ebay ?
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
35 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ebay ?

Standart ebay ?

buradan alıs veriş yapınca maximum kaç para olunca kargoda sıkıntı cekmiyoruz acaba ?
    http://img133.imageshack.us/img133/4789/nhat1ay5.gif
    Atomic Axum bord
    Atomic Black Russian bağlama
    Atomic Kush boot
    Palandöken/ERZURUM
    2011 UNIVERSIADE ERZURUM

Standart Cevap: ebay ?

yanlış hatırlamıyorsam yurtdışından gelen "hediyelerden" normal dönemlerde 100 dolar/euro, yılbaşı-bayram gibi dönemlerde ise 300 dolar/euro ya kadar vergi alınmıyor... bu tutarları aşıp üst sınırı 1000 dolara kadar olanlardan %10, 1000 dolardan fazla olanlardan ise cinsine göre "kdv + ötv + gümrük" alınıyor...

valla kazanç bence çok iyi. ben daha bugün burton t6 162 boardu ( 2009 model ) 612 dolara satın aldım ( shipping dahil ) t6 nın tr satış fiyatına göre çok rahatlıkla karşılaştırma yapabilirsin. şu anda beklemedeyim. muhtemelen 15 - 20 gün içerisinde board elime ulaşır. sabırsızlıkla beklemekteyim. bu arada gümrüğe bile takılsa ödiyeceğin gümrük vergisi %10 yani çok bi para değil. bu arada hazır konu açılmışken ebayden board alıpta ulaşım süresi hakkında bilgi verebilecek arkadaş varmı aramızda.

Alıntı justitiaomnibus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla kazanç bence çok iyi. ben daha bugün burton t6 162 boardu ( 2009 model ) 612 dolara satın aldım ( shipping dahil ) t6 nın tr satış fiyatına göre çok rahatlıkla karşılaştırma yapabilirsin. şu anda beklemedeyim. muhtemelen 15 - 20 gün içerisinde board elime ulaşır. sabırsızlıkla beklemekteyim. bu arada gümrüğe bile takılsa ödiyeceğin gümrük vergisi %10 yani çok bi para değil. bu arada hazır konu açılmışken ebayden board alıpta ulaşım süresi hakkında bilgi verebilecek arkadaş varmı aramızda.
    Ebay dan bir sürü malzeme alındıgını gordum ama Board alındıgına ilk kez şahit oluyorum. Daha önce alınmamasının nedeni de boardun gelişinseki zorluklar ve gümrük olayıydı. Bizlerde meraklar bu işin sonuçlanmasını ve maliyetleri öğrenmek isteriz

Buradaki sitede herşey çok güzel açıklanmış. Ebay alışveriş rehberi gibi birşey

Ebay Alışveriş | Yurtdışı alış veriş | Yurtdışı Alışveriş Siteleri | Alış Veriş Siteleri | Ebay Açık Artırma | Ebay Türkiye | Ebay Alış veriş

Soltarafta alışveriş ipuçlarına tıklayarak prosedür hakkında bilgi edinebilirsin.

Ben kayak takımı almıştım ama 1 ayda gelmişti, tabi bunda Xmas tatilinin büyük etkisi olmuştu.

benimde daha önceden araba parçası bile getiren arkadaşlarım oldu ebayden.. boardun pek sorun olacağını sanmıyorum ki daha önceden board getiren birisinede şahit olmuştum. benim şöyle bir avantajımda var. devamlı yurtdışına ihracat yapan bir firma olduğumuzdan ihracat işlerimizi yapan firma eğer gümrükte sorun çıkacak olursa yardımcı olabileceklerini söylediler. bakalım bende merak içerisinde beklemekteyim.... bu arada boardu aldığım çocuk devamlı avrupaya board göndermiş bir çocuk o yüzden international shipping olayında deneyimli.

evet gümrüksüz olarak ebayden ilk snowboard getiren insan olarak tarihe geçeceğim heralde. Biraz evvel izmir posta gümrük müdürlüğünde görevli, memurla telefonda konuştum. Kendisi paketimi işlediğini söyledi. Bende bundan sonra ne yapmam gerektiğini sordum gümrük için orayamı gelmem lazım falan diye sorular sordum. Kendisi 2 dkka beklememi söyledi yanındaki biriyle konuştu ve benim kargomun gümrükten muaf olduğunu adrese paketi göndereceklerini söyledi. Bende tr tarihindeki gümrüksüz snowboard getiren ilk insan olarak adımı tarihe yazdırdım

Ziyaretçi

evet gümrüksüz olarak ebayden ilk snowboard getiren insan olarak tarihe geçeceğim heralde. Biraz evvel izmir posta gümrük müdürlüğünde görevli, memurla telefonda konuştum. Kendisi paketimi işlediğini söyledi. Bende bundan sonra ne yapmam gerektiğini sordum gümrük için orayamı gelmem lazım falan diye sorular sordum. Kendisi 2 dkka beklememi söyledi yanındaki biriyle konuştu ve benim kargomun gümrükten muaf olduğunu adrese paketi göndereceklerini söyledi. Bende tr tarihindeki gümrüksüz snowboard getiren ilk insan olarak adımı tarihe yazdırdım
    dur bi... gelsin bakalım:001_smile:

Ehue , valla gerçekten bende daha önce bu tarz bişey duymamıştım

Bi dalgınlığa denk geldin sanırım

Sağsalim eline ulaşınca bizimle de paylaşırsan sevinirim. Bir de satıcı ismi öğrenirsek deneme imkanı olabilir. İnşallah gönlünce gelir.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon