Bel fıtığı - Sayfa 3
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
24 sonuçtan 21 ile 24 arası

Konu: Bel fıtığı

Standart Cevap: Bel fıtığı

sakin olalım değerli üyeler...

yol kenarlarında bel fıtığı çekilir yazıyor. Birde cep telefonu falan oluyor. Ben onlardan birini tavsiye ederim. Kesin çözüm.

Kardeş geçmiş olsun. Bir hikaye de benden:

Yıl 1998, uzun yıllar lisanslı amatör basketbol oyunculuğu yaptıktan sonra, üniversitede spor imkanları az olduğu için sahalardan uzaklaşmak zorunda kaldım. Ama 6 yaşından beri koşturan bünyeyi durdurmak mümkün değildi elbette. Bostancı, Caddebostan, BÜ sahası ve Koşuyolu parkındaki basket maceraları ile devam ettim. Birgün gene Koşuyolu'nda oynarken, yerde biriken toz partiküllerinden dolayı ayağım kaydı ve deyim yerindeyse bacaklarım ikiye ayrıldı neredeyse. 2 hafta oturduğum yerden kalkamadım. Tomografiler, Mrlar, kas gevşeticiler, kültür fizik hareketleri ve fizik tedavi seansları tam 10 yıl devam etti. Hayatım değişti, hareketlerim kısıtlandı vb vb. ama sonuçta çok da uzun bir yol kat edebildiğimi söyleyemem. Ameliyatı hiç düşünmedim. Olsaydım belki daha erken kurtulabilirdim. Ama riske girmedim. Bu arada eşim de bir yoga üstadıdır ve kendisi de bir ara bel ağrıları çekti, bunun üzerine de gidip bu konuda kendi üstatlarından, internetten vb toparladığı bilgilerle bir yoga seansı aranje etti. Bu seansı bana ilk uygulattığı günden itibaren bel ağrılarımdan tamamen kurtuldum!
    Sonuç; kim ne derse desin, yaşanmış bir örnek olarak, pozitif bilimlere inancı tam olan biri için, yoga bu konulardaki en üst nokta çözüm diyebilirim. Tavsiye ederim.
    Alıntı aaa Hulki abii diilmi o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün doktora gittim belimde ağrı vardı, bööle ağrıyomu - yok, bööle nasıl - yok evrelerinden sonra röntgen + kan tahlili istedi neyse gittik yaptırdık. Kanda bi falso yok, filme baktı bundan bişey görünmüyo MR alalım dedi, gittim MR çektirdim o yarım tabutun içine girerek. MR ı çeken arkadaş geldi "abi sen birde bel MR ı çektirt" dedi ... Hastalık hastası bir bünyeye sahip olan bende nabız bir anda 120 leri buldu tabi. "Nooldu ya neden" falan ... Gel dedi, ekranda gösterdi bel fıtığım varmış, "ağrıların bundan olabilir ama tabii en kesin teşhisi doktor koyar" diyerek yolladı beni.

Bel fıtığı olupta board yapan varmı ?
    Sporla düzelirmi bu salak şey ?
    Bel veya sırt koruması ne kadar fayda sağlar ?
    En Güncel Pist ve Kar Rehberi, Canlı Kameralar

gecmis olsun bende de bel ftigi baslangici var agrisi ayaklarima kadar iniyo kayak yada snobort yaptigim zaman daha iyi hissediyorum kendimi sporun hangisi olursa olsun faydalidir yüzme de cok iyi geliyo spor yapalim saglikli yasayalim
    İkinci el ve sıfır Avusturya imalatlı Kayak, Snowboard, Snowblade, Kayak Ayakkabısı, Kayak elbiseleri, Kasklar, Batonlar...

www.ikincielkayak.com

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Bu Konudaki Etiketler