[Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Kartalkaya Kayak Merkezi - Sayfa 55
Sayfa 55/180 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
1792 sonuçtan 541 ile 550 arası

Konu: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Kartalkaya Kayak Merkezi

Standart Cevap: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Kartalkaya Kayak Merkezi

Alıntı Yok82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    salıda ben gidicem cumaya akşama kdr orda olucam ankarada otobüsle fln nasıl ulaşırım biligisi olan var mı? istanbul ulusoyu 7:30-8 gibi boluda oluyomuş o saatte nasıl boluda olurum bilgisi olan var mı?
    günübirlik tur ile gitme imkanı yoksa bolu'nun içine gidip otogardan taksi ile geçeceksin... başka bir opsiyon var mı bilmiyorum... ???

saol oliver son dakika değişikliği ile pazar-çarşamba dağda (doruk) olacağım, pazar günübirlikle gidip çarşamba ark.lar beni bolu terminale atıcak
    S. Can GÜLOĞLU
    20.11.1982 / Ankara
    A rh(+)
    Elan-MagFire

biraz evvel dorukkaya resepsiyonla görüştüm kar kalınlıgı 160 cm imiş, karla ilgili bi problem yok dediler ayrıca şu anda kar yağıyormuş

Sağol ''sakiiin''. moralimiz biraz düzeldi. bu hafta baya stresli geçti. Bende pazar-çarşamba dorukta olucam. Özellikle yarın gideceklerden taze haberler bekliyoruz.

evt arkadaslar yorumlarınıza gore daga cıkıcaz hberınız olsn bıraz ınsyatfte alın cok ozldm kaymayı oysa daha 1 ay bıle olmadı =)

Oğuz Yılmaz // Bilgi Hunters # 53
    İstanbul Bilgi Üniversitesi

selam arkadaşlar şu an doruk cafeden yazıyorum kar durumu iyi pistlerin ilk yüz metresi buzlu aşağı indik çe düzeliyor ski pass aşağıdan alınırsa 65 lira doruk cafe de çay üç lira görüş mesafesi tepede yüz metre sis var
    Alıntı ouz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evt arkadaslar yorumlarınıza gore daga cıkıcaz hberınız olsn bıraz ınsyatfte alın cok ozldm kaymayı oysa daha 1 ay bıle olmadı =)

3 gün kalmayı planladığım dorukkaya otelden 1 gece kalıp dün akşam ayrıldım nedeni ise karın durumu. Aslında kar var ve pistlerde açılma yok denecek kadar az ama hava o kadar yumuşakki kar helva gibi sulu kar kıvamında, pistler ezilemiyor daha fazla erimesin diye, anlıyacağınız durum vahim. Kayak yaparken su kayağı yapar gibi hissediyorsunuz. Şahsen ben bir daha kar yağmaz ve havalar soğumazsa bir daha gitmem. Snowforecast yanılmazsa bu hafta içi lodos deva, sezon bitebilir gitmeyi planlıyanlara duyrulur.
    MK.

Bu sabah Dorukkaya Otele yerleştik. Yollar açık... Biz 4x4 olduğumuz için zincir takmadık ama otomobiller son 1-2 kilometreyi zincirsiz çıkamadılar.

Kar kalınlığı yeterli seviyede ama Meteoroloji Müdürlüğünün sitesinde açıklanan 180 cm rakamının çok abartılı olduğunu düşünüyorum. Bazı yerlerde kar çamur rengine dönmüş.

Pistler açık, mekaniklerin hepsi çalışıyor... Zirvede sabah bulunan sis öğlenden sonra dağıldı ama hava çok yumuşak, kar kalitesi çok düşük. Akşama doğru iyice helvalaştı. Yukarlar iyi ama chairlift'e yaklaştıkça suda ilerliyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz... Tatsız.

Ama yukarlar iyi. Sonuçta biz kaydık ve eğlendik. Salı gününe kadar buradayız... Forumlarıma devam edeceğim.
    Konu Gökbey tarafından (28-02-2010 Saat 00:54 ) değiştirilmiştir.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Cumartesi günü Kartal tarafındaydık. Tam 3 hafta önceki muhteşem kardan eser kalmamış. Oteller bölgesine zincirsiz çıkılıyor. Yaylalarda hiç kar kalmamış. Kar kalitesi zayıf. Bolkar sert olduğu için tat vermiyor. Hava tahminleri iyi gibi görünse de gün boyu aralıklarla sis vardı. Hava soğuktu, rüzgarın hatırı sayılırdı. Köroğlu lifti kapalı idi. Pistlerin alt kotlarında kar kalınlığı 20 cm filan. Genelde buz olan pistlerin üzerinde helva kıvamlı kar günboyu görüldü. Pek keyif vermese de fena değildi. Snowpark kalabalıktı. Öğleden sonra orada takıldım. Oldukça beğendim. Sırf snowpark için bile gidilir diyorum... Havalar sıcak giderse erken bir sezon sonu yaşayabiliriz. Tahminimce 15 Mart'a kadar kayılır. Sonrasını bilemem...

Ekleme: Pistlerde herhangi bir açılma yok, endişe edilmesin. Sadece bazı yerlerde kar ince kaldığı için toprak rengi belli oluyor. Bolkar bölümlerde kayalara dikkat etmek lazım.
    Konu Gökbey tarafından (28-02-2010 Saat 15:58 ) değiştirilmiştir.
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Herkese merhabalar. Bugün günübirlik kartal otele gittim. tüm gün oldukça kötü bir sis vardı, hava fazlasıyla yumuşaktı. çanak pistinin alt tarafları tamamıyla yumuşamış, helva kıvamına gelmişti. üst kısımlar bile yumuşamaya başlamış. en azından havalar soğumadan pek tat varmeyecek. pistlerde ise kar kalınlığı idare eder. herkese iyi eğlanceler.

Bu Konudaki Etiketler