Kış geliyor, Hangi Kar Lastiği Daha iyi ? - Sayfa 26
Sayfa 26/47 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon
462 sonuçtan 251 ile 260 arası

Konu: Kış geliyor, Hangi Kar Lastiği Daha iyi ?

Standart Cevap: Kış geliyor, Hangi Kar Lastiği Daha iyi ?

bak hala nokian diyor...

Standart Ynt: Kış geliyor, Hangi Kar Lastiği Daha iyi ?

Araba konusunda kendime pek guvenemiyorum. En fazla 2 senede bir araba degistiriyorum bu yuzden aldigim kar lastiklerini hep 2. Elden satmak zorunda kaliyorum ve hep zarar hep zarar.
    Yine 1200 civari para verecegim ama kim bilir bir sonraki lastik ebatim kac olacak :p
    Paletlere falan baktim ama 215/65/16 ya uygun da goremedim. Tabi birde ne kadar ise yaradigini da gormek lazim

Kar lastiği mi yoksa lastik için kar çorabı mı daha performanslıdır? (Fiyat 2. etapta)
    "Tanrının insana verdiği en büyük ceza akıldır."

Michelin alpine a4 iki kere uludağ a çıktım sorunsuz. Sarıkamış, palandöken yollarını çok tepeledim sorun yok memnunum. Hiç yolda kalmadı.
    Bir keresinde Uludağ da otel parkına en arkaya karın içine arabayı koymuşlar bir gün sonra da 20 cm kar yağdı orada personel iterek çıkardı
    Nokianı da övmüşlerdi bunları alırken ama o zaman erzurumda yoktu inceleyemedim.
    Bence kar lastiğinin yerini tutmaz, kar lastiği nisana kadar düşük sıcaklıklarda yağmurlarda bile çok faydalı, sadece kar olarak bakmamalı.
    Konu bunk tarafından (06-12-2012 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kar lastiği mi yoksa lastik için kar çorabı mı daha performanslıdır? (Fiyat 2. etapta)
    Ayni soruyu bende arastiriyorum

http://mobile.donanimhaber.com/showT...3&p=1#57110883

Kışlıkları taktırıken gördüm lastikçi de,. Tavsiye eder misin dedim 170 tl idi. Takması sökmesi kaldırması uğraştırır tavsiye etmem dedi. Belki kışlık lastik var bende diye böyle dedi.
    Bende zamanında araştırdım kafama ayatmadı hoşuma da gitmedi.
    Sonuçta kar sulu kar ve su tahliye kanalları gerektiriyor, karı suyu yarıp yere temas etmesi gerekiyor. Bence bu ürün buzda ve azilmiş karda işe yarar, yağmurda yeni yağan karda fıs olabilir.
    Asfalta gelince çorap yırtılıp parmak görünmesin

Autosocks kar corabi - YouTube
    Arexocks Çorap Zincir,Kar Çorabı,Araç Zinciri.Kar Lastiği - YouTube
    KAR ÇORABI ZİNCİRE SON DEVRİM YARATAN YENİLİK - YouTube

Bu görüntülerde bayağı işlevsel görünüyor işe yarar gibi ama kuru asfalt tuz buz rampa yağmur halleri de önemli.
    Aralık nisan arasında genelde soğuk ızlak bir zemin oluyor onda kullanılmaz herhalde

Standart Cevap: Ynt: Kış geliyor, Hangi Kar Lastiği Daha iyi ?

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni soruyu bende arastiriyorum

Kar Lastik Çorabı
    Emrah,

Bu arada yeni duydum, geçmiş olsun.
    "Tanrının insana verdiği en büyük ceza akıldır."

Alıntı Tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emrah,

Bu arada yeni duydum, geçmiş olsun.
    Saolasin abi, simdi iyiyi hamsolsun.
    Corap konusu benim pek kafama yatmadi

lastik konusu ilginç... yaşanılan yerin koşullarına göre seçimler ciddi değişiklik gösterebilir... istanbul'da yaşayıp arada sırada dağa çıkan birisi için kuru ve ıslak performansı daha yüksek olan veya her yol koşulunda makul tutunma sergileyen lastikler tercih edilmeliyken; erzurum gibi kar-buz yoğun bir kentte yaşayanlar çivili veya kar-buz performansı daha yüksek modellerden tercih edebilir... genelde kar-buz performansı yüksek olanlar kuru ve ıslak zeminde daha düşük tutunma sergileyebiliyorlar... veya daha gürültülü oluyorlar vs... şahsım adına, aracı normal yol koşullarında pek zorlamadığımdan ağır kış koşullarına uygun lastikler favorimdir...

ek: çorap güzel ama zincir her zaman lazım...

Sayfa 26/47 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler