Ankara dan Kartalkaya ya Dörtdivandan gidiş... - Sayfa 7
Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
85 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Ankara dan Kartalkaya ya Dörtdivandan gidiş...

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cevap: Ankara dan Kartalkaya ya Dörtdivandan gidiş...

geçen hafta perşembe turla Dörtdivandan gittik. Yol gayet iyiydi. Köyü geçtiktan sonra sol tarafata ki köprüye gelince zincir taktık. (Alabalık restoranına gelmeden) Genel olarak yol iyiy idi. Ama bugün bolu da yoğun kar yağışı var. Oranın dıurumu nedir bilemiyorum. Karayollarını arayıp bilgi almakta fayda var. Yada Seyahat 53 ten Cemal beyi arayıp bilgi isteyebilirsin. Onlar hergün Dorukkaya ya Dörtdivan yolundan araç kalıdrıyorlar.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Alıntı kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen hafta perşembe turla Dörtdivandan gittik. Yol gayet iyiydi. Köyü geçtiktan sonra sol tarafata ki köprüye gelince zincir taktık. (Alabalık restoranına gelmeden) Genel olarak yol iyiy idi. Ama bugün bolu da yoğun kar yağışı var. Oranın dıurumu nedir bilemiyorum. Karayollarını arayıp bilgi almakta fayda var. Yada Seyahat 53 ten Cemal beyi arayıp bilgi isteyebilirsin. Onlar hergün Dorukkaya ya Dörtdivan yolundan araç kalıdrıyorlar.
    haftaya gitmeyi düşünüyorum aslında. kar yağışı olamzsa kış lastiği ile çıkılabilir mi sence? bir de yolun daraldığı yerde iki araba yanayana geçmekte sıkıntı oluyor mu onu merak ediyorum. sen ne dersin?
    Rossignol Sultan 156+

Yolun daraldığı yerler var tabi ama iki arabanın karşılaşması ihtimali çok düşük. Çok kullanılan bi yol değil zaten. Genelde sabah sadece çıkış aşkamda sadece iniş şeklinde. Yani o yoldan koca otobüsler gidiyo sıkıntı olmaz. Daha önce kendi arabamla gittiğimde zincir kullanmadan kar lastiği ile normal dağ yoluna kadar sorunsuz gidebilmiştim. Ama dağ yoluna çıkınca zincir takamak zorunda kaldım. Yanında bulundurmanda fayda var.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38

Alıntı kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yolun daraldığı yerler var tabi ama iki arabanın karşılaşması ihtimali çok düşük. Çok kullanılan bi yol değil zaten. Genelde sabah sadece çıkış aşkamda sadece iniş şeklinde. Yani o yoldan koca otobüsler gidiyo sıkıntı olmaz. Daha önce kendi arabamla gittiğimde zincir kullanmadan kar lastiği ile normal dağ yoluna kadar sorunsuz gidebilmiştim. Ama dağ yoluna çıkınca zincir takamak zorunda kaldım. Yanında bulundurmanda fayda var.
    çok sağol. zincir de alırım yanıma. şakası olmaz tabi... viraj eğim vs açısından daha rahattı diye hatırlıyorum dörtdivan yolunu. geçensene gittim döndüm ama hiç kar yoktu yolda. arabada çocuk da olacağı için acaba riske atmayıp boludan mı girsem diye de düşünüyorum. kararsız kaldım açıkçası.
    Rossignol Sultan 156+

Yolda viraj ve rampa yok denecek kadar az. Dağ yolundan çok daha güvenli olduğunu söyleyebilirim. Ama yinde yola çıkmadan önce bilgi almakta fayda var. Yani yoğun bi yağış olunca yolu hemen açıyolarmı bilmiyorum.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38

geçen hafta perşembe sabahtan bu yolu kullandım. 1 saat 45 dk da oteldeydim (eryamanda oturuyorum tabi bunun da etkisi var). yolu gerçekten çok kısaltıyor. herhangi bir tehlikesini görmedim. dağ yoluna kavuşan son 2-3 kmsi karlı ve buzlu idi ama araç çok geçmediği için karlı buzlu yolda risk ortaya çıkmıyor. aracım sedan ama karlastiği vardı tabi (nokian) yolun dik kısmı yok denecek kadar az. eğer kar yağışındna sonra yol açılmışsa basılmış karın üstünde çok rahat gidilebilir. tırmanışa geçmeden hemen önce restoran gibi bir yerde traktörle zincir/kurtarma hizmetini veren bir kaç yer gördüm bu arada. geçen sene yoktu sanırım bunlar. yolda kalma durumunda yardım alınabilir yani. çok ıssız değil...
    Rossignol Sultan 156+

Bolu tarafından gelen yolla birleşmeden 2 km önce dik bir rampa var....Başka da sıkıntılı bir yer yok bu yolda...Bu sene asfaltıda yenilemişler....Ankara gelişlerinde tercih edilebilir..
    En önemli riski araca bağlı bir arıza halinde telefonlar çekmediği için mahsur kalma nedeni olabilir...
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

evet arabayı sürdüğüm için hiç dikkat etmedim telefona.. yolun genişliği yeteli idi bence. ama yüksek kar yağışında tek bir şerit açılırsa ancak sıkıntı yapar.
    Rossignol Sultan 156+

Merhaba arkadaşlar,

Ankaralı dostlarımız güvenle bu yolu tercih edebilirler. Herhangi bir sıkıntısı kalmamıştır. Diğer yola nazaran az virajlıdır ve dik değildir. Yolun kapanması ya da açılmaması gibi bir durum da söz konusu değildir. Kaymakam hanım ve Belediye başkanıyla görüşüldü ve sürekli o yol ile ilgilenecek olan greyder tesis edildi. Ve şuan İstanbul'dan gelip bu yolu kullanan misafirlerimiz bile var. En azından denemekte fayda var. (Hala kullanmamış olanlar varsa)

Alıntı Penguen Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Ankaralı dostlarımız güvenle bu yolu tercih edebilirler. Herhangi bir sıkıntısı kalmamıştır. Diğer yola nazaran az virajlıdır ve dik değildir. Yolun kapanması ya da açılmaması gibi bir durum da söz konusu değildir. Kaymakam hanım ve Belediye başkanıyla görüşüldü ve sürekli o yol ile ilgilenecek olan greyder tesis edildi. Ve şuan İstanbul'dan gelip bu yolu kullanan misafirlerimiz bile var. En azından denemekte fayda var. (Hala kullanmamış olanlar varsa)
    Kusura bakmayın arkadaşlar kendimi tanıtmayı unutmuşum

Penguen Tepe Kayak Kiralama Merkezi Kartalkaya-Dörtdivan Şubesi

Fotoğraflarımız ve irtibat bilgilerimiz:

İsim:  DSCF3951.jpg
Görüntüleme: 506
Büyüklük:  510.2 KB (Kilobyte)

İsim:  DSCF3941.jpg
Görüntüleme: 502
Büyüklük:  113.7 KB (Kilobyte)

İsim:  DSCF3943.jpg
Görüntüleme: 512
Büyüklük:  213.9 KB (Kilobyte)

İsim:  DSCF3946.JPG
Görüntüleme: 478
Büyüklük:  343.4 KB (Kilobyte)

İsim:  foto3.jpg
Görüntüleme: 480
Büyüklük:  200.3 KB (Kilobyte)

PenguenTepe | Kayak Malzemeleri Kiralama, Satış, Kayak Turları
    www.facebook.com/penguentepe

Kartalkaya-Dörtdivan: (374) 331 2 444 - (539) 849 75 57
    Kartepe : (262) 354 34 33
    İsim:  LOGO.jpg
Görüntüleme: 489
Büyüklük:  12.7 KB (Kilobyte)
    www.penguentepe.com
    www.facebook.com/penguentepe

Kartalkaya-Dörtdivan: (374) 331 2 444-(539) 849 75 57 & Kartepe Şube: (262) 354 34 33

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon

Bu Konudaki Etiketler