Ilk Kardan Adam Palandöken Kayak Merkezi’nde 30 santim kar kalınlığında yapıldı.
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ilk Kardan Adam Palandöken Kayak Merkezi’nde 30 santim kar kalınlığında yapıldı.

Standart Ilk Kardan Adam Palandöken Kayak Merkezi’nde 30 santim kar kalınlığında yapıldı.

ERZURUM’da iki gündür aralıksız yağan yağmur Palandöken Kayak Merkezi’nde yerini kara bıraktı. Dün geceden itibaren Palandöken’e yağan kar kalınlığı 30 santime kadar ulaştı. Palandöken Dağı’ndan geçen karayolunu kullanan köy minibüsleri dağda mahsur kaldı.

Yaz mevsiminde Erzurum ile Tekman ilçesi arasında ulaşımın sağlandığı Palandöken Dağına lapa lapa kar yağınca, ulaşımda aksamalar meydana geldi. Mahsur kalan sürücüler zincir takarak dağ yolunu aşmaya çalıştılar. Palandöken’in karlı doruklarını minibüslerine zincir takarak aşan sürücüler, “Kar yağışı ve zaman zaman oluşan tipi zirvede bize zor anlar yaşattı” dedi. Ani bastıran kar yağışı ile birlikte Palandöken’de otlayan yüzlerce büyükbaş hayvan da ahırlarına götürülmek zorunda kaldı. Cumhuriyet Bayramı ile birlikte Doğu’ya karakışın geldiğini belirten köylüler “Tek umudumuz havaların yeniden ısınması. Yoksa perişan oluruz. Daha şimdiden hayvanlarımızı ahıra kapatırsak kış bitene kadar onlara ot ve saman yetiştiremeyiz” dediler.
    Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri bölgenin yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına girdiğini söylediler. Yağışlı havanın önümüzdeki hafta sonunan kadar devam edeceğini vurgulayan uzmanlar, dün gece en düşük hava sıcaklığının Erzurum’da 3, Muş’ta 4, Kars’ta ve Ardahan’da 5 derece olduğunu bildirdiler.

Muş’a mevsimin ilk karı yağdı
    MUŞ’ta iki gündür aralıksız yağan yağmur dün gece yerini kar yağışına bıraktı. Kent merkezini çevreleyen Şerafettin Dağları, mevsimin ilk karı ile beyaza büründü.

Muş’un kuzeyinde bulunan deniz seviyesinden 3 bin metre yükseklikteki Varto İlçesi sınırlarındaki Şerafettin Dağları'nda kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı. Şerafettin ve Kozma yaylalarında bulunan hayvan sürüleri de kar yağışıyla birlikte yaylalardan inmeye başladı.

Kaynak : Hurriyet.com
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Standart Cevap: Palandöken Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 30 santim

erzurum, erzurum... :D

ohh hadi bakalım.darısı bu taraflara.

umarım bütün sezon böyle bol karlı geçer kayak merkezlerimizde
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

yaw bayrama kadar yağsa, bayramda açsak sezonu ne süper olur beeeeeaah

aaaaaaah ah bu yıl öss olmasam şimdiden erzurum bileti hazırlardım ya çok sanşlısınız :D

bende biraz önce haberlrde gördüm erzurumlular yarın kayak merkezinde olcak sanırım : ))
    Bornova..

geçen yıl Aralık ortalarında bu kalınlık var idi. Darısı diğer merkezlere ve mevsim devamına...

Smile Cevap: Palandöken Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 30 santim

Bu sene daha yoğun kar yağışları olası dileğiyle çok sevindirici bir haber.
    Batista Rules!

Kayakçı arkadaşların gözü aydın. Darısı erciyese ve diğer yerlere.
    Arazide işi olan vatandaşlara da buradan geçmiş olsun diyorum.
    Kubilay ÇAĞLAR
    A Rh(+)
    Ski Blizzard WSC IQ Race 167cm
    R-15
    Paten Inline Skates ROXA-80mm.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler