Türkiye'deki En İyi Kayak Merkezi - Sayfa 16

Sonuçlar: hangi kayak merkezi

Katılımcı sayısı
211. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Uludağ

56 26.54%
  • Kartalkaya

74 35.07%
  • Palandöken

23 10.90%
  • Ilgaz

5 2.37%
  • Erciyes

8 3.79%
  • Kartepe

3 1.42%
  • Sarıkamış

40 18.96%
  • Zigana

2 0.95%
Sayfa 16/16 İlkİlk ... 6141516
154 sonuçtan 151 ile 154 arası

Konu: Türkiye'deki En İyi Kayak Merkezi

Standart Cevap: Nereye Gitmeliyiz ve Gitmemeliyiz ????

Alıntı free Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında çok önemli bir kriteri eklemeyi de unutmuşum;
    pist güvenliği..

bir kaç senedir başta kartalkaya olmak üzere pistleri file-ağ ile çevirerek güvenli hale getirdiklerini sananlar var...
    oysa ki hiç de öyle değil...
    nedeni de basit....o ağların tutundukları aparatlar; kalın odunlar ve bir de kolay saplansın diye de uçları sivriltilmiş yuvarlaklaştırılmış odunlar....odunların arası dorukkaya'da bu yıl şimdilik fotoğraflardan görebildiğim kadarıyla 1 yada 2 mt....özellikle kar kalınlığının düşük olduğu dönemlerde çok ciddi sakatlanma veya ölüm tehlikesi barındırmaktalar...
    kartal pistleri tarafındaysa aynı tehlike olduğu gibi bunun ötesinde bir de snow-park tarafındaki teleski kenarlarında üst üste konulmuş ve uçları dışarda yukarı bakar şekilde 3-4 yıldır birilerini yaralamayı ve hatta belki öldürmeyi bekliyorlar...
    bir kaç kez konuyla ilgili olabilecek insanları bizzat uyarmama rağmen hiç bir değişiklik yok...

ama skipass fiyatlarına yiyecek içecek fiyatlarına; söz konusu olan maddi kazanç ise ilgi göstermek istediklerinde
    görüyoruz ki ışıktan hızlı müdahale edebiliyorlar....
    yukarıdaki kriterlere ilgi göstermeleri beklendiğinde ise.................(boşluğu istediğiniz gibi doldurabilirsiniz)
    işin vahimi o bahsettiğin odun kazıklar ve ağlar yaralanmaları önlemek için değil kar toplamak için. Koruma için kullanılması gereken pist kenarlarında pist dışına savrulmayı engelleyecek genelde sadece yarışlar olacağı zaman pist kenarlarına taktıkları, ince plastik direklere takılı olan ağlardır. Yok değil depolarında bulunmakta cünkü nezaman yarış olsa takmaktalar. Ama şimdi kim uğraşacak her akşam snowtrucklar karı ezmeden önce toplayacan sonra tek tek tekrar takacan ooooo ölme eşşeğim ölme. Bir de dalga geçer gibi o kalın odun kazıklardan her 5 tanesinden 1 tanesinin etrafına pad sarmışlar. Çarpan olursa yaralanmasın diye. Siz siz olursanız baktınız pist dışına savruldunuz. Direklere gireceksiniz pad sarılı direğe denk getirmeye çalışın
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Standart Cevap: Türkiye'deki En İyi Kayak Merkezi

Uludağ 7 puan
    Kartalkaya 6 puan
    Palandöken gitmedim fikrim yok
    Ilgaz gitmedim fikrim yok
    Erciyes 7 puan ancak tüm pistleri görmedim , daha sonraki değerlendirmede puanı değişebilir
    Kartepe 4 puan
    Sarıkamış gitmedim fikrim yok
    Zigana gitmedim fikrim yok

Şeklinde puan vereyim , tümünü gidip görmediğimden ankete yanıt vermiyorum şimdilik .

Standart Re: Türkiye'deki En İyi Kayak Merkezi

erciyes'e cok olmamis mi...

Standart Cevap: Türkiye'deki En İyi Kayak Merkezi

Ya anlamadığım bir şey var kusura bakmayın ama bu videolar çok mu önemli videolar her başlık altında ayrı ayrı bunları paylaşıyorsunuz?
    Ski: Salomon XWing 7
    Boot: Fischer Soma Viron 95 flex
    Helmet: Red Trace Goggle: Giro Root Gloves: Burton Goretex

İlker A. --İZMİR-- Arh(+)
    One life live it... Ski Forever...

Sayfa 16/16 İlkİlk ... 6141516

Bu Konudaki Etiketler