T - bar 'a yanlış biniyormuşuz !!! - Sayfa 3
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: T - bar 'a yanlış biniyormuşuz !!!

Standart Cevap: T - bar 'a yanlış biniyormuşuz !!!

Alıntı armani_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde genelde kişi sayısına oranla t-bar larda ilk etapta çok ağır çekiyor daha sonra birden hızlanıyor, bir çok kişi bu yüzdende dengesini kaybedip düşebiliyor.
    bknz: dinamik sürtünme / statik sürtünme...

Alıntı drunk bat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün erciyeste bu şekilde çıkmayı denedim bir süre,
    bizdeki teleski t barlar ile (yani sabit demirli değil de ipli olanlar) bu şekilde çıkış imkansız geldi bana. kalça arkasına takar takmaz t bar sizi kayakçı pozisyonuna çevirmeye çalışıyor, bacak arasına alıp çıkmak çok çok daha rahat.
    bunda T yukarı doğru. bizde ileri doğru, yani 45 derece gibi. ama yine de kalça arkası gayet mümkün. kartalkayada ve uludağda bunu yapabiliyordum.
    Konu Gökbey tarafından (26-12-2009 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

yapma yauvvv... o zaman diyorum kiiiii:
    T - bar 'a yanlış biniyormuşuz !!!
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

ilk ogrenirken 20 kere falan dustum, hırstan gozum dondu ben nasıl yapamam diye kıpkırmızı oldum.
    sonradan cozduk olayı, tamamen relax olmakla alakalı, simdi ollie de yapıyorum, 180 de donuyorum, kolumun altına alıyorum sıkılıyorum bacak arama koyuyorum, sonra tek elimle cıkıyorum falan, simdi benim icin kaymaya yakın bi eglence.

tek tawsiyem kendinize hırs yapın! o size hakim olmasın siz ona hakim olun! Savaşın ve kazanın

muhuh gaza geldigim zamanlar aklıma geldi şimdi. he bide rezil rüsva oldugum zamanlar ama sonuc iyi

Alıntı yekho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk ogrenirken 20 kere falan dustum, hırstan gozum dondu ben nasıl yapamam diye kıpkırmızı oldum.
    sonradan cozduk olayı, tamamen relax olmakla alakalı, simdi ollie de yapıyorum, 180 de donuyorum, kolumun altına alıyorum sıkılıyorum bacak arama koyuyorum, sonra tek elimle cıkıyorum falan, simdi benim icin kaymaya yakın bi eglence.

tek tawsiyem kendinize hırs yapın! o size hakim olmasın siz ona hakim olun! Savaşın ve kazanın

muhuh gaza geldigim zamanlar aklıma geldi şimdi. he bide rezil rüsva oldugum zamanlar ama sonuc iyi
    ya bu nedir şimdi, t barda olie 180 falan yok kol altı yok bacak arası... ben kendimi boşuna mı parçalıyor ve düşüyorum. nasıl öğrenicem şu işi :(
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Alıntı _PıNaR_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün serkan hoca saolsun t bar konusundaki korkularımı yok etti =) ben genelde iki ayağım bağlı çıkıyor ve yanımda mutlaka bilen birinin olması gerekiyordu tek başıma iki metre gidemiodum =) bir kaç dakikalık serkan hocayla tek bağını sök - sökmesem olmazmı - sökmezsen çıkarmam bak söksene yahu - yok tek ayak bağlı binemem yapışırım yere .... gibilerden süren inatlaşmamız sonunda tek bağ çözülmüş arka ayak iki bağ arasına konmuş ve o şekilde paşa paşa çıkılmıştır daha sonraki tek başıma denemelerimdede bu yöntemin daha kolay olduğunu ve tek başımada çıkma başarısı gösterdiğimi söyleyebilirim bitek gidip gelip pistte bulduum o aptal tümsek olmasa dahada başarılı olurdum =) bu yazıdan da anlaşıldığı gibi hocayla inatlaşmayın bişi biliyorki söylüyor boşuna hoca olmadı herhalde =)))) bide sırada da tek ayağın boşta olması çok rahat oluyormuş durup durup oraya buraya vurup millete tutunmak zorunda kalmadan yavaş yavaş ilerleyebiliosunuz =)
    Kayak bu yüzden hayatınızı kolaylaştırır Ne işin var tek tahta üstünde ayaklar bağlı şekilde hey allahım yaaaa Özgürlük arıyorsan ayaklarını serbest bırakacan canım kardeşim benim :P
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

Alıntı pellinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayak bu yüzden hayatınızı kolaylaştırır Ne işin var tek tahta üstünde ayaklar bağlı şekilde hey allahım yaaaa Özgürlük arıyorsan ayaklarını serbest bırakacan canım kardeşim benim :P
    bugün sarıkamışta 3 arkadaşı kayaktan boarda geçirip temel eğitim verdim ve hiçbiri aynı düşüncede değildi :P
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Cumartesi ilk kez that ile tanıştım ve 10 kere düşmeden çıktı isem 10 kere de düştüm. Board hafif Kara takıldığında ben dengeyi kaybediyorum. Hanim hemen öğrendi ben rezil oldum :-) o değil arkadaki ayak düz, öndeki biraz kırık olup ağırlık merkezini öne vermek gerekiyormuş falan filan. Olmadı bir türlü beceremedim

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Bu Konudaki Etiketler