Kayseri'de yaşıyorum ama bir daha Erciyes'e gitmeyeceğim
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
33 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayseri'de yaşıyorum ama bir daha Erciyes'e gitmeyeceğim

Standart Kayseri'de yaşıyorum ama bir daha Erciyes'e gitmeyeceğim

çok profesyonel kayakçı değilim, yeni yeni öğreniyorum kaymaktan da zevk alıyorum. imkanlarımdan dolayı askeriyenin tesislerini kullanıyorum, üyesi olduğum facebook gruplardan(bunların hepsi orada ticarethanesi bulunan firmalar) bugun erciyesin kayak yapmaya uygun olduğu söyleniyor benim gibi yüzlerce insan bu mesajları görerek erciyese gitti kimi kayak amacıyla kimi de gezme amaçlı. çok profesyonel olmayanlar kaymaya çalıştı, şimdi sorarım 1 haftadır arıza yapan ve tamiri sadece izmir de olan kar araçları(ilginç ki bunlardan 4 tane var ve hepsi arıza yapmış) çalışmayan liftler, sadece zümrütünki çalışıyordu, 12 de döndüm ondan sonra açılmışsa birşey diyemem. bozuk yollar çalışmayan belediye vs. şimdi bunların doğurduğu sonuçlara bakalım. öncelikle zirveye çıkamadık çünkü liftlerden hiçbiri çalışmıyordu, pist o kadar kötüydü ki çıksak da zaten bir anlamı yoktu. bu sebeplerden dolayı jandarma nın ambulans kar motoru belki 50 defa yaralananları aldı gördüğüm kadarıyla 2 defa da 112 nin ambulans helikopteri geldi. dönüş yolu da hakeza öyle. kaç aracın kaydığını ve kaza yaptığını gördüm insan hayatı bu kadar ucuz mu birileri 3 kuruş para kazanacak diye konuya çok hakim olmayan insanları oraya çekmenin ne anlamı var, bugun zümrütü aradığımda pistin çok uygun olduğu ideal kayak zemini olduğu söylendi sorarım şimdi madem öyle neden liftler çalışmıyor kar araçları neden bozuk neden bu kadar insan sakatlanıyor olay bu mu insan hayatı bu kadar ucuz mu bi belediyenin yolları tuzlaması açması bu kadar zor mu, evet kayseride yaşıyorum ama bir daha erciyese çıkmayacağım gerekirse bu sporu bırakırım ama erciyese tekrar gitmeyeceğim. bugun benim gibi düşünen onlarca insan gördüm insanlara daha dürüst bilgiler verin sırf ticari nedenlerinizden dolayı kimseyi ne sakatlamaya ne de zarar vermeye hakkınız yok....

Standart Cevap: Kayseri'de yaşıyorum ama bir daha Erciyes'e gitmeyeceğim

üzücü tabi boyle olaylar ama türkiyede böyle herşey yavaş ve geç gelişiyor umarım bi gün buralarn değerleri anlaşılır.

Oğuz Yılmaz // Bilgi Hunters # 53
    İstanbul Bilgi Üniversitesi

ben de çoğunlukla erciyese gidiyorum, zümrüte uyguladığı yüksek fiyat politikasından dolayı bir türlü ısınamadım, mecbur kalmadıkça kullanmıyorum, pist durumu hakkında bilgi almak için ise bu kadar ticari bakan bir işletmeyi asla aramayı düşünmedim.
    sağlıklı bilgiler almak için size kemal abiyi (erciyeskayak) öneririm.

dostum ne yazık ki her kes senin gibi insan saağlığını düşünmuyor. onların gözünde biz dolar işareti gibiyiz. birimiz gelir birimiz gider ne önemi var ama insan haytı bukar ucuz olmamalı ve bunu yapanları kınamak gerekli
    burton custom board / rossignol zenith 1 kayak
    burton custom bağlama / rossignol axium 100 bağlama
    flow the one lace ayak./ rossignol exalt x6 ayakkabı

kayserililer için ticaret önemli tamam anlıyorum, ama insan sağlığı daha önemli ama insan sağlığı üzerinden ticaret yapılıyorsa işte bu karaktersizliktir.

20-21 Şubat'ta biz de Erciyeste olacağız,umarım bahsettiğin sorunlarla karşılaşmayız:(
    Pride / ANKARA'81/ B Rh(+)
    Board : Rossignol Temptation
    Binding : Rossingol Hv 2000
    Boot : Rossignol Dusk W
    I kartutkusu

Ziyaretçi

erciyes e haksızlık olur bu başlık..tüm kayak merkezlerinde çeşitli problemler var..tabii erciyes te de ..ama en önemli problem kar motoru tehlikesi..dikkatli olun..inişte sağa çok yaklaşmayın8)

gelmeden önce araştırın diyecem ama maalesef doğru bilgi vermiyorlar. tavsiyem bi tur ile gelmeniz ya da güvendiğiniz yerleri tercih etmeniz ben imkanlarımdan dolayı askeriyeden faydalanıyorum memnunum da ama zümrüt gibi firmalar oldukça ne erciyes kalkınır ne master planı uygulamaya geçer

keşke 1-2 foto çekseydiniz... durumu görmüş olurduk... 112 ambulans helikopteri mi varmış ???

Luniz'lerin bilet olayı olmasa iptal edelim dicem

:( :((

3 haftada bunların ne kadarı düzelir?
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler