Çocuklu Kar Tutkunlarına Kıssadan Hisseler - Sayfa 4
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
37 sonuçtan 31 ile 37 arası

Konu: Çocuklu Kar Tutkunlarına Kıssadan Hisseler

Standart Cevap: Çocuklu Kar Tutkunlarına Kıssadan Hisseler

Benim oğlum da 5 yaşında başlamıştı kaymaya ve öğrenmekte hiç bir zorluk çekmedi ... üçüncü gün tüm dağı beraber dolaşıyorduk ... ama ilk yıl aldığı derslerin ömür boyu yeterli olmasını beklemeyin ... 3 sene boyunca kaymaya her gittiğimizde sezona ders alarak başlattık ... sağlam bir stil oturtması ve unuttuklarını hatırlaması için gerekli olduğuna inanıyorum ... eğer gelişiminde özel bir durumu yoksa, bence 4-5 yaşları çocukların kaymaya başlaması için en uygun dönemdir ...

o dönemden bir de foto paylaşayım sizlerle :

İsim:  ali kayıyor 11.jpg
Görüntüleme: 537
Büyüklük:  81.3 KB (Kilobyte)
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Benim AdaKa da 4,5 yaşında, bu sene başlatmak istiyorum. Ben snowboard yaptığım için onun da board yapmasını istiyorum fakat bu yaşta board yapmasının fiziksel gelişimini etkileyebileceğini düşünüyorum. Bir de board yapmaya başlarsa bizimle birlikte kayması baya bir zaman alacaktır, oysaki kayak ile başlatırsam bir sonraki sezon rahatlıkla beraber kayabiliriz.
    Daha sonra ortaokul-lise çağına geldiğinde istiyorsa kendiliğinden boarda geçer

Kayağa başlamak için 2 önemli husus var:
    1) Çocuğun eğitim sırasında ki komutlara uyacak kadar algısının gelişmiş olması,
    2) Kas yapısının bu sporu kaldırabilecek kadar gelişmiş olması..
    Bu iki hususu bir arada genellikle 5 yaş civarında görüyoruz. Ama çocuğun gelişim özellikleri ve ebeveynin sabır kapasitesine (yapamadığı için çocuk azarlanmamalı) bağlı olarak değişmek kaydı ile ebeveynler son kararı vermeliler.
    Kızım ve oğlum 4,5-5 yaşlarında kayağa başladılar...8-9 yaşlarında borda başladılar...O günlerden bir video:

Konu iynem tarafından (01-12-2014 Saat 11:15 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı Sibel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4,5 yaşındaki çocuk kayağa başlayabilir mi??
    4 yaşından itibaren başlayabilir. Ama kendiniz öğretmeye kalmayın, ders almalı. O yaşdaki çocuk yürüme öğrenir gibi doğal şekilde hocaya bakarak öğrenir.

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yaşından itibaren başlayabilir. Ama kendiniz öğretmeye kalmayın, ders almalı. O yaşdaki çocuk yürüme öğrenir gibi doğal şekilde hocaya bakarak öğrenir.
    Kesinlikle. .ayağına kayaları taktiği gibi hocayla başlicak . .☺☺

Bence en büyük sorunlardan biri bu yaştaki çocuklara snowboard bulamamak. Bazı kayak evlerinde var ama o da kapanın elinde kalıyor

Ben aslında çocukların snowboard a başlama yaşının kayak kadar düşük olduğunu düşünmüyorum ... birincisi öğrenme aşaması sancılı ve daha uzun olan snowboard küçük yaştaki çocukların umutsuzluğa kapılmasına neden olabilir ... daha sık düşmek karda oturmak suretiyle gereğinden fazla terlediğimizi ve ıslandığımızı düşünürsek küçük yaştaki çocuklar için sağlıklı olmadığını da söyleyebilirim ... Bir de snowboard hiç bir kalıba ve kurala bağlı olmayan disiplinden yoksun tarzı ile ifade ettiği ruh hali de çok küçük yaştaki çocuklara uygun olmayabilir ... tabi içimizde disiplin konusuna farklı bakan ebeveynler de olabilir ki, buna saygı duyarım ... şahsen ben kayağa başlama yaşını 4-5 kabul edecek olursak, snowboarda başlama yaşını 9-10 gibi düşünüyorum ... bu durumda her hangi bir ekipman sıkıntısı yaşanacağını zannetmiyorum ...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Bu Konudaki Etiketler