ILGAZA YENİ KAYAK MERKEZİ - YILDIZTEPE - Sayfa 3
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: ILGAZA YENİ KAYAK MERKEZİ - YILDIZTEPE

Standart Ynt: ILGAZA YENİ KAYAK MERKEZİ - YILDIZTEPE

Alıntı kdzeregli-alaplı Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar şu armar otelle ilgili bilgi arıyorum fiyatlar uygun gözüküyor ets de ama pistler nedir ,kayak kiralama varmıdır,ulaşım nasıl çok cevap gerekiyor değilmi.bu yüzden günübirlik kartalkayaya gitmek dahamı mantıklı
    otelin kapalı olduğunu duymuştum... tekrar mı açılmış? link verebilir misiniz?

Armar otelin sayfasındaki cep telefonundan yetkiliye ulaştım. Şu anda sadece 700 metrelik babylift varmış. Bir de 1700 metrelik bir pist varmış ama lifti hazır değilmiş. Önümüzdeki sezona yetişeceğini söyledi..
    live to snowboard, snowboard to live :p<br />Erman - Ankara

Çarşamba günü Yıldıztepe&#39;deydim arkadaşlar.
    İşletmeyi devralanlar bir ayda epeyce iş yapmışlar.
    Benim gibi yeni kayak öğrenecek birisi için hem pistin eğimi hem de az insan oluşu şu sömestre devresinde iyi bir şanstı.
    Ama yeni kar yağışı olmadığı için pist buzlu.
    Şu anda sadece 600 metrelik baby lift açık.
    Bu arada otel yöneticileri gelecek seneye hadeflerinin 14 km.&#39;lik pisti kullanıma açmak olduğunu söylediler. Kulaklarıma inanamadım. "Ağaçları mı keseceksiniz" dedim. Orman işletmesi projeyi çıkarmış sadece 8 ağaç kesilecekmiş.
    Fotoğrafı da eklemeye çalışayım.

Otel&#39;in linki
    http://www.armarilgaz.com/index.php
    AB Rh (-)

"İnsan, kendisini de içine katmadan armağan verebilir mi?"

Standart Cevap: ILGAZA YENİ KAYAK MERKEZİ - YILDIZTEPE

YILDIZTEPE'DE TELESİYEJ YAPIMI DEVAM EDİYOR -ÇANKIRI VALİSİ UZUN: -"YILDIZTEPE KAYAK MERKEZİ, KAYAK SEVERLERİN EN GÖZDE MEKANLARINDAN BİRİ HALİNE GELECEK"

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, Yıldıztepe Kayak Merkezinin kayak severlerin en gözde mekanlarından biri haline geleceğini bildirdi.

Çankırı İl Genel Meclisi üyelerine Yıldıztepe kayak merkezinde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Vali Uzun, Yıldıztepe Kayak Merkezi'nin telesiyej yapımı bittikten sonra bölgenin kayak cenneti olacağını söyledi.

Bin 860 metre uzunluğundaki telesiyej hattına dikilmesi planlanan 13 direkten 7'sinin yerine yerleştirildiğini ifade eden Uzun, "Kalan 6 direk ise en kısa zamanda tamamlanacak. Bu sayede Yıldıztepe Kayak Merkezi, kayak severlerin en gözde mekanlarından biri haline gelecek. İnsanlar bin 800 metreyi telesiyejle çıkıp 5 kilometre mesafeyi kayarak inecek. Yıldıztepe tatlı eğim ve hafif virajlarıyla kayak severler tarafından öncelikli tercih olacak. Telesiyejimiz bittikten sonra burası özellikle İç Anadolu Bölgesi'nin en gözde mekanı olacak" dedi.

Uzun, bölgeye daha birçok spor tesisinin yapılacağını vurgulayarak, "Kış sporlarında olduğu kadar diğer spor dallarında da Yıldıztepe gözde olacak. Futbol, golf ve çeşitli spor dallarında yapılacak sahalarla kulüpler kamp için burayı tercih edecek" diye konuştu.

1800 m çıkıp 5km kaymak sanırım az eğimle mümkün. Zaten yazmış tatlı bir eğim diye. Acemiler için güzel olabilir. Ancak hızı sevenler için bekleyip görmek lazım.

Ama öte yandan kayak merkezleri arttıkça bu spora olan ilgi de artacaktır.

Güzel bir haber. Paylaşım için teşekkürler.

güzelim ağaçları kesip otel-kafe-futbol sahası falan yapacaklar... yazık... el gibi yakınlardaki köyü kasabayı ihya etsene...

Sadece telesiyej hattı için ağaç kesiliyor. Futbol ve otel sahaları için oldukça geniş alanlar mevcut. Önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde 3 ayrı otelin ihalesi yapılması planlanıyor. Bakalım neler olcak bekleyip görücez...

çok merak ettim ettim bu ılgaz yıldıztepe yi...keşfetmek için gideceğim mutlaka nisan mayıs ayları bile olsa zaten kamp yapmak için biyerleri alıyoruz rotaya .....bir günde oraları araştırmak lazım.....

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzelim ağaçları kesip otel-kafe-futbol sahası falan yapacaklar... yazık... el gibi yakınlardaki köyü kasabayı ihya etsene...
    otel-futbol sahası-kafe gibi yerler için oldukça geniş yerler mevcut bunlar için ağaç kesilmeyecek sanıyorum telesiyej için kesim yapılacaktı kasım ayında şimdiye kadar kesilmiştir onlarda 4500 mt dedikleri piste bizzat çıkıp baktım eğim çok güzel aynı anda hem pist hemde bolkar yapma olanağınız olacak sanırım(pist orman yolu biraz dar ama idare eder pistin hemen yanına çıktığınızda hem yamaç hemde vadide bolkarda kayma olanağınız olacak galiba)kısmet olursa bende bu yakınlarda günübirlikte olsa gitmeyi düşünüyorum
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Benim arkadaşım Ilgaz'da Askeri kampta askerlik yapıyor. Bu sene bi Ilgaz yapabilseydim çok iyi olacaktı.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123