Başlangıç kas ağrıları
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Başlangıç kas ağrıları

Standart Başlangıç kas ağrıları

Merhaba.
    44 yaşında normal kilolu arası vücut yapısındayım 2 gün arka arkaya snowboard yaptım yaklaşık her gün 15-20 defa düştüm ve kaslarım feci ağrıdı 3. gün kaymam imkansızdı. 2 gün dinlendim hızlı şekilde kas ağrıları geçiyor ve 5-6 gün sonra ağrı kalmaz sanıyorum ve tekrar bir tur düzenlemek istiyorum ama bir sonraki sefer ağrılar sizin deneyimlerinize göre nasıl olur ve kaç gün kaymak genel olarak mümkün olabilir? Tabiki herkese göre değişir ama tecrübe ve deneyimlerinizi paylaşmanız benim için yeterli. Bunların dışında dikkat edilmesi gereken şeyler var mı?

Standart Cevap: Başlangıç kas ağrıları

ağrılar normal. bünyeye bağlı olarak 3 ila 7 günlük dinlenme kayabilecek kadar toparlar.

aģrıları düşmeye bağlı ağrılar ve kaymaya bağlı ağrılar olmak üzere ikiye ayırmak lazım. moraran yerlere doktorunuzun tavsiye edeceği krem/merhem/jel tatbik edilebilir, yine doktor tavsiyesiyle ağrı kesici kullanılabilir. koruma ekipmanı kullanmıyorsanız ve kaymaya devam edecekseniz mutlaka edinin.

işi ilerlettiğinizde kas ağrıları için sauna ve sağlam beslenme faydalı olacaktır.

Bu Konudaki Etiketler