanılır. yaralı kişi asfaltta ambulans bekler vaziyette yatarken altına (veya daha doğrusu üstüne) serersin. daha da doğrusu yapabilirsen vatandaşı paketlersin. bildiğin aluminyum folyo. ortamla ısı alışverişini keser. dağcılık kazalarında da kullanılır. ben de sırt çanyama bir tane atsam mı diye düşünmüştüm.
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Standart Cevap: telesiyejde asılı kalsak, neler yapabiliriz ?

lokasyona bağlı olmakla beraber ilk on dakika "alet eninde sonunda çalışacak" düşüncesiyle beklemek, 10 - 20. dk lar arası yakındaki bir otel / işletmenin numarasına ulaşmak (google amca sağolsun) ve yetkilileri haberdar etmek, 30. dk dan sonra hala bir şey yoksa 156 Alo Jandarma hattını aramak ve yardım istemek.

Bu arada çantamda ufak bir su ve limonata var. Dardanel'in sandviçlerinin hemen yanında, snickers ın sağında
    [Evet boğazıma düşkünüm :P, ve evet, illa telesiyejde kalmaya gerek yok, dağda bi yerde piknik yapabiliriz :P]

Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213

Bu Konudaki Etiketler