A'dan Z'ye kayak yapmanın püf noktaları - Sayfa 6
Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
59 sonuçtan 51 ile 59 arası

Konu: A'dan Z'ye kayak yapmanın püf noktaları

Standart Cevap: A'dan Z'ye kayak yapmanın püf noktaları

Alıntı alisirin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bacaklarını kalça yapına uygun (x bain, o bain ) tutmaz, uygun zamanlama yapmadan ağırlık aktarmazsan çok yorulur ve sıkça düşer,dik yerlerde paniklersin.
    X bain o bain ne demek biri acıklayabilir mi?
    Kayak: Salomon Aero Gt Bağlama: Salomon Z10
    Ayakkabı: Salomon Impact 8 Baton: Salomon

Pistlerin Ustasıyım İnişlerin Hastasıyım

Alıntı burak77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    X bain o bain ne demek biri acıklayabilir mi?
    o bain (o bacak): dizlerin birbirinden ayrık durduğu ve ayak bileklerinin birbirine çok yakın olduğu ortopedik bir bozukluktur...

x bain (x bacak): dizlerin birbirine yapışık ve ayak bileklerinin birbirinden ayrı durduğu ortopedik bozukluktur...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    est. abicim...

derinliklerde neredeyse her hayvana ait izler mevcut... tavşan, kurt, tilki, sincap ve ayı...
    )) Ben daha çok romatik unsurlardan söz etmeyi tercih etmiştim..
    Kurt, tilki ve ayı izlerine bizler de rastladık. Hatta Karanlıkdere liftlerini yapan mütehhitlerden olan Ali Bey ( Kayserili, sucuk ekmek organizasyonunu yapan arkadaşımız) yalnız başımıza ormaniçi kayış yapmamamız konusunda bizi uyarmıştı..Biz de bu bölgeyi iyi biliyor olamasına güvenerek onun klavuzluğunda tarifi güç keşifler, maceralar yaşadık..

Sonuç olarak , bu sporun bence en güzel yanlarından biri, her nerede olursak olalım doğayla ve coğrafyayla bütünleşme fırsatları sunmasıdır. Bu da alınan keyfi kat kat arttırıyor diye düşünüyorum..
    Konu Kingfisher tarafından (24-03-2010 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Kingfisher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    )) Ben daha çok romatik unsurlardan söz etmeyi tercih etmiştim..
    Kurt, tilki ve ayı izlerine bizler de rastladık. Hatta Karanlıkdere liftlerinin yapan mütehhitlerden olan Ali Bey ( Kayserili, sucuk ekmek organizasyonunu yapan arkadaşımız) yalnız başımıza ormaniçi kayış yapmamamız konusunda bizi uyarmıştı..Biz de bu bölgeyi iyi biliyor olamasına güvenerek onun klavuzluğunda tarifi güç keşifler, maceralar yaşadık..

Sonuç olarak , bu sporun bence en güzel yanlarından biri, her nerede olursak olalım doğayla ve coğrafyayla bütünleşme fırsatları sunmasıdır. Bu da alınan keyfi kat kat arttırıyor diye düşünüyorum..
    valla babacım izleri az buçuk tanıyabiliyorsan romantizm bir süre sonra yusufizme bırakıyor kendini... üç ayı kardeşin hikayesini bir başka mesajımda anlatacağım...

http://www.youtube.com/watch?v=ssNHAXGVlKs

arkadaşlar yeni kayak yapmak yada tekniğini geliştirmek isteyenlere bir link... burada 12 video var izlerseniz faydalı olacaktır.

Alıntı serban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Serban nerden buldun videoyu öldüm gülmekten çok komik.
    Batista Rules!

Alıntı serban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hahahahhahah koptumm hahahhahaha

Carving - How to Carve on Skis - Advanced Ski Lesson #6.2 - YouTube

Bu video ve ve yine aynı yapımcıya ait pek çok video bana epey bilgilendirici geldi. Carving'i anlatırken, kayağı eline alarak mekanizmasını göstermesi kafamda canlanması, mantıken oturması açısından çok hoşuma gitti. Paylaşmak istedim ki kalıcı olsun.

Sevgilerimle

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456

Bu Konudaki Etiketler