Bel fıtığı
Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bel fıtığı

Standart Bel fıtığı

Dün doktora gittim belimde ağrı vardı, bööle ağrıyomu - yok, bööle nasıl - yok evrelerinden sonra röntgen + kan tahlili istedi neyse gittik yaptırdık. Kanda bi falso yok, filme baktı bundan bişey görünmüyo MR alalım dedi, gittim MR çektirdim o yarım tabutun içine girerek. MR ı çeken arkadaş geldi "abi sen birde bel MR ı çektirt" dedi ... Hastalık hastası bir bünyeye sahip olan bende nabız bir anda 120 leri buldu tabi. "Nooldu ya neden" falan ... Gel dedi, ekranda gösterdi bel fıtığım varmış, "ağrıların bundan olabilir ama tabii en kesin teşhisi doktor koyar" diyerek yolladı beni.

Bel fıtığı olupta board yapan varmı ?
    Sporla düzelirmi bu salak şey ?
    Bel veya sırt koruması ne kadar fayda sağlar ?

Ziyaretçi

Standart Cevap: Bel fıtığı

geçmiş olsun...doktorunla tekrar görüşmemişsin sanırım..bakalım o ne diyecek..yani hangi safada fıtığın..bu önemli tabiki..arkadaşım bel fığı ile yıllarca amatör futbol oynadı..düştü kalktı..umarım senin için de sorun teşkil etmez.....

MR ı çektirdiğim yerden yarın alacağım sonuçları, yani eleman bana çıkartıpta gösterdi ve bel MR ıma ek olarak o fıtık sekanslarını da koydu sağolsun. Eleman "benim gördüğüm ilerlemiş fıtık" dedi, o an beynimden kaynar sular indi zaten. Bu haftasonu gidip takım taklavatı alıcam yaşadığım olaya bak.
    Ya bende bu yaz komple takıldık tık yok geldik bi halı saha maçı yapalım dedik sabah yataktan kalkamadım, kas spazmıdır dedik geçtik ama olay öyle değilmiş.
    E hayırlısı artık ...
    İnşallah önemli bişey değildir ya, kafayı yerim heralde ...

Angry Cevap: Bel fıtığı

aynı sey bende'de mevcut

doktor
    kilo varsa zayıflama
    yürüyüs
    yüzme
    futbol yasak

ha sonra geciyormu gecmiyor agrılar azalıyor kilo alırsan agrılar baslıyor
    suan kayak yapabiliyorum ters harekette kalabilirsin dikkat etmen lazım
    ???

ağrıların şiddeti ve sıklığı önemli... şiddeti artıyorsa ve daha sık görülüyorsa operasyonu tercih etmek faydalı olabilir... ancak ameliyat olmak istemiyorsanız kilo vermeyi ve fizik tedaviyi deneyebilirsiniz... başarırsanız ameliyatsız idare etme ihtimaliniz var...

Ziyaretçi

Dur yaa..hemen sıkıntı yapma..bakalım doktorun ne diyecek..ayrıca tek doktorla da yetinme bence..

Thumbs up Cevap: Bel fıtığı

kesinlikle ameliyat olma doktorlar bile en son cagre diyorlar

sag veya sol bacak arka adelede cekte titreme uyusma ile baslar mu meret

doktor bakdıgında benden
    emar istedi ve sag bel 2 omurga arasında kararma sıkısma oldugu tesbit etti
    sonrası
    20 adet kırmızı renk'de igne verdi
    2 kutu degisik ilac verdi
    1 kutu dısı kırmızı pomad verdi bu ilac niyetine geciyor direk nufus edince
    yatakda yatıs sekline dikkat etmen lazım
    yerde eksersiz hareket verdi
    isyerinde masa bası isinde calısıyorsan eger agrın olursa bırakıp 5 dk yürümen lazım
    6 ay sonra kontrol
    fizik tedavi vermedi sana verebilir ??? yaptırmaya baslayınca o bölgeyi sogutmaman lazım
    kasılıyor ve kalıyorsun öyle sonrası tahtanın üstünde uyuyorsun basımızdan gecenleri söylüyorum

ama allaha sükür olsun
    suan sadece
    yürüyüs yapıyorum
    biraz kilo aldım pomadı kullanıyorum agrı olunca ????
    baska bir problemim yok

Zaten ameliyat olmak aklımın ucundan bile geçmiyor ve araştırdığıma göre benimki pek öyle ameliyatlık gibi değil (tabii bunu doktorlar söyleyecek).
    Benim arka adelede çekme uyuşma olmuyor ama hafif bir ağrı giriyor diz arkasına kadar nadiren.
    Benim ağrı genelde bel kısmında ve sabit kaldığımda hissediliyor,yürürken koşarken hiçbir ağrım sızım yok. Sabahları belimde ve sol kalçamda ağrı oluyor çorap giyerken bile zorlanıyorum ama sonrasında pat diye geçiyor iki hareket edince.

Kilom var ama o kadar fazla değil 176 yım kilo 77 - 79 gidip gelir.

Benim için önemli olan snowboard ve kitesurf ü engellemesin yeter.
    Futbola aşığımdır iyide top oynarım ama oynamasamda olur.

Alıntı aaa Hulki abii diilmi o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten ameliyat olmak aklımın ucundan bile geçmiyor ve araştırdığıma göre benimki pek öyle ameliyatlık gibi değil (tabii bunu doktorlar söyleyecek).
    Benim arka adelede çekme uyuşma olmuyor ama hafif bir ağrı giriyor diz arkasına kadar nadiren.
    Benim ağrı genelde bel kısmında ve sabit kaldığımda hissediliyor,yürürken koşarken hiçbir ağrım sızım yok. Sabahları belimde ve sol kalçamda ağrı oluyor çorap giyerken bile zorlanıyorum ama sonrasında pat diye geçiyor iki hareket edince.

Kilom var ama o kadar fazla değil 176 yım kilo 77 - 79 gidip gelir.

Benim için önemli olan snowboard ve kitesurf ü engellemesin yeter.
    Futbola aşığımdır iyide top oynarım ama oynamasamda olur.
    ikisinde de bele ciddi yük biniyor... dikkatli olmanızda fayda var...

ameliyat olmanı gerektirecek bisey yok sikayetlerine bakılırsa.
    senin cozumun sıkı bir rehabilitasyon programıyla hallolur gibi
    ama aksatmadan tavsiye edilecek egzersizlere basla
    bazı sporlardan da feragat etmen gerekicek
    tabi ilk cumlem dogru cıkarsa
    istanbuldaysan bana da ulasabilirsin
    ozelden mesaj at
    gecmis olsun

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler