Su altı Tüplü Dalış ve Batıklar
Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Su altı Tüplü Dalış ve Batıklar

Standart Su altı Tüplü Dalış ve Batıklar

dalışla ılggılenen arkadaşlara tavsiyem
    paris 2 batıgı

Paris 2 Batığı, Antalya'nın Kemer ilçesi yakınlarında bulunan sualtı batık alanıdır. Birçok uluslararası dergi tarafından dünyadaki en iyi dalış bölgesinden biri olarak adlandırılmaktadır.

Batık 1917 yılında Türk zabiti Mustafa Ertuğrul tarafından, topla batırılan “Paris 2” adlı Fransız gemisine aittir.

Batığın koordinatları : 36 derece 36 dk 08.06 sn N ; 30 derece 35 dk 10.93 sn E

Antalya'nın Kemer ilçesi yakınlarındaki Paris 2 batığı, Avrupa'nın en büyük su altı dergisi “Unterwasser” tarafından, “Dünyadaki en iyi 100 dalış bölgesinden biri” seçildi.

Antalya'nın turistik ilçelerinden Kemer, su altı turizmi çerçevesinde her yıl yaklaşık 25 bin turisti ağırlıyor. Yaklaşık 100 dalış okulunun bulunduğu Kemer'de, 1917 yılında Türk zabiti Mustafa Ertuğrul tarafından topla batırılan “Paris 2” adlı Fransız gemisinin bulunduğu batık büyük ilgi görüyor. Dalış eğitmeni Martin Henke, Kemer'in su altı zenginlikleri konusunda çok şanslı bir turizm merkezi olduğunu belirtti.

Dalış turizminin geliştiği yabancı ülkelerde turistik tesis azlığı nedeniyle rahat dalış ortamlarının bulunmadığına değinen Henke, şunları kaydetti:"Kemer'e dalış için gelen turistler, hem aileleriyle güzel bir tatil olanağı buluyor, hem de dalış yapabiliyor. Sualtı yönünden çok zengin bir ilçe. Binlerce insan dalış için Kemer'e gelirken, Türk insanı bu zenginliğin farkında değil. Buraya pek çok Rus, İsviçreli ve Alman dalış amacıyla geliyor. Türk insanının dalmaması çok üzücü.”

Kemer açıklarındaki Fransız uçak gemisi Paris 2 batığının dünya çapında bir üne kavuştuğunu da kaydeden Henke, batığın ziyaretçi akınına uğradığını bildirdi. Henke, şöyle devam etti: “Batığın bulunduğu bölge, denizin 30 metre altında ve gemi duruş olarak düz bir zeminde. Yani dalış süresince turistler geminin etrafında tam tur atabiliyorlar ve gemiyi inceleyebiliyorlar. Bu özelliğiyle Paris 2 batığı, Avrupa'nın en büyük sualtı dergisi Unterwasser tarafından, dünyadaki en iyi 100 dalış bölgesinden biri seçildi.”

Henke, geçen yıl oluşturulan Sualtı müzesinin de dalgıçlar tarafından ziyaret edildiğini, sergiye yapılan ilavelerle heykel sayısının 13'e yükseldiğini kaydetti.
    gokhan kaan Erkan A rh(+) 1982 inş.muh.
    almaty kazakhistan -
    Rossignol Contrast , oxygen , nidecker

Siyah - Beyaz , Ölüm - Yaşam

Standart Ynt: DALIŞLA İLGİLENENLER

güzel paylasim tesekkurler....
    Karsiyaka

EVET BEN BILIYORUM BEN ORAYI ILK DALISIMI ORAYA ALMISTIM BROVEMI ALDIKTAN SONRA GERCEKTEN MUKEMMEL BIR YAR

akdeniz dalışları çok fazla tatmin etmiyo aslında su altı zenginliği egeye göre daha düşük fethiyedeki st nicholas yarını tavsiye ederim yada kaş ve ayvalık dalışlarını
    sarosda dalmayanlar içinde ibrice ve kömür denemeye değer olabilir..

kömür limanına gidenler bilir çadırları kurup iki gün dalış keyfi mangal ve muhabbetler çok güzeldir. tavsiye ederim..
    alttaki resimler saroz kömür de çekildi
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi   

karpuz olayı bitirdi valla batık matık dinlemem
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

ahah evet tam bızım işimiz valla karpuz kabugu denıze dusmeden girilmez derler
    gokhan kaan Erkan A rh(+) 1982 inş.muh.
    almaty kazakhistan -
    Rossignol Contrast , oxygen , nidecker

Siyah - Beyaz , Ölüm - Yaşam

Nisan ayı başında sezonu açıyorum:
    http://www.eftalyadiving.com/yurtici_fethiye.aspx
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

ankarada bildiğiniz birdalış kursu varmı öğrenmeyi çok istiyorum

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı bunyas_hak Nickli Üyeden Alıntı
    ankarada bildiğiniz birdalış kursu varmı öğrenmeyi çok istiyorum
    Aquaclub var benim bröve aldığım okul. Birde Anadolu Dalış Merkezi var arkadaşımın.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

kaç metrede bu batıklar çok güzel görünüyor

Sayfa 1/3 123 SonSon