Turkcell Neredeyim Hizmeti
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
44 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Turkcell Neredeyim Hizmeti

Standart Turkcell Neredeyim Hizmeti

Hangi foruma yazacagimi bilemedim, ama paylasmak istedim..

acil yada neredeyim yazıp 7777 veya 2222 numarasına mesaj gönderince kullanicinin konum bilgisi acik adres ve koordinatlar olarak sms mesajinda gönderiliyor. normalde 2sms/4 kontör. fakat kontör olmasa da mesaj gönderiliyor.

Az once test ettim, aç›k adresimi, koordinatlari, en yakin saglik merkezinin uzakligini ve numarasini, onemli numaralari mesajla gonderdi.

Dagda da rahatlikla kullanilabilir umarim, oyleyse cok isimize yariyacaktir.

Standart Ynt: Turkcell Neredeyim Hizmeti

Alıntı didem Nickli Üyeden Alıntı

acil yada neredeyim yazıp 7777 veya 2222 numarasına mesaj gönderince kullanicinin konum bilgisi acik adres ve koordinatlar olarak sms mesajinda gönderiliyor. normalde 2sms/4 kontör. fakat kontör olmasa da mesaj gönderiliyor.

Az once test ettim, aç›k adresimi, koordinatlari, en yakin saglik merkezinin uzakligini ve numarasini, onemli numaralari mesajla gonderdi.

çok güzel bir haber tepkilerimizin olumlu sonuç vermesi dahada güzel ama keşke Ümit kardeşimizi ve diğer çığ felaketinde hayatlarını yitiren kardeşlerimizi kaybetmeden önce böyle bir servis hizmette olabilseydi..

umarım hatta sanırım diğer operatörlerde aynı uygulamayı hayata geçirirler ve spor uğruna başka hayatlar sönmez..

paylaştığın için teşekkürler didem...

bu ne zaman cıktı?? ümit özgen olayından sonra bir özür niteliğinde gibi oldu...??
    Burton King / Burton Andy Warhol Bindings 09 / Burton Shaun W. Boots

Alıntı didem Nickli Üyeden Alıntı

Eğer bu Boss'un disko kralındaki konuşmasından sonra ortaya çıktıysa, Boss fikir babası olarak telif almalıdır
    İstanbul<br />0 rh +

sanırım cok yeni bir hizmet... hic ihtiyacimiz olmamasini dilerim.

az once denedim.. harika bir sekilde calisiyor.. dicek soz yok.. ben kartutkusu nun da bu olayda onemli bir pay sahibi olduguna inaniyor..

bu ekibi, siteyi ve lideri olan Emrah i.. can-i gonulden kutluyorum..
    helal olsun :D
    [rise and rise again, until the lambs become lions..]
    http://luniz.net
    http://twitter.com/CanDeger

bende denedim şuan süper birşey kartutkusu tebrikler teşvikleriniz için
    Burton King / Burton Andy Warhol Bindings 09 / Burton Shaun W. Boots

evet güzel bir uygulama tebrik ederim fakat yine geç kalınmış bir uygulama malesefff :-[ :-[
    Osman Erdinç - 1977 ARH+<br />İstanbul-Bayrampaşa

Turkcell daha önce anlamsız bir şekilde yapmayı reddettiği işi yine tam değil yarım bir şekilde yapmış. yani başı dertteki kişi önce kendi yerini belirleyecek sonra arkadaşlarına bu mesajı geçecek v.s... yine bizim insanımız türü bir çözüm . Ya kişi o anda cep telefonunu kullanamayacak durumdaysa , telefonu kaybettiyse v.b. durumda ne olacak , işin hep en kötü tarafını düşünmek lazım . İhtiyacın sadece bir kısmı çözülmüş gibi duruyor .

Şu sıralar liftler kapanmıştır ama yarın dağda pistlerde bulunan tanıdık arkadaşlardan bunu deneyip koordinat bilgisini google earth den kontrol etmek lazım . Bu konuda evvelsi gün sanırım GÖKBEY arkadaşımızın dediği gibi önemli olan , şehir dışında baz istasyonların az veya tek olduğu yerlerde doğruluk derecesi nedir? Yani bu iş dağlarda işe yaramaz olabilir.
    SPORTİF

Alıntı SPORTİF Nickli Üyeden Alıntı
    Turkcell daha önce anlamsız bir şekilde yapmayı reddettiği işi yine tam değil yarım bir şekilde yapmış. yani başı dertteki kişi önce kendi yerini belirleyecek sonra arkadaşlarına bu mesajı geçecek v.s... yine bizim insanımız türü bir çözüm . Ya kişi o anda cep telefonunu kullanamayacak durumdaysa , telefonu kaybettiyse v.b. durumda ne olacak , işin hep en kötü tarafını düşünmek lazım . İhtiyacın sadece bir kısmı çözülmüş gibi duruyor .

Şu sıralar liftler kapanmıştır ama yarın dağda pistlerde bulunan tanıdık arkadaşlardan bunu deneyip koordinat bilgisini google earth den kontrol etmek lazım . Bu konuda evvelsi gün sanırım GÖKBEY arkadaşımızın dediği gibi önemli olan , şehir dışında baz istasyonların az veya tek olduğu yerlerde doğruluk derecesi nedir? Yani bu iş dağlarda işe yaramaz olabilir.
    Koordinatları yeterince hassas değildir o sistemin. GPS gibi nokta hedef beklemeyin. Virgülden sonra 6 hane başkadır, 2 hane başkadır. Atıyorum biri 50 metre hassasiyet verir, biri 5000 metre. Ben bir baz istasyonu ile haberleşiyorsam zaten yerim 3 aşağı 5 yukarı bellidir. Ama zamana karşı yarışılan ormanlık ve soğuk bir alanda 5 km hassasiyet çok işe yaramaz. Faydasız bir hizmet diyemeyiz ama Ümit Özgen gene kaybolsa, gene aynı şeyleri yapsa, gene rahmetli olur diye düşünüyorum... Çözüm GPS'li cep telefonu veya GPS. Ya da GSM santrallerinde ve telefonlarda GPS mantığında çalışacak sinyal-alma gönderme ve konum belirleme yazılımı geliştirilmesi. Daha önce de dediğim gibi, tek baz istasyon çember çizer, iki baz istasyon 2 adet nokta verir, 3 baz istasyon nokta hedef belirleyebilir. Yeter ki cep telefonuna bir sinyal gönderip anında yanıt alabilsin ve bu süreyi hassas bir şekilde ölçebilsin...
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon