Kervansaray'da mantıksız uygulama
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Kervansaray'da mantıksız uygulama

Standart Kervansaray'da mantıksız uygulama

Pazar gübü annemle kaplıca olayına girelim dedik. Normalde Kuzuluk veya Yalova Termal seçeneklerini kullanırız, bu sefer Bursa yapalım dedik çıktık yola. Annem TEDAŞ emeklisi olduğundan Bursa TEDAŞ misafirhanesinde kaldık.
    Bursa'ya gittiğimizde hep Çelik Palas'a gittik, el değiştirdiğinden uzun bir süredir tadilat görüyormuş ve kapalıydı başka yer bilmediğimizden birilerine sorduk Koca Mustafa Paşa'yı söylediler, gittik ... rezalet. Detaylara girmeyeceğim direkman rezalet.

Gelelim asıl konumuza, bir gün önceki hayal kırıklığını bertaraf etmek için en azından adı sanı bilinen, hizmetinden, hijyeninden, kalitesinden şüphe etmeyeceğimiz Kervansaray'ın termaline gidelim dedik. Gittik girdik. Bayanlar Erkekler ayrı.
    Ben girdim yaklaşık 45 dakika sonra şortu çıkartıp peştamalı havluyu sarınıp dinlenme kısmında hafif dinlenip ikinci seansa tekrar girmeyi düşünüyorum. Havluları sarınırken bana "otel müşterisimisiniz" diye bir soru geldi "hayır" dedim. "O zaman" dedi "eğer dinlenme yerine çıkarsanız tekrar giremezsiniz", şaşırdım "nası yani" ... "Sorumlu kim burada" diye sordum beni götürdüler, havlulu peştamallı ayakta takunyalar takur tukur gittim... Adama "böyle bir uygulamanız varmış nedir bunun mantığı" diye soruyorum " yıllardır sistem böyle" diyor, "yahu" diyorum "tamam sistem bu ama mantığı ne, yani neden böyle bir uygulama var". Adam cevap veremiyor. "Yani" diyorum "siz otel harici müşterilerinize üvey evlat muamelesi yapıyorsunuz", "yooo hayır olurmu efendim" diyor ... "e bu uygulamanın başka bir açıklaması yok" diyorum, susuyor. "Böye salak saçma bir uygulama olamaz" diye bağırıp soda ayran almak üzere bara yanaşıyorum akabinde ikinci seansım için içeriye yöneliyorum.
    İçeri girerken tek bir uyarı yok ama ben bu konuyu dile getirince "dolaplarda yazıyor efendim" diyor (göremedim o yazıyı orasıda ayrı), yahu tamamda kardeşim ben her yazıyı okumak zorundamıyım, böyle bir kuralı yazılı hale getirmek ayrıca tartışılması gereken bir ayıptır.

Dışarı çıktığımda olayı anneme anlatıyorum ve bana "aaa ne alaka biz bal gibi çıktık dinlendik tekrar girdik" diyor ...

Kervansaray adına yakışmayan bir olaydır bu, uygulama ne kadar mantıksız olsada benim göremediğim bir nedeni olabilir belki ama en azından yapılan uygulamanın nedenini açıklayabilecek nitelikte birilerini bulabilmeliydim.

Standart Cevap: Kervansaray'da mantıksız uygulama

Geçmiş olsun , işletmeyi iyi bilmediğimden yorum yapamayacağım ama işletmede eskiden kalmış gereksiz bir kuralmış gibi görünüyor.

mantıksız bir uygulama hakikaten...

Açık büfe salata barlarda ''fiyat tek bir sefere mahsustur'' yazar ya... Onun gibi bir şey herhalde.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

bende Türkiyedeki güvenlik uygulamalarına hastayım AVM ye girerken bagaja bakıyorlar bide arabanın altına, hiçbir işe yaramayan sadece zaman keybettiren bi uygulama,
    ---bu ülkenin saçmalıklarından bıktık valla

Bu Konudaki Etiketler