Kış geliyor, Hangi Kar Lastiği Daha iyi ?
Sayfa 1/47 12311 ... SonSon
462 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kış geliyor, Hangi Kar Lastiği Daha iyi ?

Standart Kış geliyor, Hangi Kar Lastiği Daha iyi ?

Arkadaşlar, aracıma kar lastiği almayı düşünüyorum.
    Kafamda bir kaç marka var ama sizlerden de kullananlar varsa tavsiye almak isterim.
    Bu sene çıkışlarda sorun yaşamak istemiyorum artık....

Standart Cevap: Hangi Kar Lastiği ??

michelin'den şaşmamak gerek
    kimi ezbere sayar yıldızların adını, ben hasretlerin

Mıchelin veya Dunlop'u tavsiye ediyorum arkadaş,
    Eğer bunlardan biraz daha hesaplı olmasını istersen (Pırelli-Good year-Lassa Kategorisinde olanlardan)
    Pırelli yi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sert lastik Mum gibi eriyor.
    Kubilay ÇAĞLAR
    A Rh(+)
    Ski Blizzard WSC IQ Race 167cm
    R-15
    Paten Inline Skates ROXA-80mm.

1.Michelin 2. GoodYear
    Michelin kullananlar bayağı memnun. Vakumlularını kullanan övüyor.

Alıntı bunk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.Michelin 2. GoodYear
    Michelin kullananlar bayağı memnun. Vakumlularını kullanan övüyor.
    Ben de aynen 2 lastik arasında kaldım.....

en güzeli kar paleti takması çıkarması kolay gidemedigi yer yok denedim bizzat ) 110 TL mi ne
    GS

nokian alın en sessiz kış lastiğidir. karda çekişi de üst düzeydir. tabi fiyatları biraz tuzluydu

Ben dunlop kullanıyorum bir sorun yaşamadım şu ana kadar!Daha önce de michelen vardı araçta 2 markayıda tavsiye ederim.
    Batista Rules!

goodyear ultragrip 500 veya goodyear winter carving... olurda bu lastiklerle yolda kalırsan gel kafama at bu kadar diyorum.
    ha olurda beni dinlemez başka lastik alırsan aldığın lastiğin performans kar lastiği tarzında olmamasına dikat et.. ben şu anda bridgestone lm25 kullanıyorum ve cıvık karda, sıkı buzlaşmış karda tam bir çöp, ki bu lastikleri test sonuçlarına göre aldım..
    ha dersenki madem bunlar iyi diyosun neden bunları almadın, 225/45/17 bu lastik modelleri yol malesef. bu ebat performansa giriyo, gerçi ben daha iyi tutunma için 205/50/17 aldım o ayrı.

Tire Rack - Your performance experts for tires and wheels

buradan bakabilirsin alacağın lastiklere.. yol gürültüsüne, yuvarlanma direncine takılma... önemli olan yolda kalmamak.

herkesin tecrübesi farklı oluyor tabi... şahsen dağa çıkacağım araçta karlı/buzlu zemin performansını arttırmak için tabanı ve jantı küçültüp yanak yüksekliğini arttırıyorum... tabi orjinal lastik ölçüsünü göz önüne alarak yuvarlanma çapındaki fark %3'ü geçmeyecek şekilde uygun bir ebat seçiyorum... misal bir araçta 205/55/16 91 orjinal ölçü yerine oldukça yakın olan 195/65/15 91'i kullanıyorum... başka bir araçta 225/60 R17 99 olan orjinal ölçü yerine 215/70/16 100'ü kullanıyorum... gelelim markalara...

michelin'e yaşadığım çeşitli sıkıntılar sebebiyle (fabrika hatası, yarılma, balon) bir türlü ısınamadım... performansına göre fiyatını hak etmediğini düşünüyorum...

bridgestone'un ıslak/kuru/kar tutunma performansı üst seviyedeydi ancak yanak kısmında sıkıntı yarattı... özellikle bozuk yollarda balon yapma potansiyeli yüksek...

lassa 1 sezonluk lastik... 2nci sezona performansı %50 düşüyor...

fiyat/performansta pirelli'yi tutuyorum... çeşitli binek araçlarda pirelli winter carving modelini 4 senedir kullanıyorum... suv'da scorpion ice&snow ilk ciddi sınavını bu sezon verecek... winter carving gerektiği kadar yumuşak gerektiği kadar sert bir lastik... buz performansının da iyi olması (çivisiz) öncelikli tercih sebebim oldu... kuruda da sınıfına göre beklemediğim ölçüde iyi yol tutuyor... ankara tayfasındaki arkadaşlar kar ve kuru yol performansına birebir şahittir... :D ancak karışımı nedeniyle diğer lastiklere göre ses seviyesi biraz yüksek...

son olarak nokian'dan bahsetmesem olmaz... kar lastiğinin piri nokian... hoş biraz pahalı (diğerlerine göre %20 kadar) ama dağ yollarını eviniz kabul ediyorsanız kullanmanız gereken lastik hakkapeliitta başta olmak üzere nokian'lardır... adım gibi eminim bir kullanan bir daha başka lastik tercih etmez... hem wr'sini hem hakkapeliitta'sını deneme imkanım oldu... kısmetse winter carving'lerin değişim vakti gelince hakkapeliitta alacağım... suv için de ebadını bulabilsem alacaktım, bulamayınca eski dost pirelli aldım...
    Konu oliver_han tarafından (01-11-2009 Saat 01:53 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/47 12311 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler