Jeremy-Jussi-Dominant ve burton baglama tavsiyelerinizi bekliyorum.. - Sayfa 4
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
36 sonuçtan 31 ile 36 arası

Konu: Jeremy-Jussi-Dominant ve burton baglama tavsiyelerinizi bekliyorum..

Standart Cevap: Jeremy-Jussi-Dominant ve burton baglama tavsiyelerinizi bekliyorum..

Üzerinden biraz zaman geçmiş aslında ama..

İnatla bolkar istiyorum diyen biri var, kim söylediyse (muhtemelen SPX) Dominant'ın bolkarda götüreceğini düşünüyor, kimse de yok öyle bir şey demiyorum. Belki soruyu soran arkadaş için geç oldu ama, sonradan okuyanlar çıkabilir, onlara bir faydası olsun.

Burton'un park modelleri, bolkarı kolaylaştıracak TBT veya Banana gibi teknolojiler de kullanmadığından bolkarda ciddi zorluk çıkartırlar. Hem bolkarda çok rahat etmek hem de biraz da ground trick yapılmak isteniyorsa Supermodel-Malolo gibi modellere bakmakta fayda var. Parkta çok çok rahat olmayacaktır, özellikle Malolo. Ama bolkarda milletle dalga geçercesine gitmesini sağlar, esneklikleri de fena değildir her iki boardunda.

Olsaydı tabii Custom VR en güzeli olurdu ama onu da bulamamış zaten. Normal Custom ise çok alaksız olurdu, temiz sert bir board normal Custom. V Rocker'da V'nin dışında esnekliği de oldukça değişiyor.

Standart Cevap: Jeremy-Jussi-Dominant ve burton baglama tavsiyelerinizi bekliyorum..

yine geç bir cvp olucak ama :P dominantı geçen sene sarıkamışta kulladm. pek de zorluk falan çıkarmadı. bord esnek olduğundan kara battımı bordun önünü kaldırıp rahatlıkla kardan çıkardım çok kez. 1 hafta boyunca bolkardan çıkmadım hatta. tabi sarıkamıştaki kar durumu gayet iyidi. diğer yandan kartalkayada buzlu zeminde baya heyecan yaşattı kerata bana :D malum kenar çelikleri biraz yukarda park kullanımı için. şuanda spx %50 indirimle veriyor. almayı düşünen varsa düşünmeden alsın derim.

Böyle araya yıl koyarak gitmek de iyiymiş. =)

Şimdi sizin sorun yaşamamanız ayrı bir konu. Ben bana çok kısa bir yumuşak boardla uzun yıllar bolkar yaptım, yaptım yani olmaz diye bir şey yok. Ama uygunluk, ideallik başka bir şey.
    Dominantla sorun yaşamadıysanız Vapor veya T6 neye yarar mesela? =))

Alıntı session Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle araya yıl koyarak gitmek de iyiymiş. =)

Şimdi sizin sorun yaşamamanız ayrı bir konu. Ben bana çok kısa bir yumuşak boardla uzun yıllar bolkar yaptım, yaptım yani olmaz diye bir şey yok. Ama uygunluk, ideallik başka bir şey.
    Dominantla sorun yaşamadıysanız Vapor veya T6 neye yarar mesela? =))
    Ben de katiliyorum sana elbette kullanabilirsin ama amac bolkarsa esnek bir board gereksiz yorgunluga sebep oluyor,jeremy m le bende bolkar yapiyordum ancak 5sene once aldigim bir nideckerim var bolkar icin yapilmis sert bir board,skate banana dahi o boardun bolkar performansinin yanina bile yaklasamiyor

Ama maalesef ciddi bolkar yakalamak gercekten zor

Alıntı mertoveco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama maalesef ciddi bolkar yakalamak gercekten zor
    aradığınız bolkar rize civarındaki dağlarda mevcuttur...

Zaten Skate Banana bol kar boardu değil. =)
    Reverse Camber olmasından ötürü o tipte esnek park boardları için normalde olmayacak bir rahatlık sunuyor, o kadar; ama insanlar kalkıp freeride boardlarıyla karşılaştırıyorlar SB'yi, o garip tabii. =)

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Bu Konudaki Etiketler