Kartepe Kayak Merkezi nde kayak sezonu başlıyor
Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
120 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kartepe Kayak Merkezi nde kayak sezonu başlıyor

Standart Kartepe Kayak Merkezi nde kayak sezonu başlıyor

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartepe'de kayak sezonu 15 Aralıkta başlayacak. Uludağ'da ise kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı.

Kartepe'deki The Green Park Otel'in Medya İletişim Koordinatörü Birol Aydın, dün akşamdan itibaren kar yağmaya başladığını, Samanlı Dağları'nın zirvesi olan Kartepe'de kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığını belirtti.
    Aydın, Kartepe'de uzunlukları 400 ile 3 bin 500 metre arasında değişen 14 kayak pistine bu yıl yenilerinin eklendiğini, 3'ünde telesiyej, 2'sinde teleski olan zor, orta ve kolay derecelerdeki pist sayısının 18'e çıkarıldığını, snowboard pistlerine 20 pist daha ilave edildiğini söyledi.
    Aydın, "Bu yıl bir organizasyon firmasıyla anlaştık ve 20 yeni snowboard pistiyle kayak tutkunlarına hizmet vereceğiz. 5 yıldızlı oteli, doğal güzellikleri, eşsiz manzarasıyla Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi'ne hakim Kartepe, snowboard tutkunlarının yeni adresi olacak. Kayak sezonu 15 Aralık Salı günü başlayacak. Şu an kar kalınlığı 25 santimetre civarında, akşam saatlerinde 50 santimetreyi bulması bekleniyor. Kar kalınlığının 80 santimetreye ulaşması halinde ilk etapta 2 pist açılacak, karın yoğunluğuna bağlı olarak 10 pist daha açılacak" dedi.

Yılbaşı hazırlıklarının da tamamlandığını belirten Aydın, İstanbul'a 1 saat mesafedeki tesislerde yılbaşı tatilini geçirecekler için "rüya gibi" bir program hazırladıklarını, konuklarına yeni yıla tabiatın beyaz örtüsü üzerinde "merhaba" deme imkanı sunacaklarını söyledi.

Aydın, yılbaşı için rezervasyon oranının yüzde 75'i bulduğunu, ayın son haftasında bu oranın yüzde 100'e ulaşmasının beklendiğini sözlerine ekledi.
    Kartepe'deki tek otel olan The Green Park Otel, konaklamanın yanı sıra günübirlik gelenlere kayak, snowboard, ayakkabı ve baton kiralama imkanı sunuyor. Doğa tutkunları, Kartepe yakınlarındaki Kuzu ve Altıoluk yaylalarında kamp, piknik ve yürüyüş yapabiliyor.
    Uludağ'da kar kalınlığı 25 santimetre

Uludağ'da dün gece başlayan kar yağışı etkili oldu.
    Yağışla birlikte oteller bölgesinde kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığı, gece saatlerine kadar hafif olarak aralıklarla devam etmesinin beklendiği bildirildi.

Gündüz sıcaklığının eksi 6 derece olarak ölçüldüğü Uludağ'da kar yağışının mevsim normallerinde olduğu, geçen yıllara göre önemli bir fark olmadığı belirtildi.

Uludağ'daki bazı otellerin işletmecileri, birçok kişinin yılbaşı rezervasyonu için beklediği kar yağışından mutlu olduklarını belirterek, yılbaşı gecesi otellerin tamamen dolacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Kaynak : cnnturk.com
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Standart Cevap: Kartepe Kayak Merkezi nde kayak sezonu başlıyor

Artık yeter Uludağ'da sezon açılsın, işi gücü bıraktım kar ölçümlerine bakıyorum

zaten uludağ'da otellerde sıkıntı var, yeni pistleri de açmışlar, artık tekel olmalarının getirdiği kötü hizmeti ve anti-müşteri yaklaşımını iyice hissettirirler...
    Un Inc 160
    Cartel EST

İzmitli biri olarak her Kartepeye gidişimde kendimi enayi gibi hissediyorum....SONCELER in dediği gib bu sene iyice zıvanadan çıkarlar artık...

Cool ne zaman açacaz kartepede sezonu ???

hadi millet tahminler nedir bakalım ha bugün ha yarın her gün snowforecast e bakıyorum ama bi türlü sezon açılacak günü göremedim daha ne zaman açarız sizce ???
    KEMAL<br /><br />KADIKÖYDEN ÇIKIŞ OLMAZ

Standart Cevap: ne zaman açacaz kartepede sezonu ???

bu hafta açılabileceğini sanmıyorum. reklemlar geliyor bu hafta açılacak diye ama .: The Greenpark Kartepe adresinden live cam e bakarsanız durumu görebilirsiniz

snow report pek bi kar yağışı göstermiyor ve şu anki durumu .: The Greenpark Kartepe adresinden live cam e tılayarak görebilirsiniz. bana göre bu hafta sonu kaymak imkansız gibi

webcam 'dan görüldğü üzere çok az kar var.Umarım en kısa zamanda sezon açılır.ocak sonu şubat başı 10 gn boyunca orda olacağım çnkü

şu an 40cm gibi bir kar var..bugün hava lodos bu hafta zor bence gelecek hafta sonu açılır ayın 25 i gibi..
    Rossignol Z3 bot:Rossignol expert
    www.kartepekayakevi.com Fatih Fescioğlu

Alıntı kartepeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu an 40cm gibi bir kar var..bugün hava lodos bu hafta zor bence gelecek hafta sonu açılır ayın 25 i gibi..
    Haftaya cuma'ya sezonu açtın yani abi, hadi hayırlısı
    www.penguentepe.com

Kartepe: (262) 354 34 33 | Kartalkaya-Dörtdivan: (374) 331 2 444

Sayfa 1/12 12311 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler