Menisküs Yırtığı ile Snowboard Yaparken Kullanılacak En iyi Dizlik veya bandaj Hangisi ?
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Menisküs Yırtığı ile Snowboard Yaparken Kullanılacak En iyi Dizlik veya bandaj Hangisi ?

Standart Menisküs Yırtığı ile Snowboard Yaparken Kullanılacak En iyi Dizlik veya bandaj Hangisi ?

Merhaba Arkadaşlar,

Sitemizi takip edenlerin de bildiği gibi geçen bu yaz sezonunda sağ ayağımda menisküs yırtığı tespit edildi :(

Ilk bir ay çok ağrılı geçmesine nazaran daha sonra neredeyse hiç rahatsızlık vermedi. Tabi şimdi havalar soğumaya başladıkça sanki hafiften ben buradayım demeye başladı.

Kışın benim için olmazsa olmaz olan Snowboard u yaparken çok iyi bir ekipmanla bu kışı atlatabilirim diye ümit ediyorum

Zira ameliyat için yeterli zamanım yok , anca önümizdeki yaza ameliyat olabilirim.

Daha önce benzeri şeyleri yaşamız yada duymuş , bilgisi olan arkadaşlar varsa snowboard yapabilmem için en iyi dizlik seti hangisidir , atrıları eksileri nelerdir paylaşırsanız sevinirim

Standart Cevap: Menisküs Yırtığı ile Snowboard Yaparken Kullanılacak En iyi Dizlik veya bandaj Hangisi ?

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Sitemizi takip edenlerin de bildiği gibi geçen bu yaz sezonunda sağ ayağımda menisküs yırtığı tespit edildi :(

Ilk bir ay çok ağrılı geçmesine nazaran daha sonra neredeyse hiç rahatsızlık vermedi. Tabi şimdi havalar soğumaya başladıkça sanki hafiften ben buradayım demeye başladı.

Kışın benim için olmazsa olmaz olan Snowboard u yaparken çok iyi bir ekipmanla bu kışı atlatabilirim diye ümit ediyorum

Zira ameliyat için yeterli zamanım yok , anca önümizdeki yaza ameliyat olabilirim.

Daha önce benzeri şeyleri yaşamız yada duymuş , bilgisi olan arkadaşlar varsa snowboard yapabilmem için en iyi dizlik seti hangisidir , atrıları eksileri nelerdir paylaşırsanız sevinirim
    Hımm öncelikle bu konuda motosiklet camiasından yardım alabiliriz dainese markası motosiklet sektöründeki en önemli markalardan biridir clover, suomi gibi markalarda önemli markalardır dizlikler bu anlamda bu rahatsızlığı olan ya da dikkat etmesi gereken değerli arkadaşlarımıza yardımcı olacaktır. Dizliklerde 2 tarz mevcuttur 1. Cırt cırtlı genelde trafikte görmeye alışık olduğumuz bacaklarımızı arkadan saran ve cırt ile duran ürünlerdir bunların kayma konusunda çok ergonomik olacağını düşünmüyorum ama bunu denicem diğeri ise yandan fermuarlı bacaklarımızı her yanıyla saran su geçirmeyen yandan bir fermuar ile sabitlenen tiptekiler bunun daha kullanışlı ve amacına uygun olacağını düşünüyorum

Ziyaretçi

Standart Cevap: Menisküs Yırtığı ile Snowboard Yaparken Kullanılacak En iyi Dizlik veya bandaj Hangisi ?

ilginç çok ilginç ...bize uyar mı denemek lazım..sonuçta bizim malzemeler daha esnek, motorcularınki daha sert değil midir..???

Alıntı bkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginç çok ilginç ...bize uyar mı denemek lazım..sonuçta bizim malzemeler daha esnek, motorcularınki daha sert değil midir..???
    evet özellikle diz kısmı hiçte esnek değildir ben yanımda her iki çeşidini de getiricem ama fermuarlı olan en azından daha kullanışlı olacaktır

Bu arada bu konuda bir ürün satın almak isteyen arkadaşlar bana bilgi verirse bazı motosiklet bayilerini tanıyorum kartutkusu.com a özel indirimler alabilirim

olur mu
    sakın
    gel bana
    bi muayene edelim
    ozelden ulasabilirsin - eger istanbuldaysan, partiye geliyorsan orada olacagım-
    yırtıgın buyurse ileride dizin erken kireclenir
    mudahale gerktirmeyen ufak bi yırtıksa ne yapman gerektigini, ne yapmaman gerektigini, ne kullanman gerektigini anlatırım

Alıntı tin soldier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olur mu
    sakın
    gel bana
    bi muayene edelim
    ozelden ulasabilirsin - eger istanbuldaysan, partiye geliyorsan orada olacagım-
    yırtıgın buyurse ileride dizin erken kireclenir
    mudahale gerktirmeyen ufak bi yırtıksa ne yapman gerektigini, ne yapmaman gerektigini, ne kullanman gerektigini anlatırım
    Merhaba Utku , senin doktor oldugunu unutmuşum abi

Yanımda çekilen Emar filminide getiririm olmazsa , bariz bi yırtık oldugunu bi kaç doktor da soyledi ama ameliyat konusunda hepsi farklı biseyler soyledi.

Bana bu halde dizlikle bile kayamazsın deme de ne dersen de bu akşam
    Bak antibiyotikte alıyom , kendimi içkiyede veremem kalırım dım dızlak

boss kayağa geçmen lazımmış... :P

Benim sol dizimdede menüs küs yırtığı var ve bi kaç doktora gittim 3.derecede yırtık, ameliyattan başka çaren yok dediler ama hem menüsküs dizliği kullanarak hemde güçlendirip buz tedavisi yaparak hiç bir sorun yaşamadan futbol dahi oynamaya devamediyorum, geçen sezonda snowboard öğrenmeye başladım Çok Şükür hiçbir sorunum olmadı. Ancak diz güçsüz kaldığı durumlarda kas sıkışması gibi dizde bir kitlenme oluyor bunu önlemek içinde bileklere kum bağlayarak belirli aralıklarda antremanlar yapıp dizimi güçlü tutmaya çalışıyorum.
    Umarım bu deneyimim yardımcı olur...

geçmiş olsun...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler