Su altı Tüplü Dalış ve Batıklar - Sayfa 3
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Su altı Tüplü Dalış ve Batıklar

Smile Cevap: Su altı Tüplü Dalış ve Batıklar

Bu değerli bilgiler için kendi adıma teşekkkürler ediyorum...
    Konu tbeycur tarafından (20-02-2010 Saat 21:28 ) değiştirilmiştir.

Standart Cevap: Su altı Tüplü Dalış ve Batıklar

Alıntı skiboardmania Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çeşmede ya 23 nisanda yada 19 mayısta bi batık batırlıcak birde uçak batırılıcak ama nereye batıtılacağı belli değil
    Çeşme'de zaten bir batık mevcuttu.
    Ski: Salomon XWing 7
    Boot: Fischer Soma Viron 95 flex
    Helmet: Red Trace Goggle: Giro Root Gloves: Burton Goretex

İlker A. --İZMİR-- Arh(+)
    One life live it... Ski Forever...

kaş'ta uluburun batığı var.. asıl uluburun , bodrum kalesi müzesi içinde bulunuyor..

1995 te bodrum kalesini ziyaretimde yabancı bilimadamlarından oluşan bir ekip, yaklaşık 4000 nin üzerinde (yanlış hatırlamıyorsam) parçaya ayrılmış tamamen ahşap gemiyi tekrar bir araya getirmeye çalışıyorlardı..

bildiğim kadarıyla günümüze kadar bulunan en eski tekne bu.. sancak ve iskele tarafında iki dev kürek gibi dümeni var..

daha sonra "360 derece" adlı tamamen gönüllülerden oluşan bir grup tarafından (bendeniz de hafiften bulaştım gruba) teknenin replikası yapıldı ve marmaradan bodruma kadar yüzdürülerek kaş'a getirildi.. ve törenle kaş-kos adası arasında 23metreye batırıldı..

mutlaka dalınması görülmesi gereken bir batık bence.. ilk defa dalış yapıcak kişilerde 1 yıldız eğitimlerini aldıktan sonra rahatlıkla dalış yapabilirler..

ayrıca yine kaş açıklarında 1.dünya savaşından kalan harika bir alman avcı uçağı var..ama 67m de kendileri..

yine hemen kaşın önünde 10-15m gibi bi derinlikti sanırım eski bir tarım uçağı var..
    kokpitine girip oturabilirsiniz
    Konu oliver_han tarafından (04-03-2010 Saat 12:20 ) değiştirilmiştir.
    İST / A rh(-)
    Sefaya Vefa Göstermeyenin Cefası Daim Olur..

ya batik falan hepsi hikaye arkadaslar imkanlarinizi biraz zorlayip sharm el sheikh e gitmenizi siddetle tavsiye ederim.inanilmaz bir deniz alti canliligi var.cektigim bir kac fotoyu ekliyorum.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi        
    Karsiyaka

Alıntı emresen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya batik falan hepsi hikaye arkadaslar imkanlarinizi biraz zorlayip sharm el sheikh e gitmenizi siddetle tavsiye ederim.inanilmaz bir deniz alti canliligi var.cektigim bir kac fotoyu ekliyorum.
    evet kesinlikle haklısın.. kesinlikle gidip görülmeli..
    ilk dalışını kızıldenizde yapan arkadaşlarım var.. deli ediyolar beni
    ama orasıda görülecek elbet..

ama şöölede bişey var.. insan orda daldıktan sonra bizim sularda dalış pek zevk vermez sanki ne dersin?
    şööle 50 den sonra eleği astıktan sonra mı gitmeli acep..
    İST / A rh(-)

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı karkedisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet kesinlikle haklısın.. kesinlikle gidip görülmeli..
    ilk dalışını kızıldenizde yapan arkadaşlarım var.. deli ediyolar beni
    ama orasıda görülecek elbet..

ama şöölede bişey var.. insan orda daldıktan sonra bizim sularda dalış pek zevk vermez sanki ne dersin?
    şööle 50 den sonra eleği astıktan sonra mı gitmeli acep..
    50 den sonrası için Küba var Ürdün var Malezya var. Sharm onların yanında hafif kalır bence.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Alıntı kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 den sonrası için Küba var Ürdün var Malezya var. Sharm onların yanında hafif kalır bence.
    +1 kesinlikle haklisin,onumuzdeki seker bayrami icin bakiyorum bende ama inanilmaz pahali malesef.sadece ucak parasi bile kisi basi 2000 liralardan basliyor.benim en buyuk hayalim guney afrikadaki great white dalisi tabiiki kafesli olarak.sirf bunun icin bile tur duzenleyen sirketler var yurtdisinda...
    Karsiyaka

oooo.. durun canım.. bi sharm'ı görelim siz kayın arada..sonra beraber gideriz..
    İST / A rh(-)

Selamlar,
    Ben Türkiye'de çeşitli noktalarda 4-5 yıl kadar dalış yaptıktan sonra bir Kızıldeniz'e gideyim dedim. Dalış seviyorsanız hayatınızı tamamiyle değiştirebilecek bir tecrübe olacağını hemen söyliyeyim. Benim yaptığım gibi "liveaboard diving" yapmanızı kesin olarak öneririm. Böyle bir organizasyonda uçaktan indiğinizde sizi büyükçe bir dalış teknesine ulaştırırlar, bu tekne denize açılır ve karaya mesela bir hafta sonra döner. Bu arada siz tamamiyle deniz yaşantısıyla bütünleşirsiniz, karayı hiç görmeden yaşar ve günde 4 dalış yaparsınız.
    Belgeselin içine düşmek gibi birşeydir bu.
    Ben 2004 yılında İstanbul'dan Ayışığı ekibiyle gitmiştim, zaten eğitimlerin tümünü de buradan aldığımdan rahatlıkla öneririm kendilerini.
    Böyle bir seyahate gitmeden en az 2 yıldız veya Advanced Diver olmanız gerekir, bu sayede gece dalışları ve bazen zorunlu olan derin dalışları da yapmanız mümkün olur.
    Karaya uzak açık denizde akıntı ve dalgalı ortamda yapılan derin dalışların da olduğunu düşünürsek en az 50 dalışınız olsa fena olmaz derim.

Batık dalışları bence de büyüleyiciler. Son yıllarda çeşitli yerlede uçak, gemi ve tekne batırdıkları için malzeme de bollaşıyor. Çanakkale zaten güzel bir zenginlik, bir de yakın zamanlarda Kaş da da yanılmıyorsam uçak ve gemi batırıldı. Memleket zengin, board istersen kay, dalış istersen dal ne güzel...

Mert
    DOCMETER SNOWBOARD KORUMA MALZEMELERİ - merkezdukkan: powerball, ironpower, snowboard, dağcılık, kampılık, trekking, kıyafetleri, ayakkabıları ve aksesuarları.

ben de istiyoruuuuuuuuuuuuum..

Sayfa 3/3 İlkİlk 123