Çocuklu Kar Tutkunlarına Kıssadan Hisseler
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
37 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çocuklu Kar Tutkunlarına Kıssadan Hisseler

Cool Çocuklu Kar Tutkunlarına Kıssadan Hisseler

Çocuklu kar tutkunu olarak , önemli oldugunu düşündüğüm bir gözlemimi sizinle paylaşmak istedim.

Bundan 2 hafta önce SPX Kızıltoprak ta bir buluşma yapmıştık, kızım Defne ye orada Kayak ve Board lar gosterdik ve fotolarını çektik. Bu fotoların bir kısmını da izlerle paylaştık. Aşağıda da bir tanesini ekliyorum.

Araştırmalarımız sonucu Defne nin bu sene kayağa başlayabilecek kilo ve yaşta oldugunu öğrenmiş ve kendimizi de ona göre hazırlamıştık. Fakat bu kadar güzel kayak ve boardlara rağmen , o gün hakkında Defne nin aklında kalan tek şey, fotoğrafta da kenarda köşede gördüğünüz kızak oldu

Döndükten sonra lafı döndürüp dolaştırıp hep kızağa getirdi. Bu fotorgrafa da bakıp , bak baba begendiğim kızak orada, keşke o benim olsaydı deyip durdu

Burdan şunu bir daha öğrenmiş oldum ki , çocugumuza bir şeyi yakıştırıyorken , dikkate almamız gereken en önemli şey Onun dünyasında gerçekten neyin daha eğlenceli olduguymuş
    Bu sene belki bir kez kayak denetirim ama dağa gidince ilk yapacagım şey onu kayak yada board degil ama mutlaka bir kızağa bindirmek olacak

SPX Buluşması ile ilgili konu için : http://www.kartutkusu.com/dag-kafete...bulusuyor.html

Çocuklu Kartutkunları Hakkında Ilgli Konumuz : http://www.kartutkusu.com/dag-kafete...utkunlari.html

Standart Cevap: Çocuklu Kar Tutkunlarına Kıssadan Hisseler

alacaksın güzel bir kızak artık babası...

Ziyaretçi

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alacaksın güzel bir kızak artık babası...
    tez zamanda, Allah sana da kızak almayı nasip etsin:D

Alıntı bkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tez zamanda, Allah sana da kızak almayı nasip etsin:D
    Allah korusun...

Kesinlikle çoğu çocuk kızakla kaymayı daha çok tercih ediyor
    Şimdi onlar için yapılmış çok güzel kızaklar var
    Ben bile heves etmiyor değilim yani...

yapma emrah, çocuk kaykayı beğendim dese kaykay yapmasına müsade mi edecektin?
    bence çocuğu güzelce kayağa yönlendirmek lazım. "bu da onunla aynı şeydir" veya "bu daha iyidir" gibi bir yaklaşımla olabilir. çocuk birşeylere heves ediyor ama niye heves ettiğini kendisi de bilmiyor ki. atıyorum 14 yaşında bir çocuğun ben tiyatro oynamak istiyorum deyip de engellenmesi gibi birşey değil bu. neyse karar sizin. bence defne kızağa binsin. kayanları gördükçe otomatikman kayağa da hevesi oluşacaktır nasılsa. board diye tutturursa yazdığım yazıyı yeni baştan okursun artık :D aramızda pedagog var mı? gene salladım bişiler, yanlışsam beni düzeltsin...
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

bence ilk kez dağa çıktığında hiç zorlamamak lazım, Birşeye zorlayınca çocuklar korkup kaçıyor, yapacağı varsa da inadından yapmıyor.

Kızağa bindirip hevesini aldırıp sonrasında güzel güzel kayak yapan ve eğlenen yaşıtlarını izleyebileceği bir yerde oturtup oyalamak lazım, bir süre sonra ben de onun kaydığından isteriiiim diye kendisi tutturmazsa ben de ne olayım? :001_smile:

Aynen ole oluyor Bugun yegenimi kartepe ye götürdüm.Kaymaya başlamasını cok istiyorduk zaten. 10 dakika snr bende seninle kaymak istıyorum dedi ve 1 saat sonun da gayet başarılı gidiyordu:D ( bu arada kendileri 4 yaşında) Çok şeker oluyorlar gerçekten.

Alıntı Winter Park Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence ilk kez dağa çıktığında hiç zorlamamak lazım, Birşeye zorlayınca çocuklar korkup kaçıyor, yapacağı varsa da inadından yapmıyor.

Kızağa bindirip hevesini aldırıp sonrasında güzel güzel kayak yapan ve eğlenen yaşıtlarını izleyebileceği bir yerde oturtup oyalamak lazım, bir süre sonra ben de onun kaydığından isteriiiim diye kendisi tutturmazsa ben de ne olayım? :001_smile:
    Kendi yaşıtlarını görme ve heves etme olayına kesinlikle katılıyorum ama alternatif bir kızak alınıp oyalanması ve ondanda hevesini almasını kayağa geçincede babasının iyileşinceye kadar kızakla olaya devam etmesini tavsiye ederim
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

Çocuğu kayağa götürüyorsanız mutlaka yanına bir arkadaş bulun....Yoksa çok çabuk sıkılıyorlar ve dönmek istiyorlar...Şahsen ben öyle yapıyorum.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler