9 Gunluk Snow-Forecast Kartalkaya, Kartepe, Uludağ, Erciyes Palandöken Kar Kalınlıkları Hava Durumu
Sayfa 1/69 1231151 ... SonSon
688 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 9 Gunluk Snow-Forecast Kartalkaya, Kartepe, Uludağ, Erciyes Palandöken Kar Kalınlıkları Hava Durumu

 1. #1

  Cool 9 Gunluk Snow-Forecast Kartalkaya, Kartepe, Uludağ, Erciyes Palandöken Kar Kalınlıkları Hava Durumu

  Kartalkaya, Kartepe, Uludağ, Erciyes, Palandöken a ait 9 günlük en güncel Kar kalınlıklarını buraya ekliyorum.  Ben başlattıyorum ve elimden geldiğince güncel tutacağım sizlerinde desteğiyle her kayak merkezini tek tek takip edebileceğiz

  Konu Gökbey tarafından (06-04-2010 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

 2. #2

  Standart Kayak merkezleri kar kalınlıklarında son durum...

  Türkiye genelinde bazı kayak merkezlerinde kar kalınlığı kayak yapmaya imkan verirken bazı merkezlerde kar yağışının az olmasından dolayı sıkıntı yaşanıyor.

  Kocaeli'deki Samanlı Dağları'nın zirvesi olan Kartepe'deki The Green Park Kartepe Resort Otel Kayak Tesisleri'nde kar kalınlığının 20 santimetre civarında olması nedeniyle kayak yapılamıyor.

  Toplam 12 kayak pistinin bulunduğu beş yıldızlı 250 oda ile 750 yataklı otelin doluluk oranının yüzde 55 olduğu, hafta sonu beklenen kar yağışıyla birlikte doluluk oranının yüzde 90'a ulaşmasının tahmin edildiği bildirildi.

  BOLU

  Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Kartalkaya'da kar kalınlığı 2 metreye ulaştı. Ankara ve İstanbul'dan gelen tatilciler, Kartalkaya Kayak Merkezi'nin bu yıl en fazla tercih edilen kayak merkezi olduğunu ifade ederek, “Kartalkaya'da kar kalınlığı kayak yapmak için çok elverişli. Ayrıca güneşli bir günde kayak yapmak kadar güzel bir şey yok. Bolu Dağı Tünelinin ulaşıma açılması da ulaşımı rahatlattı. Bundan sonra sık sık gelebiliriz” dediler.

  Bolu Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, cumartesi akşamı ve pazar günü kar yağışı olacağını bildirdiler.

  Kartalkaya'daki bir otelin genel müdürü Halit Ergün, okulların yarıyıl tatili öncesinde rezervasyonların yapılmaya başladığını ve büyük ilgi olduğunu ifade ederek, “Talepler bu şekilde devam ederse yüzde yüz doluluk oranına ulaşırız” diye konuştu.

  KAYSERİ

  Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Dağı'nda, yeterli kar yağışı olmaması nedeniyle kayak merkezinde çok dar alanda kayak yapılabiliyor.

  Bugüne dek yeterli yağış alamayan Erciyes'te kayak pistleri halen kayak sporu için elverişli hale gelemedi. Kar kalınlığının bazı bölgelerde en fazla 30 santimetreye kadar ulaşabildiği kayak merkezinde, sadece pistlerin orta kesimlerinde dar alanda kayak yapılabiliyor.

  Yarı yıl tatili için kayak merkezindeki konaklama tesislerinde rezervasyon oranları yüzde 100'e yaklaştı. Pazar günü kar yağışı beklendiğini, bu yağışla birlikte yarı yıl tatilinde Erciyes Kayak Merkezi'nin eski hareketli günlerine kavuşabileceğini ifade eden yetkililer, yağış olmaması durumunda rezervasyon iptalleri yaşanabileceğine dikkati çektiler.

  Öte yandan, Kayak Federasyonu'nun düzenlediği kayaklı koşu yarışmaları, kayak pistlerinin karşısındaki kurultay alanında yapılmaya başlandı.

  ANTALYA

  Antalya'ya 45 kilometre uzaklıktaki Saklıkent Kayak Merkezi'nde kar kalınlığının 40 santimetre olduğu bildirildi.
  Saklıkent Kooperatifi Başkanı Halil Kocakanat, kayak merkezinde kar kalınlığının 60 santimetreden 40 santimetreye düştüğünü, ancak kayak yapılabildiğini ifade etti.

  Isparta yakınlarındaki Davraz Kayak Merkezi'nde, pistlerdeki kar kalınlığı 40 santimetre olarak ölçüldü. Davraz'daki tesis yetkilileri, kar kalınlığının kış sporları için ideal seviyeye ulaştığını, telesiyej tesisinin de hizmette olduğunu bildirdiler.

  ELAZIĞ

  Elazığ'ın Sivrice ilçesi yakınlarında bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi'nin işletmecisi Ramazan Ayhan, tesiste kayak için çok uygun kar olduğunu söyledi.

  Ayhan, yaptığı açıklamada, daha önce yağan karın yumuşak olması nedeniyle yaşanan sorunların ortadan kaldırılması için kar tepeleme çalışması yaptıklarını bildirdi.

  Pistin alt kısımlarında yaptıkları tepeleme çalışması sonrasında havanın soğuk olmasıyla karın donduğunu ifade eden Ayhan, “Üst kısımları da tepeleyeceğiz. Kar kalınlığı pistin üst kısımlarında 70, alt kısımlarında 25-50 santimetre. Tesiste kayak için çok uygun kar var” dedi.

  Ayhan, tesisin haftanın 7 günü açık olduğunu belirterek, hafta sonları Konak Lokantası'nın önünden 09.00, 10.00 ve 11.00 saatlerinde tesise servis kaldırıldığını sözlerine ekledi.

  Hazarbaba Kayak Merkezinde 1.5 kilometre uzunluğunda, 3 kilometre genişliğinde pist bulunuyor.

  BURSA

  Uludağ'da bu sabah itibariyle kar kalınlığının 51 santimetre, hava sıcaklığının 2 derece olarak ölçüldüğü bildirildi.

  Yetkililer, zaman zaman hızı 70 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgarın etkili olduğu bölgede 27 Ocak Cumartesi günü kar yağışının etkili olmasının, yağışla birlikte hava sıcaklığının eksi 15 dereceye düşmesinin beklendiğini kaydettiler.

  Yağışın pazar günü öğle saatlerinden itibaren yerini açık havaya bırakacağını, ancak 30 Ocak Salı günü bir günlük daha yağış beklendiğini ifade eden yetkililer, “Eskiden bu dönemde en az 1-2 metre kar olurdu, ancak bu yıl kararsız yağışlar nedeniyle daha az kar var” dediler.

  Uludağ'daki otellerin işletmecileri, halen üniversite öğrencilerini ağırlayan ve 1-10 Şubat tarihleri arasında ise “yarıyıl paket programı” ile tatilcilere hizmet verecek tesislerin satışlarının çok yoğun olduğunu kaydettiler. İşletmeciler, “Yarıyıl tatili sayesinde yüzde 100 doluluğu yakalayacağız” dediler.

  ERZURUM

  Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde kar sıkıntısı yaşanıyor. Beklenen kar yağışının olmaması nedeniyle pistlerde kar kalınlığının 20 santimetreye düştüğü bildirildi.

  Kayak merkezindeki bir otelin genel müdürü Koray Korkmaz, yaptığı açıklamada, gündüz artan hava sıcaklığı ve pistlerdeki ezilme nedeniyle kar kalınlığının azaldığını söyledi.

  Pistlere diğer bölgelerden kar takviyesi yapmak durumunda kaldıklarını belirten Korkmaz, “Pistler şu an kayak yapmaya elverişli. Fakat kar yağışının yeterli olmaması nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz” diye konuştu.

  Korkmaz, otelin doluluk oranının yüzde 70 olduğunu, yarıyıl tatili döneminde ise bu oranın yüzde 100'e ulaşacağını bildirdi.

  Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'ne ise yarıyıl tatili öncesi yerli turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bildirildi.

  Bir otelin genel müdürü Mustafa Kızıl, otelin doluluk oranının yüzde 80'e ulaştığını, konukların tamamının yerli turist olduğunu söyledi.

  Kızıl, son kar yağışının ardından pistlerde kar kalınlığının 40 santimetreye ulaştığını belirtti.

  KASTAMONU

  Türkiye'nin önemli kış merkezlerinden Ilgaz Dağı'ndaki oteller, hafta sonuna yaklaşılırken yüzde 90 doluluk oranına ulaştı.

  Bu kış Türkiye genelinde yaşanan kuraklığın kayak merkezlerini de fazlasıyla etkilediğini belirten Ilgaz Dağı Oteller Birliği Başkanı Eray Öztürk, “Maalesef sezon istediğimiz gibi gitmiyor. Hafta sonları tüm oteller dolu, ancak hafta içi yüzde 30 ile çalışıyoruz. Okulların yarıyıl tatiline gireceği bu hafta sonu doluluk oranımız şu anda yüzde 80-90 civarına ulaştı. Okulların tatile girmesiyle otellerde yer bulmak biraz zor olacak” dedi.

  Oteller bölgesinde kar kalınlığının 40-50 santimetre, kayak merkezinde ise 60-70 santimetre civarında olduğu bildirildi.

  Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/58...rid=3429&oid=2
  Wake me up when november ends...<br />Thank you for snowboarding!<br />Beni övmeyi bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz... Mustafa Kemal Atatürk

 3. #3

  Standart Ynt: Kayak merkezleri kar kalınlıklarında son durum...

  geç geldi ama aşağıdaki linke bakılırsa ,bu sefer sağlam geliyor,bence kartepede kar sıkıntısı kalmaz artık pazar günü süper olacak gibi bir his var içimde... ;D

  http://www.meteor.gov.tr/2006/tahmin...n-turkiye.aspx
  Rossignol Z3 bot:Rossignol expert
  www.kartepekayakevi.com Fatih Fescioğlu

 4. #4

  Standart Ynt: Kayak merkezleri kar kalınlıklarında son durum...

  Ilgaz'da durum nedir? Buzlu mu?

 5. #5

  Standart Ynt: Kayak merkezleri kar kalınlıklarında son durum...

  ılgazda geçen hafta yer yer buzlanma vardı
  bu haftayı bilmiyorum ...

 6. #6

  Standart Ynt: Kayak merkezleri kar kalınlıklarında son durum...

  :-\ :-\ :-\
  BOZDAĞ'DA 25 CM KAR KALINLIĞI..............

 7. #7

  Standart Ynt: Kayak merkezleri kar kalınlıklarında son durum...

  arkadaslar bugun oglen 12'den bu saate kadar ısparta sehır merkezıne kar yagıyormus sehır merkezıne yagıyosa davrasa da yagıyodur muhtemelen zaten 90 cm kar war davrasta bu kardan sonra heralde 1 metrenın ustune cıkar kar kalınlıgı
  Ok@n Güzelc@n
  Isparta-İzmir
  FoRuM JP WaLKeR

 8. #8

  Standart Ynt: Kayak merkezleri kar kalınlıklarında son durum...

  ya kendimi atmak istiyorum 9,kattan. bu ne ya. şubat geldi erciyeste daha doğuru düzgün kar yok. e buna da şükür..
  Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

 9. #9

  Standart Ynt: Kayak merkezleri kar kalınlıklarında son durum...

  :'( :'( :'( :'( :'(
  ARKADAŞLAR bugün SPİL E gittim. hava biraz soğuktu. maalesef hiç kar göremedim...
  geçen haftadaki karlar erimiş hepsi hem de havalar sıcaktı ya...

 10. #10

  Standart Ynt: Kayak merkezleri kar kalınlıklarında son durum...

  SPİL 12 ŞUBAT 2007(İZMİR KÖRFEZİ KARŞIDA))
  nasıl ufaltacam bunu ben..
  Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Sayfa 1/69 1231151 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •