Motorcu arkadaslardan yardim ! - Sayfa 2
Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Motorcu arkadaslardan yardim !

Standart Ynt: Motorcu arkadaslardan yardim !

ilerde R1200 düşünüyorsan .suziki vstrom DL 650 tavsiye ederim 2 yıl kullandım gayet güzel bir makina.yakıtıda çok iyidir.veya honda transalp de alabilirsin 600 lük fiyatları yakındır bmv ye geçişde zorluk çekmezsin gayet iyi olur.bende şimdi dl 650 den honda varedero veya honda VFR 800 e geçiş yapıcam sanırım.

bir kere her şeyden önce, sana kim ne derse desin 100CC'lik bir scooter tek deneyiminse, 250CC üzerinde bir motora asla ve asla geçme.

250CC'lik herhangi bir motosiklet sana yeterli olacaktır. onu da minimum 5000 kilometre sürmeni tavsiye ediyorum.

ben ikinci el bir hyosung GV250 almıştım bundan bir sene evvel, çok memnunum. tavsiye ederim.

ayrıca vitesli bir motosiklete geçtiğinde mutlaka ve mutlaka kask, eldiven ve mont; her yola çıkışında üzerinde olsun. beş dakikalık yere gidiyorum diyerek, bunları giymemezlik etme, zira istatistikler gösteriyor ki, genelde kazalar kısa mesafelerde daha çok olmakta.
    Once a boarder, always a boarder!

Alıntı queequeg Nickli Üyeden Alıntı
    bir kere her şeyden önce, sana kim ne derse desin 100CC'lik bir scooter tek deneyiminse, 250CC üzerinde bir motora asla ve asla geçme.

250CC'lik herhangi bir motosiklet sana yeterli olacaktır. onu da minimum 5000 kilometre sürmeni tavsiye ediyorum.

ben ikinci el bir hyosung GV250 almıştım bundan bir sene evvel, çok memnunum. tavsiye ederim.

ayrıca vitesli bir motosiklete geçtiğinde mutlaka ve mutlaka kask, eldiven ve mont; her yola çıkışında üzerinde olsun. beş dakikalık yere gidiyorum diyerek, bunları giymemezlik etme, zira istatistikler gösteriyor ki, genelde kazalar kısa mesafelerde daha çok olmakta.

yukarda yazdıklarımı unut
    100cc üzeri ve vitesli motor kullanmadıysan bende kesinlikle katılıyorum.önce ufaktan başla. bende hyosung 250 komet modelini kullanmıştım tavsiye ederim.amasanırım şimdi kanuni oldu hyosung emindeğilim.

vitesli deneyimim hic olmadi malesef,tavsiyeler icin tesekkurler arkadaslar
    Karsiyaka

Alıntı tin soldier Nickli Üyeden Alıntı
    650 gs al derim kullandım, tas gibi
    biraz vibrasyon yapar, ama sorun yaratmaz, bakımı kolay, uzun yolda da rahatlıkla kullanabilirsin
    alım satımı rahat..
    yeni 650 lerde 800cc çift silindirli makineler ile 71 Bg güç alıyorlar. Ayrıca eski 650 lerdeki vibrasyon sorununun yeni modelde (F 650 GS) olmadığını söylüyorlar.

Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Öncelikli olarak asla büyük motor alma çünkü senin için hem ilk olarak ağır gelecek ve yapamadığın için bu sefer motordan soğuyacaksın. Vites işi her zaman kolaymış gibi gelir ama göründüğü kadar basit değildir. Bence ilk olarak ufak bir motorla başla durma kalkmalara alışırsın en azından zamanla zaten kendinde göreceksin motor sana ufak gelmeye başlayacak ve zaten değiştireceksin bu yüzden 2. el her zaman için en mantıklısıdır.Satarkende başın ağrımaz en azından.
    OzlemJordan

Alıntı tin soldier Nickli Üyeden Alıntı
    bence 2.el al
    mumkunse 2004 uzeri olsun
    bak bak doktora bak. nası kanına giriyo adamın. düşüp yaralanırsa da sana gelir artıkın :P :P :P
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Alıntı OzlemJordan Nickli Üyeden Alıntı
    Öncelikli olarak asla büyük motor alma çünkü senin için hem ilk olarak ağır gelecek ve yapamadığın için bu sefer motordan soğuyacaksın. Vites işi her zaman kolaymış gibi gelir ama göründüğü kadar basit değildir. Bence ilk olarak ufak bir motorla başla durma kalkmalara alışırsın en azından zamanla zaten kendinde göreceksin motor sana ufak gelmeye başlayacak ve zaten değiştireceksin bu yüzden 2. el her zaman için en mantıklısıdır.Satarkende başın ağrımaz en azından.
    Öözlem biizi motora bindir... Öözlem biizi motora bindir... Yok yok bindirme vazgeçtim Buna yolcu olarak binmesi pek keyifli değil. Sürmesi keyifli herhalde... Bir keresinde büyük motora binmiştim. Müthiş bir hızlanma ve yavaşlama makinesi... Sanki trafik duruyor, sadece sen gidiyorsun...
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Alıntı Gökbey Nickli Üyeden Alıntı
    Öözlem biizi motora bindir... Öözlem biizi motora bindir... Yok yok bindirme vazgeçtim Buna yolcu olarak binmesi pek keyifli değil. Sürmesi keyifli herhalde... Bir keresinde büyük motora binmiştim. Müthiş bir hızlanma ve yavaşlama makinesi... Sanki trafik duruyor, sadece sen gidiyorsun...
    Ya nasıl anlatılırki motor aşkı bilmem ;D Yolcu olarak binilmesi pek keyifli değildir demişsin ama yani bence o da mükemmel hem tırsıyorsun hem zevk alıyorsun ;D Trafik değil dünya zaman duruyor resmen çok mu abarttım ne ;D
    OzlemJordan

Alıntı OzlemJordan Nickli Üyeden Alıntı
    Ya nasıl anlatılırki motor aşkı bilmem ;D Yolcu olarak binilmesi pek keyifli değildir demişsin ama yani bence o da mükemmel hem tırsıyorsun hem zevk alıyorsun ;D Trafik değil dünya zaman duruyor resmen çok mu abarttım ne ;D
    benim favorim R1 in arka koltugu bile cok zevkli valla.. 929RR da iidir :D ama R1 ayri bir keyif ciddi bi makina..
    [rise and rise again, until the lambs become lions..]
    http://luniz.net
    http://twitter.com/CanDeger

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon