Kayak / Snowboard Gözlüğü Hakkında - Sayfa 46
Sayfa 46/46 İlkİlk ... 36444546
459 sonuçtan 451 ile 459 arası

Konu: Kayak / Snowboard Gözlüğü Hakkında

Standart Cevap: Kayak / Snowboard Gözlüğü Hakkında

Beğendiğim bazı Oakley modelleri.

Oakley Crowbar Goggle

İsim:  oakley-crowbar-goggle-mttwhtemearald-11.jpg
Görüntüleme: 5209
Büyüklük:  250.4 KB (Kilobyte)

Oakley Airbreak Goggle - ebay de bile 220 dolar civarı :(

İsim:  OAKLEY_AIRBRAKE_GOGGLE__81674_zoom.jpg
Görüntüleme: 2207
Büyüklük:  19.1 KB (Kilobyte)

İsim:  Oakley-Goggles-2011-2012.jpg
Görüntüleme: 2818
Büyüklük:  54.2 KB (Kilobyte)

Standart Cevap: En üst seviye marka - model gözlük öneriniz?

Herkese iyi geceler,

Ben gozlugumu degistirmek istiyorum. Yurt disindan almistim, acemilik donemimde iyi idare etti ama hem bugu yapiyor hem debazi bazi kardaki tumsekleri, cukurluklari ayirt edemememe sevep oluyor. Etraftan gordugum duydugum kadariyla Oakley iyi bir marka gibi ama hangi modelini nasil sececegim cok kararsizim.. ebayden almayi planliyorum, 100 kusur dolar gibi bir butce de ayirabilirim ama nasil sececegime dakr yardimci olursaniz cok sevinirim,

Sevgileeeer

tümsekleri seçememe nedenin lens rengi mi buğu yapması mı yoksa gözlük kullanamaman mı?

oakley iyidir hoştur ama yüzün ülkemiz standartlarına göre ortalamanın üzerinde geniş değilse "asian fit" modellerden almanı tavsiye ederim... hatta kimi modellerin asian fitleri bile uzun-ince yüze sahip kişilerde büyük kalabilmekte... lensleri ise temel olarak iki kategoriye ayırabiliriz... güneşli ve kapalı havalar olmak üzere... tam olarak nasıl bir lense ihtiyacın olacağını anlamak için daha çok hangi koşullarda kullanacağını da yazarsan iyi olur...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tümsekleri seçememe nedenin lens rengi mi buğu yapması mı yoksa gözlük kullanamaman mı?

oakley iyidir hoştur ama yüzün ülkemiz standartlarına göre ortalamanın üzerinde geniş değilse "asian fit" modellerden almanı tavsiye ederim... hatta kimi modellerin asian fitleri bile uzun-ince yüze sahip kişilerde büyük kalabilmekte... lensleri ise temel olarak iki kategoriye ayırabiliriz... güneşli ve kapalı havalar olmak üzere... tam olarak nasıl bir lense ihtiyacın olacağını anlamak için daha çok hangi koşullarda kullanacağını da yazarsan iyi olur...
    tumsekleri ayirt edememem kesinlikle lens renginden kaynaklaniyor. Bugu kismi pecete vb. Ile bi sekilde halloluyor olsa da gozluksuz iken ruzgarsiz havada cok daha rahat kayiyorum, dedigim gibi kaydigim yuzeyi pek rahat ayirt edemiyorum. Kayaga ise zorunlu haller disinda genelde gunesli havalarda gidiyorum, ya da en fazla bulutlu vb. Sisli hava zaten kaymayi tercih ettigim bir kosul degil.. Onun disinda yuzum de asian fite uygundur saniyorum, yani cok buyuk oldugunu dusunmuyorum. Gorus acisi genis olursa da cok memnun olurum tesekkurler oliver!

lens rengi icin bir tercihin var mi? kirmizi, mavi, yesil vs...

ek: kullandigin gozlugun markasi-modeli nedir? lensinin modelini biliyor musun? hic olmadi lens rengini ogrenelim... acik sari, acik portakal vs...

markasını internetten bile doğru düzgün bulamadım açıkçası, by solaris diye bir marka. daha cok güneş gözlüğü üreten bir mağaza olsa gerek internette sadce güneş gözlükleri çıkıyor, modeli ise üstünde yer almıyor. ancak lensi turuncu, bir daha tercih etmek istemeyeceğim bir renk olacak sanırım kendisi. gerekiyorsa fotoğraflarını paylaşabilirim oli. ilgin için teşekkürler..

Kayarken en çok ihtiyaç duyduğumuz ekipmanlarımızdan biri de gözlüklerimizdir. Yüzümüze uygun ve kaliteli bir gözlük seçimi önemlidir. Deneyerek almak en doğrusu ama bir çok model denedikten sonra internetten sipariş etmekte de bir sakınca görmüyorum. Kenar süngerleri yüzümüze iyi oturan ve görüş açımızı kısıtlamayan bir gözlük seçmek esastır. UV filitresi ve buğu önleyici havalandırma sistemi mutlaka olmalı. Esnek çerçeveler bir kaza halinde gözlüğün yüzümüze zarar vermesini önler. Bu ekipmanımızın bizi fiziki koşullardan da koruması lazımdır. (rüzgar, kar, iğne yapraklı ağaç dalları, vs)

Lens renkleri çeşitlidir. Sarı ve turuncu tonlar sisli ve yağışlı havalar için uygundur ki, zaten bu dağlarımızın genel hava koşuludur. Güneşli havalarda bu tonlar gözümüzü yorar hatta kamaştırabilir. Füme ve daha koyu tonlar güneşli havalarda daha başarılıdır. Bazı pahalı modeller değişen her türlü ışık koşulunda mükemmel görüş sağladıkları konusunda iddialılar, ama kullanmadığım için bilemiyorum.

Pistteki tümsek ve çukurları rahat görebilmemizi sağlayan doğru cam rengi olduğu kadar camın polarize özelliğidir. UV ışınlarının gözümüze gelmesini engelleyen bu katman görüşümüzü çok netleştirir. Camın iç tarafında parlayan bu mor yüzey sert kumaş veya kağıt peçetelerle yapılan buhar temizliklerinde zarar görebilir. En doğrusu camın buğu yapmasına imkan vermemektir. Gözlüğü kayak odasında takmak ve kayarken hiç çıkartmamak gerekir. Temizliği ise bu işe uygun bir kumaş ile yapmak gözlüğün ömrünü uzatır.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Ayrıca kask kullanıyorsan gözlüğü kask ile birlikte denemen iyi olacaktır...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Standart Cevap: En üst seviye marka - model gözlük öneriniz?

ben de oakley goggle almayı düşünüyordum ama çerçevelerden yüzüme rahatça uyanına pek rastlamadım.
    ANON' un çerçeveleri bana çok daha rahat gibi geldi ...
    yüzüm biraz geniş te.
    belki oakley'in TWISTED modeli olabilir en rahat olanı oydu sanki...

lens olarak anon da kaliteli lenslere sahip. sanırım ANON alıcam.

bu linkten => Anon Lens Visualizer anon lensleri video üzerinen deneyebilirsiniz.

güneşli havalarda zaten oakley (black iridium polarize) güneş gözlüğümü kullanıyorum. Polarize mükemmel görüş kalitesi sağlıyor orası kesin...

Sayfa 46/46 İlkİlk ... 36444546

Bu Konudaki Etiketler