[Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Kartalkaya Kayak Merkezi - Sayfa 175
Sayfa 175/180 İlkİlk ... 75125165173174175176177 ... SonSon
1792 sonuçtan 1.741 ile 1.750 arası

Konu: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Kartalkaya Kayak Merkezi

Standart Cevap: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Kartalkaya Kayak Merkezi

kdzeregli-alaplı yazdıkların çok doğru tespitler, yaşadıkların için üzüldüm.

Alıntı kdzeregli-alaplı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sömestr tatili sebebi ile sezon açılışımızı kartalkayada yapalım dedik ...yollar her zamanki bildiğiniz gibi asfalt üzeri en az 5-10 cm kalınlığında buzlu kar...ama kar lastiği ile otelle bölgesine 80 metre kalıncaya kadar çıkabildik.dorukkayanın kapalı telesiyejini geçtik ve yol tıkandı..arabadan indim oteller bölgesine yürüdüm .bilirsiniz yolun o kısmı birazcık diktir ve dar durumdadır.tam oteller bölgesi girişinde jandarma aşağıdan gelenlere işaret ediyor gelmeyin!!!!!! otoparklar ful dolu hatta ortalar bile dolmuş dönecek yer bulamıyor dönüşe geçenler...
    kaç yıldır kartalkayaya çıkarım böyle bir durumla ilk kez karşılaştım tam 1 saat yukarıda araç park yeri aradım...millet çözümü şöyle bulmuş her kes birbirinin aracının arkasına partk etmeye başlamış..nasıl olsa akşama kadar kayılacak çıkan olsa bile ön cama telefon numarası yazıp gidiyorlar...eee bende millete uydum öyle yaptım günübirlik bile gelse aracın çıkışını kapattığım kişi nasıl olsa saat 16;00 dan önce dönmez diye..yazdık ön cama telefon numaramızı.... ne yapalım nereye gidelim kaç yüz kişilik konaklama kapasitesine sahip kartalkaya otelleri geceliği 1000 tl ye çıkan fiyatlar ile müşteri bekliyor malesef toplam otopark kapasitesi 200-300 ..oh ne ala!!!!! YEMİNLE tam TÜRK işi dünyanın başka hiçbir yerinde olmaz.....nasıl olsa devlet karışmıyor kartalkayaya dağ iki otel grubuna kaç yıllık kiralanmış.yatırım sadece konaklama kapasitesine var...başka şeylere yok......
    hala teleskilerle insanları taşımaya çalışıyorlar. kaya gurubunun kapalı telesiyeji hariç diğerleri kağnı hızında.1970 model sistemler...
    madem bu dağ gurubuna kartal - ve kaya guruplarından başkası giremiyor bari otopark alanları oluştursunlar...bir zahmet açık sistem telesiyej ve teleskilerini alıp başka dağlara versinler( hangi dağ alsınki kimse almaz yeni açılanlar hep kapalı sistem telesiyeje sahip baksanıza ergan dağına, denizlide yeni açılan tavas kayak merkezine)
    sorsanız TÜRKİYENİN en pahalı kayak merkezi evet doğrudur..peki bu insanlar için para kazanmaktan başka birazcıkta paralarını harcayıp konaklama yapanları düşünseler...rüzgardan donduk teleskilerde telesiyejlerde ...
    ne dersek diyelim TÜRK işi mantığı değişmeyecek güzel ülkemde...yahu adamlar dünün gariban ülkesi bulgaristan bile bansko denilen merkezi nasıl işletiyor ...niye kimse örnek almıyor...
    bizi kim dinler bilmiyorum ama şahsım adıma bimere,cimere hertürlü görüş ve şikayetimi yapıyorum...bizler kocamam bir KAZ mıyız.hiç kimsenin canı yanmıyormu...oh ne güzel böyle devam.????
    Devlet parayı alıp kontrolsüz denetimsiz bırakırsa böyle olur... Toplumsal bilinci ve hafızası oluşmamış bir ülkede başka türlüsü de beklenemez zaten.. normal bu haller...

Sent from my iPhone using Tapatalk

kdzeregli-alaplı, kesinlikle haklısın..Özellikle lift tesiserinde yenileme yapılması şart...
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

An itibariyle Kartal Otel Pistleri..

İsim:  Ekran Alıntısı.jpg
Görüntüleme: 349
Büyüklük:  13.0 KB (Kilobyte)

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    An itibariyle Kartal Otel Pistleri..

İsim:  Ekran Alıntısı.jpg
Görüntüleme: 349
Büyüklük:  13.0 KB (Kilobyte)
    Senelerdir hiç bir şey değişmiyor Kartalkaya'da...Aynı eski liftler, Dorukkaya ve Kartal otel'in pistlerinin birleşmesi lazım....Zaten hava genelde kötü...Pistleri birleştirseler bari, verilen paraya değse...

Friedrich Nietzsche

yemekleri de olmasa... cekilecek dert diyilsin kartalkaya... [emoji38]

Bütün benliğimle bu yoruma katılıyorum

Ortak lift sistemine geçmemek ne demek yahu.. burada devletin regülasyonu artık devreye girmeli..

Bu soğuk hava dalgası ile dağa 15cm kar düştü. Güzel bir sezon olması dileğiyle.

8 Aralık Cumartesi Dorukkaya pistlerindeydik..Tek pist açıktı. Pistin sakin olması ve zeminin kısmen buzlu olsa da tatminkar olması ile güzel bir gün geçirdik. Bu hafta gelecek yağış ile pistler çok daha iyi olur.

İsim:  IMG_20181208_153423.jpg
Görüntüleme: 269
Büyüklük:  512.9 KB (Kilobyte)

İsim:  IMG_20181208_110839.jpg
Görüntüleme: 282
Büyüklük:  549.2 KB (Kilobyte)

İsim:  IMG_20181208_110857.jpg
Görüntüleme: 259
Büyüklük:  506.5 KB (Kilobyte)

Friedrich Nietzsche

Son durum videosu..İyi seyirler

Friedrich Nietzsche

Bu Konudaki Etiketler