Snowboard ve Kayak Boyu Nasıl Hesaplanır ? - Sayfa 34
Sayfa 34/35 İlkİlk ... 2432333435 SonSon
350 sonuçtan 331 ile 340 arası

Konu: Snowboard ve Kayak Boyu Nasıl Hesaplanır ?

Standart Cevap: Snowboard ve Kayak Boyu Nasıl Hesaplanır ?

Selamlar, tüm yeni başlayan forumcuların sorduğu klasik soruyu bende sormak istiyorum. Evet okudum, araştırdım, paylaşılan linkden birşeyler çıkardım ama genede sormak ve bilen birisinden yorum almak ayrı bir akılcı oluyor.

Neyse uzatmayım fazla boy 1,87 kilo 90 ayak 44 45

Nasıl bir bord tercih etmeliyim. Orta düzey kullanabiliyorum diyebiliriz.

Alıntı Dogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, tüm yeni başlayan forumcuların sorduğu klasik soruyu bende sormak istiyorum. Evet okudum, araştırdım, paylaşılan linkden birşeyler çıkardım ama genede sormak ve bilen birisinden yorum almak ayrı bir akılcı oluyor.

Neyse uzatmayım fazla boy 1,87 kilo 90 ayak 44 45

Nasıl bir bord tercih etmeliyim. Orta düzey kullanabiliyorum diyebiliriz.
    nasıl bir bord derken türünü soruyorsan kayış stiline ve zevkine göre değişir
    bolkar seviyorsan ayrı atlmak zıplamak istiyorsan ayrı
    beklentini söylersen tavsiyelerde bulunabiliriz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selamlar

Atlamak zıplamak diyelim, 2 3 senedir kiralık olarak kullanıyorum, artık kendime ait birşeyler olsun istiyorum. Şöyle orta düzey birşeyler almak istiyorum. Ne önerirsiniz,

Kısaca atıyorum 1,63 boyunda şu bağlama ve şu marka bord tercih edebilirsiniz vs gibi.

Teşekkürler.

Edit: ek olarak beim ölçüleri dikkate alırsak, atlama zıplama için hangi boy daha uygun olur

bnm tavsiyem
    board; libtech skate banana
    bağlama; orta sertlikde gnu bağlama
    board boy:157-160 arası iyidir

keep your banana between your legs... [emoji38]

Alıntı jasend Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bnm tavsiyem
    board; libtech skate banana
    bağlama; orta sertlikde gnu bağlama
    board boy:157-160 arası iyidir

eyvallah hocam bilgiler için.

kolay gelsin öncelikle yardım edenlere şimdiden teşekkürler

3 yıldır snowboard yapıyorum swich kayabiliyorum ve slolomlar oturdu gibi artık
    bu gazla board almaya karar verdim ancak nasıl bir board almalıyım ona karar veremedim şöyle bir durum var ya decathlondan bir board alayım ona acımadan herşey yapayım öğrenme adına daha sonra ileri seviye bir board alırım yada düzgün birşey alıp gözüm gibi bakmam lazım

boy 176
    kilo 108(diyetteyim
    ayakkabım burton moto 10"
    bana board önerme şansınız varmı
    diğer kalan mont pantalon kask gözlük içlik bot falan herşeyim var bi board bağlama vede çanta kaldı

https://www.decathlon.com.tr/distric...d_8525448.html
    https://www.decathlon.com.tr/endzone...d_8397796.html

Alıntı azizcarman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin öncelikle yardım edenlere şimdiden teşekkürler

3 yıldır snowboard yapıyorum swich kayabiliyorum ve slolomlar oturdu gibi artık
    bu gazla board almaya karar verdim ancak nasıl bir board almalıyım ona karar veremedim şöyle bir durum var ya decathlondan bir board alayım ona acımadan herşey yapayım öğrenme adına daha sonra ileri seviye bir board alırım yada düzgün birşey alıp gözüm gibi bakmam lazım

boy 176
    kilo 108(diyetteyim
    ayakkabım burton moto 10"
    bana board önerme şansınız varmı
    diğer kalan mont pantalon kask gözlük içlik bot falan herşeyim var bi board bağlama vede çanta kaldı

https://www.decathlon.com.tr/distric...d_8525448.html
    https://www.decathlon.com.tr/endzone...d_8397796.html
    district icin 161 wide olabilir sanki... yalnız online stokta yok gözüküyor... mağazalara sormak lazım...

bunun dışında ilk bortla herşeyi yapayım mantığı güzel olsa da, ekipmanların bir limiti olduğundan, gelişmek için kimi zaman bir seviye daha üste çıkmak gerekebiliyor...

eğer switch ve slalom konusunda problem yaşamıyorsanız, kayarken hızınızı da rahatlıkla ayarlayabiliyorsanız, orta hatta ileri seviye bir tahta almanız gelişiminiz için daha faydalı olabilir...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    district icin 161 wide olabilir sanki... yalnız online stokta yok gözüküyor... mağazalara sormak lazım...

bunun dışında ilk bortla herşeyi yapayım mantığı güzel olsa da, ekipmanların bir limiti olduğundan, gelişmek için kimi zaman bir seviye daha üste çıkmak gerekebiliyor...

eğer switch ve slalom konusunda problem yaşamıyorsanız, kayarken hızınızı da rahatlıkla ayarlayabiliyorsanız, orta hatta ileri seviye bir tahta almanız gelişiminiz için daha faydalı olabilir...
    slalomda çok mu iyiyim hayır ama gelişmeye devam ediyo switch te sıkıntı yok aslında board almak istememin temel sebeplerinden biride her kiraladığım boarda alışmam gerekiyor

districki alsam beni gelişene kadar birkaç sene götürür mü acaba sonra ileri seviye birşey alsam dahamı mntıklı olur 2 kere bağlama kelepçesi kırmış birkerede boardın önünden kaplama koparmış bir insanım :d

orta seviyede başka mağazalardan ne önerebilirsiniz

wide olması bana bir dezavantaj sağlarmı yada wide almam gerekiyormu district dışında düşünrsek
    Konu azizcarman tarafından (27-01-2019 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

slalomda çok mu iyiyim hayır ama gelişmeye devam ediyo switch te sıkıntı yok aslında board almak istememin temel sebeplerinden biride her kiraladığım boarda alışmam gerekiyor
    haklı bir sebep... kendi malzemeniz candır...

districki alsam beni gelişene kadar birkaç sene götürür mü acaba sonra ileri seviye birşey alsam dahamı mntıklı olur 2 kere bağlama kelepçesi kırmış birkerede boardın önünden kaplama koparmış bir insanım :d
    ekipmanın dağılması her zaman başa gelebilecek can sıkıcı bir durum... kiralık ve nispeten çok kullanılmış ekipman yeniye göre daha çabuk kırılabilir... ama bu yenisi hiç kırılmaz anlamına da gelmiyor...

orta seviyede başka mağazalardan ne önerebilirsiniz

wide olması bana bir dezavantaj sağlarmı yada wide almam gerekiyormu district dışında düşünrsek
    kilonuz nedeniyle wide olabilir yazmıştım... sizin için önerilen bort boyu 159'dan başlıyor... bunun altına inmenizi tavsiye etmem... 100+ kg için wide modeller daha iyi bir seçenek... ama 159-160-161 normal de tercih edebilirsiniz...

spesifik bir tahta önerim yok... sizin belirledikleriniz arasından yorum yapmak daha sağlıklı...

Sayfa 34/35 İlkİlk ... 2432333435 SonSon

Bu Konudaki Etiketler