Sömestr tatilinin gözdesi Uludağ Kayak Merkezi oldu
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sömestr tatilinin gözdesi Uludağ Kayak Merkezi oldu

Standart Sömestr tatilinin gözdesi Uludağ Kayak Merkezi oldu

Sömestr tatilini evlerinden uzakta değerlendirmek isteyenler kayak merkezlerini tercih ediyor

Sömestr tatilini evlerinden uzakta değerlendirmek isteyenler, en büyük ilgiyi kayak merkezleri görürken, kayak merkezleri arasında ''en pahalısı'' olarak gösterilen Uludağ'da yer bulunamıyor.

Tur operatörleri, bu yıl sömestr tatili için gerçekleşen rezervasyonlardan memnun olduklarını belirterek, özellikle kayak merkezlerinde neredeyse tüm otellerin dolduğunu, ekonomik krize ve karın geç düşmesine rağmen geçen yılın rakamlarını yakaladıklarını ifade ediyor.

Sömestr tatilinde tatil merkezlerinin durumuna ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Etstur Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek, yurt içinde rezervasyonların devam ettiğini, ancak tesislerde yer bulmanın zorlaştığını bildirdi.

Tatilin ilk haftası için özellikle kayak merkezlerindeki otellerin neredeyse tam doluluğa ulaştığını vurgulayan Özbek, ikinci haftası için ise kayak merkezlerindeki bazı otellerde ve ılıman iklime sahip Antalya gibi bölgelerde yer bulunabileceğini söyledi.
    Ağırlıklı talebin, Uludağ, Kartalkaya, Kartepe, Ilgaz, Erciyes, Palandöken, Davraz ve Sarıkamış gibi kayak merkezlerine geldiğine dikkati çeken Özbek, bu merkezler arasında Uludağ'ın, diğerlerine göre daha pahalı olduğunu, ancak en çok ilgiyi de yine buranın gördüğünü ifade etti.
    Ilıman iklim ve ''daha hesaplı'' bir tatil isteyenlerin ise çoğunlukla Antalya'yı tercih ettiğine işaret eden Özbek, Antalya'da fiyatların ''yaz sezonu ile kıyaslanamayacak kadar ucuz'' olduğunu belirtti.
    Özbek, kayak bölgelerine karın bu kış geç düşmesinin, talebin gecikmesine neden olduğunu, ancak geçen yılın rakamlarına ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

''BİR AİLE İÇİN ORTALAMA GECELİK FİYAT, 500 LİRA''

Setur Yurt İçi Turlar Yöneticisi Serhat Günay da aralık ayında başlayan rezervasyonlarda, en büyük talebin, Uludağ'a geldiğini bildirdi.
    Günay, kayak merkezlerinin, bu yıl da sömestr tatilinin gözdesi olduğunu belirterek, termal tesisleri tercih edenlerin sayısının da fazla olduğunu ifade etti.

Kayak merkezlerindeki otellerin kapasitesinin sınırlı olduğunu hatırlatan Günay, ''Bu yıl kar yağışının gecikmesi ve maalesef pistlerde ideal ölçüde kayağa elverişli karın bir türlü oluşmaması, otellerin dolmasını biraz geciktirdi ama sömestr kapasitesi sınırlı olduğundan ve bu yıl da tüm doğal etkenlere rağmen otellerin neredeyse yüzde 100 dolduğunu söyleyebiliriz'' diye konuştu.

Fiyatların, geçen yıla göre yüzde 10 düşük olduğunu vurgulayan Günay, kayak merkezlerinde bir aile için ortalama gecelik fiyatın 500 lira seviyelerinde bulunduğunu söyledi.
    Kartalkaya ve Uludağ'ın, diğer kayak merkezlerine göre daha pahalı olduğunu dile getiren Günay, en çok talebin de bu iki merkeze geldiğini bildirdi.
    Yurt içinde paket tur yapmadıklarını anlatan Günay, yurt dışı turlarında ise Fransa, İtalya ve Avusturya'nın ilgi gördüğünü ifade etti.

''YER BULAMADIĞIMIZ İÇİN GÜNÜBİRLİK TURLARA BAŞLADIK''

Jolly Tur Acentalar Müdürü Murat Kuduzcu da Uludağ, Kartalkaya ve Kartepe'de artık yer bulunamadığını, ancak diğer kayak merkezlerinde sınırlı da olsa rezervasyonların devam ettiğini bildirdi.
    Termal tesislere de ilginin olduğunu dile getiren Kuduzcu, sayıları az da olsa sömestr tatilini Antalya'da geçirmek isteyenlerin de bulunduğunu söyledi.
    Sömestr tatili için bekledikleri talebe ulaştıklarını vurgulayan Kuduzcu, ''Hatta hala talep geliyor ama yer bulamadığımız için günübirlik turlara başladık'' dedi.
    Kayak merkezleri içerisinde otel bazında en pahalı bölgenin Uludağ olduğuna dikkati çeken Kuduzcu, ''Kayak yapılabilecek en güzel yerlerden birisi ise aslında Palandöken ama Palandöken'e ulaşım uçakla yapılıyor. Dolayısıyla ulaşım maliyetini eklediğinizde Palandöken'in maliyeti Uludağ'ın üzerine çıkıyor. Kartalkaya'da da tesis sayısı az olduğu için çabuk doluyor ve fiyatları yüksek kalıyor'' diye konuştu.
    Paket turlara da ilginin yoğun olduğunu vurgulayan Kuduzcu, yurt dışı turlarda, Avrupa'da havaların ''çok soğuk'' olması nedeniyle Mısır ve Dubai gibi ılıman bölgelerin daha çok ilgi gördüğünü ifade etti.

Kaynak : haberturk.com
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Standart Cevap: Sömestr tatilinin gözdesi Uludağ Kayak Merkezi oldu

Seviyorsunuz geliyorsunuda bi türlü kar tutkusundan biriyle karşılaşamadık dağda... Bi karakule vardı 2 hafta önce pistlerde onu görebildim sadece. Diğerleri geliyoruz ayağı yapıp gelmiyorlarmı yoksa :P
    DİKKAT ISIRIRIM

B Rh (-) / Kükürtlü / BURSA
    U Can See Me When I pass U!...
    BMW K1200R....

İstanbul Hatunu MinEce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cuma günü uludağda telesiyejler çalışmıyo dedilr..hava berbat fırtına var dediler..bugün uludağda olanlar bilgi verebilirler mi lütfen :( kayamıycam diye rezv iptal ettirmiştim evde oturup ağlıyorum şuanda :(((

Alıntı mnece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cuma günü uludağda telesiyejler çalışmıyo dedilr..hava berbat fırtına var dediler..bugün uludağda olanlar bilgi verebilirler mi lütfen :( kayamıycam diye rezv iptal ettirmiştim evde oturup ağlıyorum şuanda :(((
    fırtına olacak, feribotlar çalışmayacak, gidişte ve dönüşte yollar karlı olacak dediler, gözümüzü korkuttular. oysa snow-forecast kar yağışı göstermekle birlikte rüzgarı şiddetli göstermiyordu. sanıyorum cumartesi günü sis hakim olmuş. ama webcam'lerden kayan insanlar görülebiliyordu. kuşaklıkaya görüntüsüne ulaşamadığım için kapalı olduğunu tahmin ediyorum. 2. bölgede teleskiler çalışıyordu ama maden ve beden terbiyesi kapalı olabilir(di). pazar günü daha iyi olacak. ben pas geçtim bu haftasonunu. önümüzdeki maçlara bakıcam...
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

tek isteğim doğumgünümde kaymaktı boşu boşuna evdeyim şimdi..otel bile telesiyejler çalışmadı yarında nolcak bilemiyoruz diyince vazgeçmiştim offff en sonunda dağ yolunda çadırda yaşıycam böyle problemlr kalmıcak

Unhappy Cevap: Sömestr tatilinin gözdesi Uludağ Kayak Merkezi oldu

tek isteğim doğumgünümde kaymaktı boşu boşuna evdeyim şimdi..otel bile telesiyejler çalışmadı yarında nolcak bilemiyoruz diyince vazgeçmiştim offff en sonunda dağ yolunda çadırda yaşıycam böyle problemlr kalmıcak
    Yazık olmuş! bende bu hafta sonu Uludağ planları yapanlardanım fakat o kadar korkuttularki yolda kalmaktansa evde kalmayı tercih ettim. :((((((
    Batista Rules!

İyi ki doğdun Mine o halde... Sen de baya bi adrenalin bağımlısıymışsın yaniii
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Alıntı gokbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi ki doğdun Mine o halde... Sen de baya bi adrenalin bağımlısıymışsın yaniii

hımm evet biraz öyle galiba sbh kahvaltıda kazak hediye eden anneme günübirlik bi tur alsaydın da üzüntümü giderseydin dedim

Alıntı pnryldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kar kolay kolay erimez mnece üzülme daha çok kayarız bu güzel yaşı yakalamışken ilk günü keyfini hiçbişeyin kaçırmasına izin verme tekrar mutlu seneler
    Çok teşekürler Pınar, cuma sınavlarım da bitiyo hadi hafta sonu gidelim ozmn

Alıntı pnryldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hafta sonu gidicem cnm bende hatta belki haftaiçi de kaçabilirim cebimi pm atıyorum gelince ara buluşuruz orda hepberaber

Tamamdır

Bu Konudaki Etiketler