Ankara dan Kartalkaya ya Dörtdivandan gidiş...
Sayfa 1/9 123 ... SonSon
85 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ankara dan Kartalkaya ya Dörtdivandan gidiş...

Arrow Ankara dan Kartalkaya ya Dörtdivandan gidiş...

Selam

Kartalkaya giderken Ankaradan gidenler için Dörtdivandan dan olan otoban çıkışı açılmış ve "Kartalkaya" tabelasını da koymuşlar diye gördüm. Bu yolun daha güvenli ve daha az virajlı olduğunu söylüyorlar.. Zirveye yakın bir yerde mevcut yola kavusuyor. Bu yoldan giden var mı acaba yakın zamanda... gerçekten daha mı güvenli? mevcut yolun bile karını buzunu temizlemiyorlar aslında.. bu yol daha mı iyidir daha mı kötüdür diye düşündürüyor insanı .. gören varsa bizimle de paylaşabilir mi?
    Rossignol Sultan 156+

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cevap: Ankara dan Kartalkaya ya Dörtdivandan gidiş...

Dörtdivan-Kartalkaya yolu daha güvenli

Dörtdivan Belediye Başkanı Mehmet Aynagöz, Dörtdivan'dan Kartalkaya'ya giden yolun, Kartalkaya'ya giden diğer yollardan daha güvenli olduğunu söyledi.

Dörtdivan İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Aynagöz yaptığı açıklamada, Dörtdivan'dan Kartalkaya'ya giden 28 kilometrelik yolun tamamının asfaltlandığını belirterek; ''Tem Otoyolunun Dörtdivan bağlantı yolu en kısa sürede hizmete açılacak. Ankara tarafından gelen vatandaşlar Dörtdivan bağlantı yolundan çıkarak Kartalkaya'ya çok daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilecekler. Daha düzgün ve daha güvenli olan bu yolda belediyemize ait araçlar sürekli kar temizleme çalışması yaparak yolun açık kalmasını sağlıyorlar'' dedi.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Benim Annemler Dörtdivanlı ancak İstanbul'da yaşıyorum ve 11 senedir gitmiyorum.O yoluda çok iyi biliyorum.Geçen sene Kartalkaya ya Bolu'dan taksi ile gittim.Taksi şöförü o yolun karlı zamanlarda çok tehlikeli olduğunu söylemişti.O yoldan gideceklerin çok dikkatli olmasını öneririm.

Evet.. kulağa hoş geliyor esasen. Kartalkaya yolunu zincirle bile zor çıkıyoruz... denemek lazım derim...
    Rossignol Sultan 156+

burky senin yazdıkların da pek iç açıcı olmadı şimdi.... :(
    Rossignol Sultan 156+

gerçi taksici arkadaş orda ticari bir bakış açısı ile konuyu değerlendirmiş de olabilir diye düşünüyorum açıkçası...
    Rossignol Sultan 156+

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şu linki bi inceleyin bakalım.

Panoramio - Photo of DÖRTDİVAN-KARTALKAYA YOLU
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

o yolu gayet iyi biliyorum... sayın başkan devamlı temizlikten falan bahsetmiş, sanırsın ki dörtdivan değil davos mübarek... :P hoş zaten dörtdivan'ın içinden geçtikten sonra vadinin alt kısımlarına kadar pek sorun olmuyor... ancak tırmanışa geçilmesiyle beraber işin rengi değişiyor... zaten yol iki araç karşılaştığında geçilmeyecek kadar dar... yaklaşık %80'i bir tarafı vadi diğer tarafı yamaç şeklinde gidiyor... hangi ara, hangi kuvvetle yolu genişlettiler merak etmiyor değilim doğrusu... yer yer kayalarda yuvarlanmış olabiliyor... tavsiyem binek otomobil ile o yolu kullanmamanızdır... karlı günlerde 4x4 pick-up veya suv tarzı araçlar dışında pek ilerleme şansınız da yok zaten... illa deneyeyim diyorsanız yolun nispeten temiz olabileceği ve engelleri görebileceğiniz bir tarihte (mart sonuna doğru) kullanmanız uygun olur... süre kazancı aşağı yukarı 30dk. kadardır... ama alınan riske değmez...

Alıntı ozgurvecetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet.. kulağa hoş geliyor esasen. Kartalkaya yolunu zincirle bile zor çıkıyoruz... denemek lazım derim...
    kartalkaya yolundan zincirle zor çıkan dörtdivan'dan hiç çıkamaz dostum... önünde kar kümesi, altında kaya mı var ayı mı var ne var bilemesin... :P

Alıntı ozgurvecetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçi taksici arkadaş orda ticari bir bakış açısı ile konuyu değerlendirmiş de olabilir diye düşünüyorum açıkçası...
    taksici doğru söylemiş...

Alıntı kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu linki bi inceleyin bakalım.

Panoramio - Photo of DÖRTDİVAN-KARTALKAYA YOLU
    görünen kısımlar düz olduğu yerler, orada ciddi bir problem olmuyor zaten babuş... ileride tırmanmaya başladığında asıl "güzellik" ortaya çıkıyor...

Arkadaşlar burada yanlış bilgi veriliyor. Ben iki yıldır kartalkayaya dörtdivan üzerinden gidiyorum. Yolda tehlikeli viraj falan yok, rampanın eğimi de az, diğer yola göre daha geniş ve asfalt. Ankaradan gidenler yaklaşık yarım saat önce ulaşırlar, mesafe daha kısa. Ben gerede üzerinden gittiğim için dörtdivan-kartalkaya otoban çıkışını kullanmadım oradan çıkışın ogs ya da kgs kartıyla yapıldığını duydum nakit ödeme yokmuş. Ben yolda hiç sıkıntı görmedim ancak yolun kar temizlemesi hususunda dörtdivan beldiyesi ile oteller arasında anlaşmazlık olduğunu duymuştum. Otellerin araçları bu yola hizmet vermiyorlarmış. Bu yıl durum nedir bilmiyorum. Bu yolun Ankaradan gelecekler için çok daha hızlı ve güvenli olduğunu söyleyebilirim.
    Kayak: Atomic e.7 beta<br />Bağlama: Atomic Device:412<br />Boots: Rossignol Axium<br />Baton: Salomon air

Sayfa 1/9 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler