İstanbul a yakın denize girilebilecek tatil adresleri ve yazlıklar ? - Sayfa 16
Sayfa 16/16 İlkİlk ... 6141516
156 sonuçtan 151 ile 156 arası

Konu: İstanbul a yakın denize girilebilecek tatil adresleri ve yazlıklar ?

Standart Cevap: İstanbul a yakın denize girilebilecek tatil adresleri ve yazlıklar ?

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında şu anda yaz planı içim tam vakti, geçen sene %40 - 50 indirimleri kaçırmıştık ama bu sene önceden yerimizi alalım istiyorum
    sizde haklisinis aslinda,
    yazin gidecek olanlar icin tam ideal zaman reservation lar icin.
    The Mentalist

!!!...Stand By...!!!

Standart Cevap: İstanbul a yakın denize girilebilecek tatil adresleri ve yazlıklar ?

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 senedir yaz tatilimizde kaldığımız Turunç Gül pansiyona bu senelik ara vererek Ayvalık Sarmısaklı tarafına geçelim diyoruz.

Ayvalık Sarmısaklı ve Cunda adasını bilen (bir kere gitmiştim ama cok iyi hatırlayamıyorum ) otel ve pilaj bilgisi verebilecek var mı ?
    Emrah Bey kısaca buraları anlatmaya çalışayım;

Plaj olarak Ayvalık ve Cunda maalesef çok da iç açıcı değildir, Cunda da (Ada olmasına rağmen) denize girilecek doğru dürüst bir yer bulamazsınız, Bu bölgede Sarımsaklı plajlarının herhangi bir alternatifi yoktur. Sarımsaklı plajlarına gelince, çok meşhurdurlar doğru ama etrafta bir yeşillik göremezsiniz, rüzgar çıktığında çöl fırtınalarına benzer, aşırı kalabalıktır.

Eğer uzun süreli bir tatil planlıyorsanız bir hafta sonu gelip buradan keyif alıp alamayacağınızı kendiniz değerlendirin derim.

Sezon kısa olduğu için de konaklama fiyatları güneye nazaran daha yüksektir.

Bu yazdıklarıma bakarak memleketimden hoşlanmadığımı düşünmeyin, yüksek sezon dışında Ayvalık ve Cundaya (Max 1 gecelik) seyahatler yapmayı çok severim ama daha uzun süreli sıkıcı olur.
    Cunda'ya sonbaharda gitmek daha keyiflidir.

Eğer merak ettiğiniz herhangi bir konu olursa cevaplamaya hazırım, önceden bir keşif turuna gelecek olursanız müsait olursam size eşlik ederim.

Saygılar...

Ben Ayvalık Sarımsaklı'yı çok severdim. Eskiden bizim Karayolları'nın orada misafirhanesi vardı. Her yaz oraya kampa giderdik ailelerce. Çok güzel günlerim geçti. Ama şimdi orayı malum hükümet yıktı !

Çocukken çok eğleniyorduk tabi ama artık benim için dinlenmek ve kafa dinlemek için güzel bir yer. Yazın bazen haftasonları gidiyoruz. Ancak fazla süre kalmak sıkabilir. 3-4 gün kalınacak biryer. Bu arada Kumsalı harikadır. Çok güzel bir kumu vardır.

Otel olarak Berk Otel'de kalıyorum gittiğimde.

Konuda ara dedim , Erdek çıkmadı , idoyla 2-2,30 saat bandirma bandirmadan 15-30dk Erdek. İstanbuldan yazliği olanlar her haftasonu gelir yazin , birde Erdeğe yakin Ocaklar köyü var nedense oralarda bu siralar cok popüler , yerli yabanci turist akinina 2 senedir oteller yetersiz kaliyor ocaklarda. Ocaklarda Erdekten 15dk uzaklikta yaklasik.

Erdeğe gelirseniz bana bir ÖM atin , elimden geldiğince gezdiririm.

Ek:
    Otel fiyatlari ve pansiyon fiyatlari hakkinda malisef hiç bilgim yok , denizi ara ara bozsada çoğu zaman sakindir , rüzgarin yönüne göre (denizden karaya) bazen denizanasi olabilir. Denizanalari zararsizdir.

Biraz kolaya kaçtım ama google görsellere bakabilirsiniz.
    http://www.google.com.tr/images?hl=t...i=g10&aql=&oq=

Buda ocaklar:
    http://www.google.com.tr/images?hl=t...&aqi=&aql=&oq=
    Konu -TK tarafından (08-03-2011 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir.

kadiir35
    Ziyaretçi

ayvalıkta 16 ay mecburiyetten kaldım askerligimi orda yapmıstım.. malum 10 yıl kadar geçti üzerinden.. tabi gideceksen cunda adasına geçerken t.c nin ilk boğaz köprüsünden geçmiş olacaksın..adada papalina yemelisin ama büyük restoranlara gitme derim sahilde sıralı küçük balıkçılar var oraya gidebilirsin yanında çorba istermisin diye sorarlar.(çorba:kapalı bardakta bira sanırım ruhsatları yoktu belki hala öyledir) ayvalık merkezde avşar büfeden karışık tost yemelisin..şeytan sofrasına çıkıp gün batımında bol bol foto çekebilirsin.akşam üstü deniz manzaralı piknik alanında mangalda yak mutlaka..midilli adasını çıplak gözle görebilirsin (mültecilerin çogu burdan midilliye ordan avrupaya kaçmaktadır) geçmek istersen küçük bir bot yeterlidir.. küçükköy sarımsaklı plajı çok güzel fakat gece-gündüz yoğundur kalabalıktır.sarımsaklıda geceleri barlardan gürültüde olabiliyor birde altınovada iskele plajı vardı daha sakin denizi sarımsaklı kadar güzel olmayabilir..(iskele: denizin ortasında plaj) ayrıca sarımsaklının devamında badavut sahili var orasıda çok yoğun olmuyor..tabiki olmazsa olmazı tekne turuna çıkmalısın
    Konu kadiir35 tarafından (08-03-2011 Saat 22:33 ) değiştirilmiştir.

Valla bende işten güçten birde masrafı daha az olsun diye İstanbul'un dışına çıkmadan bu çevrede plajlar aramaya başlamıştım, aramızdaki erkek arkadaşlar için değil ama benim gibi bayanlar için sarıyer altınkum bayanlar plajını tavsiye edebilirim. Tavsiye etmemdeki nedenler hem bu yüzme işleri kadın kadına çok rahat oluyor hem de suyu berrak, birde üstüne üstlük servisleri olduğundan yüzüp yüzüp yorulup birde yol derdi çekmiyorsunuz http://kadinlarplajiservisi.com/ adresini arayıp plaja gidip gelebiliyorsunuz. Tabi bu şekilde başka önerileriniz varsa bende faydalanabilirm

Sayfa 16/16 İlkİlk ... 6141516

Bu Konudaki Etiketler