Ne kadar ödemeliyim ?
Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ne kadar ödemeliyim ?

Standart Ne kadar ödemeliyim ?

Selamlar,

Forumdaki ilk mesajım, daha önceden üyeydim. Kış sezonunda takip ediyorum ama hiç yazmamıştım. İsmim Ege tanışacağım insanlara tanıştığıma memnun olacağım. Yazmak şimdiye kısmetmiş. Sorunum şudur, bir board edinmem gerekli. İki yıldır snowboard yapıyorum. İlk senemde kiraladım, ikincisinde bir arkadaşımın boardunu ödünç aldım bir haftalığına ve bu sene kendi boarduma sahip olmak istiyorum. Daha önce arkadaşımdan aldığım board bana çok uygundu, arkadaşımdan satın almayı planlıyorum, onda küçük geliyor, ama ne kadar ödemem gerektiğini bilmiyorum. Board Rossignol Nomad, sanırım en fazla 2005 yılına aittir. Arkadaşımda ikinci el almış ve aldığı zaman 500 lira ödediğini söylüyor(üçüncü el almış olacağım) ama ne kadar doğrudur bilmiyorum. Board çizik, eğer alırsam esaslı bi bakım gerekicek, kenar çelikleri filanda hafif paslı. Olması gerekenden fazla ödemek istemiyorum, siz ne kadar öderdiniz buna ? Bu arada, modelini bilmediğim(board kadar eskidir muhtemelen) Flow bağlama ve bot dahil fiyata.

Boardun fotoğrafı linkte http://images.trademe.co.nz/photoser...8/94239248.jpg. (bağlamalar farklı).
    Konu Slayerized tarafından (08-11-2009 Saat 22:24 ) değiştirilmiştir.

Standart Cevap: Ne kadar ödemeliyim ?

Bence en fazla 200 lira eder eski bir model ve biraz hırpalanmış bakımda yapılmadıysa enfazla 200 diyorum.
    Batista Rules!

Hmm, peki bu modelin yılını biliyomusun (fotoğraftan anlaşılır mı) yoksa aşağı yukarı tahmin ettiğim tarihe göre mi dedin ?

Alıntı Slayerized Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm, peki bu modelin yılını biliyomusun (fotoğraftan anlaşılır mı) yoksa aşağı yukarı tahmin ettiğim tarihe göre mi dedin ?
    Benim bildiğim 2001-2002 model olduğu ama tam emin değilim e bay 'i biraz incelersen Rossignol nomad'ın daha iyi modellerinin 2. el fiyatları 99 eurodan başlıyor ona göre söyledim ama arkadaşınla en doğru fiyatı beraber belirlersiniz:=)
    Batista Rules!

Bu resim sanırım internet üzerinden herhangi bir Nomad board resmi.

Eger 2 senedir kayıyosan ve batistanın dediği rakamdan fazlasını vericeksen daha farklı alternatiflerin muhakkak olur, bunu bir düşün. Boardun ve botların kendi resimlerini koyabilirsen daha kesin cevaplarda veririz muhtemelen.

Siteyi takip edicek olursan çok güzel takımlar çok güzel fiyatlara denk gelebiliyor burda. Yaklasık 2 hafta kadar önce vanity34 arkadasımız bir takım sattı. belki insanın karısısına bi daha çıkmayacak bi fırsattı. Arkasından ben kendi arkadaşıma yine siteden vapor arkadasımızdan çok güzel baska bir takım aldım.

Anlatmak istediğim batistanın bahsettiği modelde bi boarda yine onun söylediği rakamdan fazlasını vermemen. Sonucta 2 senedir kayan biriysen o takım kesinlikle rahatsız edecektir seni..
    Palmer HoneyComb III Board
    Burton Shaun White Boot
    Drake F60 Bindings

Yassax ın söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Ayrıca bu takımı adıktan sonra bile sana yetmeyecek 1 sezon sonrada farklı arayışlara geçeceksin gibi geliyor.

Forumumuzda da bahsedilen spx ve proshop gibi mağazalardan da uygun fiyatlara 0 bir takım alabilirsin.
    SPX bildiğim kadarıyla çok yakında geçen senede yaptığı kampanyaları açıklayacak : proshopta ise ftwo modellerinde indirim var diye biliyorum bakmanı araştırmanı öyle almanı tavsiye ederim.
    Batista Rules!

fiyattan ziyade size uyacak boardları tespit etmenizi tavsiye ederim... fikir vermesi açısından söyleyeyim: başlangıç seviyesi 2-3 senelik bir board 250-300tl'ye alınabilirken, orta seviyeyi 500tl'ye, ileri seviyeyi de 750tl'ye kadar alabilirsiniz...

şahsen ikinci el bir boarda sıfır fiyatının %50'sinden fazla para vermezdim...

alacağınız boarda karar vermeden önce aşağıdaki linkleri incelerseniz faydalı olabilir...

http://www.kartutkusu.com/snowboard-...rd-secimi.html

http://www.kartutkusu.com/kayak-ve-s...minant-vs.html

aşağıdaki linkten de sitemizdeki ilanlara bakabilirsiniz... iyi kötü bir fikriniz olur...

Satılık Snowboard Malzemeleri - Kayak, Snowboard, Kar Kalınlığı, Haber, Satılık Snowboard, Kayak, Snowblade, Kayak Turu, Uludağ Kartalkaya Kartepe Kayak Merkezi, Günübirlik Kayak Turu Hakkında Aradığınız Herşey Burada

bence

www.spx.com.tr
    www.freedomsports.net
    www.dunyaspor.com.tr

adreslerinden hangisinde gecensenenin ürünü varsa gidin alın cunku ındırım oranları gecensenekı urunlerde daha coktur. baslangıcta alacagınız boardun cok fazla ozellıklerının olması gerekmıyor boardu sezonda kıralayacaksanız mutlaka aykkabısını alın derim en azından sağlık para ile ölçülmez.

Resimdeki board herhangi bir Nomad değil. Board bahsettiğim ile aynı bitek bağlamalar farklı. Arkadaşın verdiği fiyat 150. Tabi bakım filan gerekiyo. Proshop'tan dediklerine göre en kapsamlı bakım 100 lira civarında tutarmış. Gelen cevaplardan sonra, acaba sıfır mı alsam diye düşünüyorum :D Zaten param olsa hiç durmam. İstinye Park SPX'e gittim ama orda pek anlaşamadım, kendimi anlatamadım veya. Bahçelievler SPX'e telefon ettim, bu cuma, cumartesi, pazar için iyi fiyatlara setler olabilirmiş. Yarın oraya bakıcam. Enn indirimli fiyat olarak 700 verebilirim, oda zorlarsam. Ondan yukarısı olmaz. Artık uygun bişeyler bulursam

2005 model bir board baglama icin bence 500 cok,uzerine biraz daha ekleyip sifir board baglama alabilirsin ki suanda spx in %50 indirimi varmis,buna benzer ornekleri sahibinden.com ve ya ebay de daha ekonomik ve daha yeni boardlari bulablirsin....
    Karsiyaka

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler