ılgazda ki acı olay
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ılgazda ki acı olay

Standart ılgazda ki acı olay

slm arkadaşlar bugün ılgazdaydım pist gayet güzeldi ama öğlen çok acı bir olay oldu 15 yaşında acemi bi kayakçı liftin direğine çarparak malesef öldü,hemen pistte can vermiş galiba lifte koydukları minder bir karış bile yoktu boynunuda kırmış öle işte bizimde morelimiz bozulud hemen döndük... :'( :'( :'(

Standart Ynt: ılgazda ki acı olay

bir tanede resim;
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

ali_emre
    Ziyaretçi

bende bugun geşdıgımde duymustum mountaın resort kayak odasında konusuyolardı bı cocugun dıreklere carptıgını...ve burdanda vefat ettıgını ogrendım...Allah aılesıne sabır versın.....

ben ctesı gunune kadar burdayım bu arada...

kite
    Ziyaretçi

üzücü bi olay :'(
    hepimiz dikkat edelim
    umarım bi çok pistte önlemler daha ciddi olur
    ailesine allah sabır versin

Allah rahmet eylesin , ailesine de sabır versin :( Çok zevkli ve bi o kadarda tehlikeli bir spor yapıyoruz , kask vs. gibi korumaların önemini bir kere daha anlamış bulunuyorum... Otelin liftin direğine yeterli koruma koymamış olmasıda büyük bir ihmal , böyle tesisler açarken belli kalite standartları yok mu , ISO belgesi gibi ???

sanırım kalite kontreli olması lazım. kaya fedarasyonu bi işe yarasın. ama nerde federasyon sadece kendi çıkarlarını gözetliyo
    allah rahmet eğlesin. alisene baş salığı. allah sabır versin
    umarım bu gibi üzücü olaylar bi daha olmaz..
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Var standartlar da denetleyen yok, bir de akıl ve insanlık yok, illa da denetleyiciye bırakılmamalı, biraz aklı başında bir yönetici adam gibi kaplar direğin etrafını. Böyle bir kaza Amerika'da olsa mesela hiç abartısız milyon dolar tazminat alırlar, giden gidiyor tabii parası olmaz işin ama...
    Antalya'daki araba yarışını hatırlayın direk daldı seyircilere şoför, o hatalı ama hata olur, iş hata olursa kazayı engelleyebilmek, pistin dibinde yüzlerce adam ööle duruyordu onlar da düşünemiyor bu araba bir kaysa ben ne olurum diye...Çok yazık gerçekten allah rahmet eğlesin. Denetleme mercii de federasyon değildir bu arada.

Gerçekten de üzücü bir olay, ailesine Allahtan sabır diliyorum. Başımız saolsun. Gerçekten de dikkat etmek lazım arkadaşlar duygusal olmamak lazım. Bu iş gerçekten ciddi bir iş. Geçen sene de bir çarpışma oluştu Ilgaz'da ben şahit oldum. Kayakçı ve bordçuların da sorumluluk sahibi olması lazım. Ilgaz'da acemi çok fazla var ve maalesef kayağına çok hakim olmayan insanlar bile çok hızlı gidebiliyorlar. Seviyemizi bilmek ve ona göre kaymak mecburiyetindeyiz hem kendi hem de başkalarının sağlığı için...Maalesef ülkemizde ski-patrol denilen ve insanları pistte kontrol eden güvensiz davranışları engelleyen insanlar yok. Herkes kafasına göre kayabiliyo veya pistin ortasında durup sohbet edebiliyo, teleski-telesiyej çıkışları ana baba günü gibi. Nasıl trafikte polisler varsa pistlerde de kontrol ve düzenleme için görevliler olması gerekiyor. Çıktığımız hızlar çok yüksek ve kaymak için kullandığımız araçların(kayak,snowboard) kenarları bıçak gibi keskin çelikler...Sağduyulu olmalıyız.Gençlere bu işin şaka olmadığını öğretmemiz gerekiyor...

Aynı fikirdeyim. Kontrolsüz ve tehlikeli kayan birini görürseniz mutlaka uyarın, olmuyorsa hemen jandarmaya söyleyin hemen tedbir alırlar. Uludağ'da oldu geçen haftalarda, yarma bir Rus vatandaş İtalyan'dan!!!! tepeden aşağıya yumurta iniyordu hiç dönüş yapmadan, uyardık, dinlemedi yine aynı, jandarmaya söyledik, alıverdiler bi süre karakola. Pist de kalabalık, birine çarpsa allah korusun ikisi de parçalanacak. Ben şahsen sürekli uyarırım, sizler de yapın lütfen.

Çok kötü, bir olay. Açıkçası Ilgaz'ın o pistine ne zaman baksam burası çok sakat diye düşünüyordum. Pistin neredeyse ortasında lift direkleri olması bence çok büyük bir yanlış, sonunda da birisi vefat etti işte. Benzer yerler başka pistlerde de var. Mesela Dorukkaya eğitim pistinin sonlarına doğru kocaman bir ağaç var(ve pistin sonu uçurum). Söyleyebilecek pek birşey yok. :
    Wake me up when november ends...<br />Thank you for snowboarding!<br />Beni övmeyi bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz... Mustafa Kemal Atatürk

Sayfa 1/4 123 ... SonSon