Kayak ya da Board Yaparken Kaskımızı Mutlaka Takalım - Sayfa 15
Sayfa 15/16 İlkİlk ... 513141516 SonSon
157 sonuçtan 141 ile 150 arası

Konu: Kayak ya da Board Yaparken Kaskımızı Mutlaka Takalım

Standart Cevap: Kayak ya da Board Yaparken Kaskımızı Mutlaka Takalım

Kayak sezonu başlıyor , kask ve koruma konusunu hatırlamak ve hatırlatmak lazım

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayak sezonu başlıyor , kask ve koruma konusunu hatırlamak ve hatırlatmak lazım

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    sapkasiz ve mizraksiz cikmam abi... bortculari arada durtmek gerekiyor... [emoji38]

geçen sene sarıkamış'ta kayarken, orta kafenin orada pistin kenarında iki tane boardçu oturmuş bekliyorlardı.
    ben de tam yanlarından geçerken acemiliğinde verdiği heyecanla olacak ki ön metale geçince birden panikleyip birisinin hemen dibinde düştüm.
    o hızla adamın boardunun ucuna öyle bir kafa atmışım ki o tooookk diye bir ses geldiğini hatırlıyorum.
    o an anladım ki abi kask önemli. abartıyor muyum bilmiyorum ama sanırım kask hayatımı kurtardı.

güvenlik şart.

Alıntı kardanadem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene sarıkamış'ta kayarken, orta kafenin orada pistin kenarında iki tane boardçu oturmuş bekliyorlardı.
    ben de tam yanlarından geçerken acemiliğinde verdiği heyecanla olacak ki ön metale geçince birden panikleyip birisinin hemen dibinde düştüm.
    o hızla adamın boardunun ucuna öyle bir kafa atmışım ki o tooookk diye bir ses geldiğini hatırlıyorum.
    o an anladım ki abi kask önemli. abartıyor muyum bilmiyorum ama sanırım kask hayatımı kurtardı.

güvenlik şart.
    Bu konuyla ilgili bir başlık açmayı düşünüyordum bende Bizim insanımızın geleneksel vurdumduymazlığı burda da söz konusu. Günlerden bir gün Uludağ'da 5-6 yaşlarında küçük çocuğıu olan bir aileyle yukarı çıkıyordum. Anne kask takmalı mıyız gibisinden bir soru sordu, adam da uludağ da gerek yok dedi ama öyle kendinden emin bir havası var ki marcel hirscher sanırdınız. Halbuki bahsettiğiniz gibi en sık görülen tehlikeye açık düşme vakaları bunlar. Herkes düşebilir ama arkanızdan gelen kayağa/board a hakim değilse manevra yapamaz ve size çarpar.
    Inanılmaz önemli bir konu. kask takalım taktıralım takmayanları bilgilendirelim uyaralım arkadaşlar

Standart Cevap: Kaç kişi çıkıpta kayak yada board yaparken ben sürekli kask takıyorum der?

Hah işte, Jasend'in en sevdiği konu
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Vücut yaralanmaları tedavi edilir. Kafaya alınanan darberler sizi ölüme kadar götürebilir
    Live to snowboard, Snowboard to live
    rOmE Agent Rocker 14'
    rOmE 390 BoSS 14'

Yine bir kask kullanmanın faydaları anısı:
    Geçen sene Uludağ'da Beceren cafenin önündeki tbardayım, yavaş yavaş dağa tırmanıyoruz. Barda tek çıkıyorum board ile olduğumdan. Sol çaprazda baya uzaktan board ile biri geliyor, ve göz gözeyiz kendinden o kadar emin ve hızlı kayıyor ki geçip gidecek sanıyorum. Hiçte sandığım gibi olmadı maalesef. Tam ikimizin yolunun kesiştiği noktada ciddi bir hız ile bana çarptı, ve o hızla bacağımın arasında ki bar ve üzerimdeki adam ile iki tbarın ortasına doğru fırlayıp geri düşmemle durduk. Bu sırada kafamı geriye doğru yere çok hızlı bir şekilde çarptım. Adam üzerimden kalktıktan sonra bir süre korku içinde ne olduğunu anlayamadım ve sürekli nerem kırıldı diye anlamaya çalışıyordum. Kafam ciddi şekilde sarsılmıştı ancak kask sayesinde hiç bir şey olmadı. Kask olmasıydı ne olurdu bilemiyorum ama ciddi birşeyler olması ihtimali sanırım bir tık daha yüksektir. Bu kazayı sağ bacağımın içinin 1 ay kadar morda değil tam olarak siyah olmasıyla atlattım.

Not: Sinirden ve korkudan "neden durmadıııın, nedeeen" diye haykırdığım sırada aldığım cevap "durmayı bilmiyorum ki" oldu. Güleyim mi daha çok mu ağlayayım bilememiştim...
    Bu başıma gelen ne ilk olaydı, nede son olacak.
    Pistte böyle insanlar varken ne olur kasksız piste adım dahi atmayın.

Kayseride gecen sene soyleninene gore devlette mudur olan birinin cocugu vefat ettikten sonra kask zorunlulugu gelmis.
    Bizde bu vesileyle kask kiralayip kaydik ama gercekten cok gerekliymis..
    Haliyle beden egimim daga dogru olacak sekilde kayarken donus esnasinda ayagimin altina tas gelmesiyle kendimi 150 dereceyi aniden vadiye doğru bir yatmis ve kafayi sert bicimde yere vurdum. Kask olmasaydi bende olmazdim heralde. O hadiseye kadar bende gerekli degil diye düşünüyordum.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Michael Schumacher in doktorunun güzel bir açıklaması olmuştu: evet kask korumuş michael aramızd aolmasını buna borçlu ancak yeteri kadar koruyamamış. Hayatta tutmuş. Özellikle pist dışı kayanlar freeride kayan arkadaşlar aman dikkat.. bir de sosyal sorumluluk projesi başlamıştı bu konuda.. acaba palandökende miydi yoksa erciyes mi..çok da güzeldi ama sanki pek ses getirmedi gibime geldi..

Alıntı Stelvio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Michael Schumacher in doktorunun güzel bir açıklaması olmuştu: evet kask korumuş michael aramızd aolmasını buna borçlu ancak yeteri kadar koruyamamış. Hayatta tutmuş. Özellikle pist dışı kayanlar freeride kayan arkadaşlar aman dikkat.. bir de sosyal sorumluluk projesi başlamıştı bu konuda.. acaba palandökende miydi yoksa erciyes mi..çok da güzeldi ama sanki pek ses getirmedi gibime geldi..
    surat felakettir...

Sayfa 15/16 İlkİlk ... 513141516 SonSon

Bu Konudaki Etiketler