Kayak ya da Board Yaparken Kaskımızı Mutlaka Takalım - Sayfa 6
Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
157 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Kayak ya da Board Yaparken Kaskımızı Mutlaka Takalım

Standart Cevap: Kaç kişi çıkıpta kayak yada board yaparken ben sürekli kask takıyorum der?

Alıntı nitebore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet evet.. ben de marka ve tavsiyelere acigim.. nereden kaca alabiliriz? alirken nelere dikkat etmeliyiz?
    yukarıdaki açıklama dışında nelere dikkat etmeli?

kafana ilk taktığında bir miktar rahatsız edebilir... ancak bi 5-10dk. kalsın... ondan sonra karar vermek sağlıklı olur... sezon boyunca kaskın içine bere de giyebileceğini hesap ederek hem bereli hem beresiz denemen faydalı olur...

Standart Cevap: Kaç kişi çıkıpta kayak yada board yaparken ben sürekli kask takıyorum der?

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla nitebore... spx e çok dikkat et... neden? spx'ten kask alırken dikkat etmemişim... daha sonra kaskını değiştirdim... değiştirirken geçen senenin mamulünü bu seneninki gibi satmışlar... üstelik utanmadan üretim tarihi etiketinin üzerine bu senenin tarihini yapıştırmışlar... bir mola esnasında bakarken fark ettim... üsttekini sökünce acı gerçeği ortaya çıkarttım... bir de biliyorsunuz kasklarda kullanılan malzemenin ömrü var... max. 5 sene... 5 seneden sonra darbe-çarpışma hallerinde kendisinden beklenen faydayı sağlayamayabileceğine ilişkin uyarı kitapçıklarda yer alıyor... haliyle spx o 5 senenin %20 sini çalmış oldu... hoş %40 indirim yapıyordu o dönem galiba, bu yolla bir miktarını çıkarttı işte... >:( uğraşmak istemediğim için değiştirmeye kasmadım... ama durum budur... illa spx olması şart değil, başka mağazalardan da alırken mutlaka kaskın içinde-üzerinde üretim tarihi olmasına ve etikette oynanma yapılmamış olmasına dikkat edin...

valla bak bunu duymamıştım baba,
    demekki bayat kask almamak laaazım,
    bir iki tavsiye de ben paylaşmak isterim,
    şimdi kaskı secerken, elimize alıp, şöööyle bir tartıyoruz, dibini kokluyoruz, böyle tatlı bir koku gelmesi lazım, bide bir iki şaplak atıyoruz (tok ses çıkması lazımmış) eger bu denemelerde problem çıkmazsa, o kaskı alabiliriiizz ;D;D;D;D
    Konu my10ez tarafından (10-04-2009 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.
    murat
    kadıköy(tr)/almaata(kz)
    there'salotgoin'on

Alıntı my10ez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bak bunu duymamıştım baba,
    demekki bayat kask almamak laaazım,
    bir iki tavsiye de ben paylaşmak isterim,
    şimdi kaskı secerken, elimize alıp, şöööyle bir tartıyoruz, dibini kokluyoruz, böyle tatlı bir koku gelmesi lazım, bide bir iki şaplak atıyoruz (tok ses çıkması lazımmış) eger bu denemelerde problem çıkmazsa, o kaskı alabiliriiizz ;D;D;D;D
    karpuzdan anlayan kasktan da anlar yigidim... ;D

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karpuzdan anlayan kasktan da anlar yigidim... ;D
    yaw beyler pes... surada ciddi ciddi birsey sorduk, onu bile geyige cevirmissiniz;D

marka yok mu marka? hani iyidir degildir.. bazilari board'culara da kayakci kaski vermeye calisiyor, mantikli midir? evetse nereye kadar? (kafana darbe alana kadar derseniz kulahlari degisecegiz>:(:p;D)
    kaski bereli/beresiz kullanmak arasindaki fark sadece konfor/isi ile mi ilgilidir? hangisi daha sagliklidir?

butun gun soru uretebilirim, yeter ki yanitlayan bulayim ;D

yaw beyler pes... surada ciddi ciddi birsey sorduk, onu bile geyige cevirmissiniz;D

marka yok mu marka? hani iyidir degildir.. bazilari board'culara da kayakci kaski vermeye calisiyor, mantikli midir? evetse nereye kadar? (kafana darbe alana kadar derseniz kulahlari degisecegiz>:(:p;D)
    kaski bereli/beresiz kullanmak arasindaki fark sadece konfor/isi ile mi ilgilidir? hangisi daha sagliklidir?

bence kayakcılar başka boarcular başka kask kullansın,
    hayır bir sebebi yok bu isteğimin, maksat ayrımcılık olsun ;D

hayır sonucta, kayakcıların kafası daha mı büyük ? yada boardcuların kafasımı daha angular ;D;D;D
    aşağı yukarı aynı işlev esnasında düşücekler be nitttt'cim, hemde düşülen zeminde genellikle aynı ;D;D;D ,
    sen niye bu soruyu sordun ki şimdi, bende akşama kadar bu soru üzerine geyik yapıcak malzemeyi çıkarabilirim inan valla ;D;D;D a
    ahhaahahahah, çok kötüyüm yaa, ;D
    murat
    kadıköy(tr)/almaata(kz)
    there'salotgoin'on

Boss Proshop'tan almıştı. Poc marka yanılmıyorsam. Ben de gittim ama istediğim beden ve rengi bulamadım. Oradaki kasklar hem küçük, hem hafif, hem de güzel. Hemi de güvenilirdir herhalde.

Ben SPX'ten Rossignol almıştım, modelini hatırlamıyorum, ezgi'de de var yeşil renkte. Biraz büyük bişi.
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

valla ben bereyle takıyorum, öyle alıştığım için daha rahat geliyo, beresiz sanki üşürmüşüm gibi hissediyorum ama çoğu yerde satıcılar beresiz takmak konusunda israr ediyolar, seneye kaskın içine takmak için rossignolün termal beresinden alıcam hem çok ince hem de terletmiyor...
    kayakçı - boardçu kaskı diye bişi yok yaw hepsi bildiğin kask işte ;D

valla ben ciddi ciddi yazmış idim, sonra sabotaj oldu :P ;D

marka olarak burton - rossi - poc ilk etapta bulabileceğin markalar... burton da güzel modeller var... kıyafetine uygun olan bi tanesini seçebilirsin... şahsen bereyle kullandım sürekli... kaskın içiyle kafamın temas etmesi hissini sevmiyorum... ayrıca kirlendikçe kaskın içini yıkatmaktansa bereyi yıkatmak daha pratik geliyor bana...

Alıntı my10ez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence kayakcılar başka boarcular başka kask kullansın,
    hayır bir sebebi yok bu isteğimin, maksat ayrımcılık olsun ;D

hayır sonucta, kayakcıların kafası daha mı büyük ? yada boardcuların kafasımı daha angular ;D;D;D
    aşağı yukarı aynı işlev esnasında düşücekler be nitttt'cim, hemde düşülen zeminde genellikle aynı ;D;D;D ,
    sen niye bu soruyu sordun ki şimdi, bende akşama kadar bu soru üzerine geyik yapıcak malzemeyi çıkarabilirim inan valla ;D;D;D a
    ahhaahahahah, çok kötüyüm yaa, ;D
    my10ez işte... :P ;D

yanitlar icin tesekkurler..

@my10ez: sen de dogru yolu bulacaksin bir gun diye umudum var hala ;D

Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler