Uludağ Kayak Merkezi nde Ağaoğlu krizi - Sayfa 2
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
23 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Uludağ Kayak Merkezi nde Ağaoğlu krizi

Standart Cevap: Uludağ Kayak Merkezi nde Ağaoğlu krizi

Ya her ne olursa olsun ülkemizde kayak turizm zaten diğer ülkelere göre çok geride..

Burada tek zarar gören bizler olacağız zaten yeteri kadar sıra bekliyoruz liftlerin başında.. Umarım bu ağaoğlu denilen şahısta inat yapmaz açar otellerini pistlerini..

Bu arada hangi liftler ağaoğlunun?
    Erdem Şaşmaz

Belmare Hotel**** - Kuşadası
    www.belmarehotel.com

Alıntı sakiiin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su akar yolunu bulur.
    bence de.
    bu yıl ciro düşer,
    seneye yatırımlar artar,
    rekabet bizlere yarar,
    3.yıl da ağaoğlu elindekileri yok fiyatına satar derim
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Ağaoğlu krizde son sözünü söyledi

Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Uludağ'daki sorun yasal zeminde çözülene kadar telesiejleri ve otelini açmayacağını söyledi. Ağaoğlu, "hem yatırım yapıyorum hem de devletin önünde suçlu duruma düşüyorum. Ben bunu kabul etmiyorum" dedi.

Uludağ'daki telesiejlerin yarısından fazlasına sahip olan Ali Ağaoğlu'nun telesiyejlerini çalıştırmayacağını belirtmesi, Uludağ'daki otel işletmecilerini büyük sıkıntıya soktu. Ali Ağaoğlu'nun bu tepkisinin bedelinin Bursa'ya çıkacağını belirten işletmeciler, kayakseverlerin başka bölgelere gideceğini ve bunun da Uludağ'da büyük zarara neden olacağını söylemişlerdi.

Uludağ'daki işletmecilerden gelen tepkiler üzerine hurriyet.com.tr'ye bir açıklama yapan Ağaoğlu, oteller bölgesindeki sorunun temelden çözülmesine ilişkin adımlar atılmadığı sürece kararından dönmeyeceğini belirtti.

SORUNLARI ERTELEMEYİN ÇÖZÜN

Uludağ'da kendi tesisi de dahil olmak üzere özel sektörün ve kamuya ait tüm tesislerin kaçak olduğuna işaret eden Ağaoğlu, şunları söyledi:

"Maalesef Uludağ'da bu sene de devam eden kangren var. Yaşanan kriz yıllardır sürüyor ve ben de 'bu durumu artık düzeltin' diye tepki gösteriyorum. Uludağ'daki otellerin ve tesislerin hepsi sorunlu. Mesela ben geçen sene otelime milyonlarca dolar yenileme yatırımı yaptım ama kaçak yaptım. Bunu da açıkça söylüyorum zaten.

Peki ben hem bu kadar yatırım yapacağım hem de devletin gözünde suçlu olacağım. Böyle birşey olabilir mi? Ortada büyük bir karmaşa var ve çözülmek yerine sorunlar halının altına süpürülüyor."

Dağdaki kaçak sorununun çözülmesi için bakanlığın bir plan hazırladığını ancak bu planın şimdiye kadar yapılan yatırımları hiçe sayarak hazırlandığını söyleyen Ağaoğlu, "bu çok kötü bir plan. Bakanlığın yeni planı mevcut tüm yatırımları sıkıntıya sokacak. bu zaten sadece benim sorunum değil, dağdaki tüm işletmelerin sorunu. Ama benim durumun diğerlerine göre daha iyi olduğu için oteli ve telesiejleri kapatarak tepkimi gösteriyorum. Diğerlerinin böyle bir şansı yok" dedi.

YETKİYİ BELEDİYE'YE DEVREDİN

Ağaoğlu, "Peki ne istiyorsunuz" sormuza yönelik olarak da şunları söyledi:

"Biz artık sorunun ötelenmesini değil tamamen çözülmesini istiyoruz. Bize 'bu sene açın, sene sonunda bakarız' diyorlar. Olmaz öyle şey.

Biz tüm yetkinin Bursa Büyükşehir Belediyesine verilmesini istiyoruz. Zaten belediye de bu konuda çok istekli ve gayretli. Yetki verilsin ki biz de dağın sahibini ve muhatabımızı bilelim. Herşey yasal hale gelsin ben de tesislerimi ve telesiejleri açayım. Aksi halde ben telesiejleri açmama konusunda kararlıyım. Yoksa devletin karşısında suçlu durumda kalıyorsunuz."

REZERVASYON İPTALLERİ BAŞLADI

Uludağ'daki işlerinden para kazanamadığını ancak yıllardır Uludağ'a birşeyler yapabilmek için çırpındığını söyleyen Ağaoğlu, bu sene yabancılardan da önemli rezervasyon artışı sağladıklarını ancak son olaylardan sonra yabancıların turları iptal etmeye başladığını belirtti.

