ARK Turizm in ortaklarından Necati KEÇECİ'yi Motosiklet kazasında kaybettik :( - Sayfa 4
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
39 sonuçtan 31 ile 39 arası

Konu: ARK Turizm in ortaklarından Necati KEÇECİ'yi Motosiklet kazasında kaybettik :(

Standart Cevap: ARK Turizm in ortaklarından Necati KEÇECİ'yi Motosiklet kazasında kaybettik :(

Tabi bu iş iki yönlü. Motorsiklet kullanıcısı kurallara ne kadar uygun araç sürüyor? Özellikle hız kurallarına... Burada mantalite 3 aşağı 5 yukarı aynı: ölmekten korkmuyorum. Bu durumda ölen kişinin kendi haline pek de üzülmediğini anlayabiliyoruz. Sevdiğimiz birini kaybettiğimiz için üzülen biziz...

Motorsiklet heyecan işidir. Bunu kullanan ölümü de, sakat kalmayı da göze almış demektir. Hatayı yapan bazen siz olursunuz, bazen başkaları. Trafik kuralları herkes içindir. Kurallara uyalım, uymayanları uyaralım. Uymayan da en ağır cezayı bulsun...
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Standart Cevap: ARK Turizm in ortaklarından Necati KEÇECİ'yi Motosiklet kazasında kaybettik :(

Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsuın Fakat Çok Yanlış Düşüncedesiniz kamera kayıtları mevcut tur rapor lar mevcuttur yol akımı herşey ortada ama siz bilgisiz oldugunuz icin konusyorsunuz olayı ben anlatim size Araç Ortaköy den Beşiktaş İstikametinde orta şeritte gitmekteydi ve ortaköyden beşiktaşa o saatte cok yogun oldugunu herkerz biliyor evet trafik sıkışıktı ve akmıyordu beşiktaştan ortaköye giden istikamet ise boştu necati ise orayı boş görüp ters yönden girdi zaten o araça çarpmamış olsaydı bi öndeki araçta dönmekteydi ona çarpardı bi düşünün arkadaşlar necati kendi şeridinde gelmiş olsaydı en fazla 30 40 ile gelebilirdi o trafik te bu hızla ölüme sebebiyet vermez lütfen kimsenin günahını almayın önce araştırın soruşturun ondan sonra yorum yapın biri işten geliyordu diyor teki karşıdan geldik görüştük birlikteydik felan diyor ben adalet karşısına cıktım ve cezam neysede cekımeye razıyım he üzülmedim mi cok üzüldüm sonuc itibariyle ne o beni tanır ne de ben onu tanırım kasten yapılmış birşey değil bende çok üzüldüm keşke olmasaydı ama kaza sizin bildiginiz gibi değil arkadaşlar ve alkol diyorsunuz 0 91 alkol vardı yane 2 bira içmiştim deniyenilirsiniz 2 biradan okadar promil cıkıyor yane şurum yerindeydi ve herşeyi hatırlıyorum allah rahmet etsin mekanı cennet olsunnnnn lütfen yayınlarmısınız isterseniz kaza raporları görüntüleri hepsini sizlerle paylaşa bilirim
    Konu oliver_han tarafından (13-04-2010 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: büyük harfler küçültülmüştür

rahmetlinin karşı şeride geçmesi asli kusurdur... ancak sizin promil sınırını aştığınız ve yine asli kusurlu olduğunuz gerçeğini değiştirmez... yasal sınır 0.50 iken 0.91 promil alkollü çıktığınızı yazmışsınız... sınırın neredeyse iki katı kadar alkollüsünüz... ki bilen bilir iki biradan fazlası gerekir o promil için... üstelik o değer hastanede ölçüldüyse kaza anında çok daha fazla alkollü olmanız da mümkün...

velhasıl yaşanan üzücüdür... ancak alkollü araç kullanmanın herhangi bir mazereti olamaz...

geçmiş olsun...

Tekrar hepimizin başı saolsun, Allah rahmet eylesin

Kaza da ne oldu bitti bilmiyorum, lafım da bu kazadan bağımsız ama alkollü araç kullanmak hangi akla hizmet anlayamıyorum. Büyük sorumsuzluk.

Vefat eden şahsa Allah rahmet eylesin, diğer arkadaşa geçmiş olsun dileklerimle...

2 biradan o kadar promil çıkıp çıkmayacağı birçok değişkene bağlıdır. 1 biradan bile çıkması bence mümkün olabilir. neticede ölçüm sonucu olan 0,91 promil > 0,50 promil olduğuna göre yasalar sizin durumunuzu açıkça ortaya koyuyor. olmuşla ölmüşe çare bulunmaz. gidene allah rahmet eylesin, kalanlara sabır versin, size de bir daha böyle elim vakalar yaşatmasın.

ekleme: ayrıca sizin o yolda U dönüşü yapmanızın trafik kurallarına uygun olup olmadığını da bir düşünün isterseniz. 0,91 promilin verdiği dikkat dağınıklığı zaten farkedilmesi zor olan motorsikleti görmenize engel olmuştur muhtemelen. bu işin neticesinde ne ceza alacaksınız gibi görünüyor?
    Konu Gökbey tarafından (13-04-2010 Saat 19:27 ) değiştirilmiştir.
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Kusura bakmayın ama ne olursa olsun bu bir kaza ve iki tarafta büyük acılar ve sıkıntılar çekmişlerdir buna adım gibi eminim. Neden bu kadar çok üstüne gittiğinizi anlayamadım ve anlayamadığım neden tek suçlu olarak gösteriliyor. Bu yargısız infazdır başka bir şey değildir. Lütfen biraz daha adil olun arkadaş resmi belgeleri ortaya koyarım diyor isteyin çıkarsın sonrasında hatalıyı belirleyin... Hee birde şöyle acı bir durum söz konusu bir kişi mezara gitmiştir diğer kişide ceza alacaktır ikiside acı bir olay ama lütfen biraz daha yargı yapın ve resmi belgeleri isteyin...

tekrardan bu foruma giriş yapacağını sanmıyorum ben. öyle geldi yazdı gitti işte. belge filan koyacağı varsa koyardı.

olayı uzatmamak adına konuyu kilitliyorum... Allah rahmet eylesin...

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Bu Konudaki Etiketler