Bursa Uludağ Çocuk Kayak Kampı Ocak Subat 2010
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Bursa Uludağ Çocuk Kayak Kampı Ocak Subat 2010

Post Bursa Uludağ Çocuk Kayak Kampı Ocak Subat 2010

Katılımcı Profili

Kayak Kampı, kayak sporu ile ilgilenen tüm çocukların ve gençlerin katılımına açıktır. Bu kampa, kayak öğrenmek isteyen veya bu spordaki becerilerini geliştirmek ve ileri tekniklere geçmek isteyen 8-12 yaş arası kız ve erkek çocuklar ve gençler katılabilir. Eğitimler sırasında, kampçılar başlangıç-orta ve ileri seviyeler şeklinde gruplara ayrılacak ve 6-8 kişilik gruplar ile çalışacaklardır. Katılımcıların, daha önceden kayak yapmaları veya eğitim almış olmaları gerekmez.

Kampın Amacı
    Uzun yıllardır kayak sporunda sürdürdüğü faaliyetlerini, kayak kampları ile gençlere ulaştırmayı başaran Caddebostan’ ın bu kamptaki amacı; kayak sporuna ilgi duyan gençlerimizin bu kaliteli spor dalını en iyi şekilde öğrenebilmesi ve keyifli vakit geçirebilmesidir. Türkiye' nin en büyük kayak merkezi olan Uludağ' da, kayak sporuna olan ilgi her geçen gün hızla artmaktadır. Kayak kampı bu konu da önemli bir ihtiyaca cevap vermektedir. Bu kampta her seviyede kampçıya temel kayak eğitimi verilmekte, daha önce bu sporu yapmış olanlara ise ileri teknikler öğretilmektedir.
    Kamp Programı
    Kayak Kampı eğitim programı, Türkiye Şampiyonu ve tecrübeli kayak eğitmeni, Göksay Demirhan denetiminde hazırlanmıştır. Kayak Kampında kampçıları yoğun bir program beklemektedir. Sabah ve öğleden sonra günde toplam 4 saat yapılacak eğitimlerde kampçılar kayak sporunu en ince detaylarıyla birlikte uygulamalı olarak öğreneceklerdir. Kayak Kampında toplam eğitim süresi 20 saatir. Kampa katılan tüm kampçılar temel eğitimlerinin sonun da kayak kampı eğitim sertifikalarını alacaklardır. Kayak eğitimi dışında yapılacak renkli aktiviteler ile kampçıların unutulmaz bir sömestre tatili geçirmesi hedeflenmiştir.
    Kamp Tesisi

Kayak Kampı Uludağ 2. gelişim bölgesinde bulunan 5 yıldızlı Karinna Otel' de yapılacaktır. Odalar katılımcıların rahat edebilmesi için önceden kamp düzenine göre hazırlanmış ve kamp ruhuna uygun hale getirilmiştir. Otel bünyesinde alışveriş merkezi, kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi ve oyun salonu bulunmaktadır. Kampçılar yemeklerden sabah, öğlen ve akşam açık büfe şeklinde tam pansiyon faydalanacaklardır. Kampçılar odalarda, oda koçu ile birlikte 4 kişi konaklayacaklardır.
    Eğitim ve Eğitmenler

Kayak Kampında eğitimler, Uludağ' ın en büyük ve eğitime uygun pistlerinin yer aldığı 2.gelişim bölgesinde yapılacaktır. Malzeme ve ekipman kalitesi ile kampçılarımıza en üst seviyede eğitim verecek olan Karinna Otel Kayak Okulu' nda kampçılarımız için özel bir eğitmen kadrosu oluşturulmuştur. Kampta kayak eğitimi veren tüm eğitmenler Türkiye Kayak Federasyonu lisanslıdır. Kayak Kampı eğitim danışmanı Göksay Demirhan' da kamp süresince Karinna Otel' de kampçılarla birlikte olacaktır. Eğitim açısından son derece güvenli olan 2.gelişim bölgesi pistlerinde, çalışmaların yapıldığı alan hafif eğimli olup eğitimler için son derece uygundur. Karinna Otel pistlerin tam önünde yer almaktadır.

Ulaşım
    Kamplara ulaşım, firmamızın kiraladığı ve uzun yıllardır çalıştığı son model Mercedes Travego veya 403 otobüslerle yapılmaktadır. Katılımcıların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için şoför seçiminde hassasiyet gösterilmektedir. Otobüslerde her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınmıştır. Ulaşım esnasında ve sonrasında aileler, mesaj ve telefon aracılığı ile bilgilendirilir. İsteyen aileler çocuklarını kampa kendileri getirebilir ve götürebilir.
    Sağlık ve Sigorta

Otel bünyesinde 24 saat hizmet veren sağlık merkezi ve sağlık personeli mevcuttur. Otele 2dk.mesafede dağ koşulları için özel donanımlı Uludağ Acıbadem Polikliniği, 45 dk.uzaklıkta olan Bursa’ da tam teşekküllü hastane bulunmaktadır. Kampta görev yapacak personel ve eğitmenler ilkyardım eğitimi almış ve acil durumlarda ilk müdahaleyi yapabilecek bilgiye sahiptirler. Kampa katılan tüm kampçılar ferdi kaza sigortası ile güvence altına alınmaktadır. Sakatlık ya da 1 günü geçen hastalıklar da aileye mutlaka haber verilir. Kamp öncesinde kampçıların sağlık durumları hakkında detaylı bilgi alınmakta ve herhangi bir rahatsızlığı varsa kamp dosyasına işlenmektedir.
    Beslenme
    Kampçılar, kamp süresince yapılacak eğitim ve antrenmanlar sırasında yüksek miktarda kalori harcamaktadır. Kampta ki yemekler de bu kalori kaybını karşılayacak şekilde özel olarak hazırlanır. Uzun yıllar gerçekleşen kamplar neticesinde, kampçıların damak tatları göz önüne alınarak tüm kampçıların seveceği menüler oluşturulmuştur. Günde 3 öğün açık büfe olarak sunulan zengin yemek menüsünün yanı sıra, 5 çayı da kampçılara sunulmaktadır.

Koçlar
    Kayak Kamplarında görev yapan koçlar, Caddebostan altyapısından yetişmiş, Türkiye’ nin önde gelen okullarında eğitim görmüş ve sporcu kimliğine uygun yaşam tarzı olan başarılı gençlerdir. Bu genç ekip uzun bir eğitim ve staj süresinin sonunda Caddebostan felsefesini özümsemiş olarak kamplarımız da koç olarak görev almaktadır. Kayak Kampları kadromuz, çocuklarla kolay iletişim kurabilen ve kamp tecrübesi olan koçlar arasından titizlikle seçilmektedir. Koçların pozitif yaklaşımları ve kampçılarla iletişimleri kampın başarısında önemli rol oynamaktadır. Kayak Kamplarında koç kampçı oranı 4 e 1’ dir.
    Aktiviteler

Kızak yarışları, freestyle kayak&snowboard show, ısıtmalı havuzda su topu, barbekü partisi, animasyon gecesi, playstation turnuvası, kayak dvd gösterimleri, kartopu ve kardanadam partisi, sinema, tabu.

Sertifika ve Ödüller

Kampa katılan her kampçıya Caddebostan tarafından Kayak Kampı özel ödülü ve katıldığı branşa ait katılım sertifikası verilir. Kamp esnasında ve sonunda yapılan yarışlarda derece alan kampçılara sponsorlarımızdan özel ödüller ve kupalar verilir. Kampın son gününde yarışlara ve sertifika törenine aileler katılabilir.
    Bilgi Alma ve Kayıt

Kayak Kampı ile ilgili her konuda merkez ofisimizde bulunan müşteri temsilcilerimiz sizlere yardımcı olmaktadır. Müşteri temsilcilerimize (216) 470 69 70 no.lu telefon veya bilgi@caddebostan.com e-posta adresinden ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. Kamp kontenjanları sınırlı olduğundan kayıtlar başvuru sırasına göre yapılmaktadır.
    Ücret ve Ödeme
    Kayak Kampı Ücreti: 2010 sömestr kayak kampı' nın ücreti Ekim 2009 ayında açıklanacaktır. Cardfinans' a 6 taksit, Diğer kartlara 4 taksit yapılmaktadır. Nakit ödemelerde %5, kardeşlerde 2.kardeşe %5, indirim uygulanmaktadır.
    Ücrete dahil olanlar: Konaklama (tam pansiyon konaklama), teknik malzemeler, teknik eğitimler, özel otobüslerle ulaşım, ferdi kaza sigortası, kamp t-shirt' ü, kamp dvd' si, süpriz ödüller.

Kaynak: Caddebostan Spor ve Eğitim Hizmetleri
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi     

Bu Konudaki Etiketler