"Bunun sorumlusu ben değilim" diyen Ağaoğlu, işlerin yasal zemine oturtulması halinde bir gün içerisinde oteli de telesiejleri de açabileceğini kaydetti.

aga uludağ 1nci bölgeyi felç etti vesselam... bakalım neler olacak göreceğiz... uludağ çözülürse aga sayesinde çözülecek valla...

hürriyet'te bu haber ile ilgili cenk cenk kullanıcısı süper bir yorum yapmış:
    1.OHA: Devlet olarak telesiyeji deli dumrulun eline verirsen köprüyü kapatır buradan kimse geçemez der 2.OHA: Adam ruhsatsız işini gördü. Ruhsatları verin bundan sonra da ruhsatsız iş yaptırmayın ben tesislerin hepsini aldım parsayı toplicam 3.OHA: Yetkiyi belediye verin ki dağ beton yığını olsun!
    ---alıntıdır---
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

Zaten benim gözümde Uludağ'da Maden ve Kuşaklıkaya dışında pist yok. Tutyeli de iyi ama mekanik sistemi çok yavaş ve bu onu sıkıcı hale getiriyor. Diğerlerinin hepsini eğitim pisti sınıfına sokabiliriz.

Doğrusu ülkemizin iyi yağış alan dağlarından biri, zamanında da çok yatırım yapılmış ve çok turist çeken bir bölge ama yapılaşma yanlış planlanmış yada planlanmamış... Oteller pistlerin önünü kesmeyebilirdi. Şu anda Sarıalan'a kadar kayılıyor olabilirdi. Yada oteller Sarıalan bölgesine konuşlandırılabilirdi. Bu saatten sonra birileri hatalarını düzeltmeye uğraşıyor ki, beyhude bir çaba... Birileri de ''Hoop, biz parsayı götürmeden olmaz'' diyor ki, o da ancak şekilde görüldüğü gibi olabiliyor demekki.

Ağaoğlu yaptırım gücü olarak elinde ne varsa kullanıyor. Bu hükümetin ne kadar umurunda bilemiyorum. Ama eminim yeni hazırladığı projede bölgede imara uygun ne kadar hazine arazisi varsa pazarlıyacaklardır ki bu da milyar dolar demektir. Ve ben umursayacakları bir rakam olduğunu düşünüyorum.

Biz kayak severler alternatif aramaya başlarsak daha etkili bir protestoyu da başlatmış oluruz derim. Hadi tur düzenliyen arkadaşlar... Yok mu Davraz'a tur. ( Mesela, günübirlik fiyatına cumartesi gecesi konaklamalı. Süper olur)
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Alıntı alisehirli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar buradaki suçlu Ağaoğlu değildir. Asıl suçlu bizi Ağaoğlunun liftlerine mecbur kılan diğer otellerdir. Para kazanmaya gelince en yüksek fiyatları çekiyorlar ama liftlere gelince 5 te 3 ü ağaoğlunun.
    Diğer otel sahipleri adam olsunlar da biraz yatırım yapıp kendi pistlerini açsınlar. Bizde bu sayede bir kşinin oteline ve liftlerine mecbur kalmamış oluruz.
    Nacizane fikrimdir...
    uludağ da kendine ait kayak tesisi olmayan oteller varken, bunlara tesis yapılmasına izin verilmezken, ağaoğluna nasıl izin verilmiş,
    Fatin tepe telesiyej beden terbiyesine ait ken ve hemen dibindeki otellerin tesisleri yok ken neden ağaoğluna kiralanmış ?
    bunları düşünmeden böyle konuşmak biraz saçma değilmi
    Fahri telesiyej zaten fahri otelin. kendisine ait tesis sayısı gondola dahil 3 e düşecek bu sene.

Bu haberleri ağaoğlu kendisi yaptırıyor, hiç bir otelcinin ağaoğluna nolur aç demesi gibi komik bi durum olamaz
    bu haberde yazan miktarı burda bir tesis kazanıyor olsa bu dağı hemen satın alır.

Ağaoğlunun Uludağ ı Ağaoğlu dağı yapıcam sözleri geliyor aklıma sadece bu sözleri duyunca.

Uludağ eğlenmek için, Kartalkaya kayak için. Magazine çok düşüyor Uludağ böyle haberlerle.

hangi otellerin telesiyej'i chair hangisi t-bar, ezberinde olan varmi? ona gore degerlendirelim bu kis..

Alıntı enver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi otellerin telesiyej'i chair hangisi t-bar, ezberinde olan varmi? ona gore degerlendirelim bu kis..
    2nci bölge ilk liftlerin hepsi t-bar... maden ve beden terbiyesi chair...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler