Uludag Kayak Merkezi inde Ağaoğlu Otel ve Pist Kapaniyor , Alkoçlar Pistleri de yolda :( - Sayfa 15

Sonuçlar: Ali Ağaoğlu nun Pistleri kapatma kararını destekliyor musunuz ?

Katılımcı sayısı
118. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

8 6.78%
  • Hayır

93 78.81%
  • Benim için bir önemi yok

17 14.41%
Sayfa 15/16 İlkİlk ... 513141516 SonSon
152 sonuçtan 141 ile 150 arası

Konu: Uludag Kayak Merkezi inde Ağaoğlu Otel ve Pist Kapaniyor , Alkoçlar Pistleri de yolda :(

Standart Cevap: Sorular sorular...

Alıntı meddah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    durumu sadece bu forumdan takip ettim, kavramaya çalıştım. Başka internet kaynaklarında araştırmadım. Uludağ'da da hiç bulunmadım.

Kafamda bir iki soru belirdi, cevaplayabilirseniz memnun olurum.

1. Pistlerin sahipliği kimdedir? Tapusu kime aittir? Belirli bir periyotta firmalara hangi yolla kiralanır?
    2. Telesiyejlerin karı işletmeci firmaya ait olduğu gibi, güvenlik, fiyat politikası, bakım-onarım prosedürü de tamamen bu firmaların mı egemenliğindedir? Buradaki denetim mekanizmaları nelerdir, nasıl işler?

Ağaoğlu, buraya en başta oteli inşa ederken ruhsatsız olacağını bile bile inşa ettiğini kendi söylüyor. Burdaki durum şu mudur;

ağaoğlu: Ben uludağ'a otel yapayım çok güzel iş yapar.
    Devlet: Kaçak yapı sınıfına girer, yapamazsın.
    Ağaoğlu: Eyvallah! Nasıl olsa denetim yok. Hih hih hiii
    --inşaat başlar, biter, yıllar geçer, paralar kazanılır--
    rte: Uludağ davos olacak!
    Ilgili bakanlıklar: Ağaoğlu, senin yapıların kaçak. Yıkacağız bunları!
    Ağaoğlu: Sıkıyosa yık! Burda bu kadar istihdam, şu kadarlık ekonomik potansiyel var. Turizmi baltalayacaksın!

Sanki bana ağaoğlu'nun şu an söylediği doğru görünse de başlarda yaptığı yanlış geliyor. Devlet de doğru dürüst denetlemediği için hatalı tabi!
    pistlerin esas sahibi (tapusu) bedenterbiyesindedir 50 yıllığına kiralanır pistler yatırım butçesi kiralıyan şahsındır ağaoğlu pistleri acmıyor ve kirasını ödüyor üştüne ustlük haklı imiş gibi bide benım kaçak yapılarımı yasallaştırın diyor resmen bunca sene uludağda kimse otelereri ne aramis nede sormuş esas korkulcak konu her nedense senelerdir süren otellerin taşınma purojesi var bu porjede otel sahipleri puruz çıkardığı için otelcilerin üzerine gelıyorlar

Standart Cevap: Uludag Kayak Merkezi inde Ağaoğlu Otel ve Pist Kapaniyor , Alkoçlar Pistleri de yolda :(

Dostum pistler kaçak olmuyor arkadaşın söylediği gibi kiralanıyor sadece oteller kaçak sayılıyor aga'da butun pistleri kiralamış şimdi onları ister açar ister açmaz gidip kar tutkusu olarak bi elinimi öpsek nappsak
    Erdem Şaşmaz

Belmare Hotel**** - Kuşadası
    www.belmarehotel.com

Standart Cevap: Uludag Kayak Merkezi inde Ağaoğlu Otel ve Pist Kapaniyor , Alkoçlar Pistleri de yolda :(

Alıntı kHaiN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum pistler kaçak olmuyor arkadaşın söylediği gibi kiralanıyor sadece oteller kaçak sayılıyor aga'da butun pistleri kiralamış şimdi onları ister açar ister açmaz gidip kar tutkusu olarak bi elinimi öpsek nappsak
    pistleri kiralayan idari makamın kullanabileceği hukuki yollar var aslında... tabi şu ana kadar kullanmamaları bundan sonra da kullanmayacaklarını işaret ediyor ya... neyse... :001_smile:

Tam da şu aralar hukuki yollar devreye girmiş durumda...pistler için.

Alıntı ayla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam da şu aralar hukuki yollar devreye girmiş durumda...pistler için.
    Bir Türkiye klasiği olarak, hukuki sürecin sonuçlanması 4 yıl sürmez diye umalım...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Alıntı Bombadillo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Türkiye klasiği olarak, hukuki sürecin sonuçlanması 4 yıl sürmez diye umalım...
    sürmez sürmez... ama aga illa ki dava açar, yürütmeyi durdurma alırsa o zaman bu sezon gider... hoş zaten gidik... :001_smile:

Ağaoğlu pisleri bu zezon acmassa pistler acılmaz ama benımde yazdığım gibi esasında benım görüsüm ağaoğlunun pistleri acmaması belediyelerin işine geliyor çunki otelleri yıkmak istiyolar işi yokuşa sürüp hepsini yılırıcaklar uzun vadede zözde otellei yıkıp otelleri 2, bolgenin oralara kurdurup 1, bolge pistlerini 2, bölgeye kadar uzatıcaklarmıs gelde inan bence yıkılan bidaha yapılamaz

toptan yıkım olmaz bence. yani oteller bölgesinin yer değiştireceğini sanmıyorum. iki şeyden biri olacak: ya kaçak dedikleri %5-6'lık eklemeler yıkılacak, ya da devlet imar affı çıkaracak. bence ilk olasılık yüksek. ama bu nisan ayında mı olur, birkaç sene sonra mı olur onu bilemem...
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

dostlar iyi bit kaynakdan bugün aldığım bir bilgi şu şekilde ağaoğlunun isteği zaten yıkılması sadece kendi otelinin değil tümünün çünkü biliyorki eğer böyle bir şey olursa oradaki otellerin sahipleri yasa orda ki kurumlar bu otelleri tekrar yaptıracak güce sahip değiller, ağa da burada bu kozu bekliyor ve düşünüyorki ben tüm uludağa talibim kimin oteli varsa yapılacak kimin neyi varsa yıkılacak herşeyi ile anahtar teslim alt yapısı ile yep yeni bir uludağ olsun ama ben inşaatını yapayım, işte işin sırrı buymuş gerekirse 1 sezon kapalı kalsın uludağ ama baştan aşağı yenilensin evet gerekirse davos muy oluyor ne olursa olsun diyormuş
    DiGiMaN2 / MuRaTm8<br /><br />Birgün Kaybolmuşluk Yoluna Girersen Eğer, Anlarsın Sende Yaşadıklarımı Bu Hayatta seni Severken

sonuç?
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Sayfa 15/16 İlkİlk ... 513141516 SonSon

Bu Konudaki Etiketler